Chcete investovat do nemovitostí? Nechcete-li příliš riskovat, spojte se s odborníky!

Celý svět zasáhla nečekaná pandemie, za kterou stojí Covid-19. Globálním trhem zmítají přímo turbulence, a tak nejen scéna českého realitního trhu se nachází v neklidné době. Přežijí jen ti dostatečně silní, zkušení a poctiví. Realitní kancelář Luxent je jednou ze zdravých společnosti, která je schopná ustát současnou vlnu změn. Vysoká úroveň servisu i právních služeb je samozřejmostí.

JV lednu letošního roku trhy zaznamenávaly značný růst, ale s pandemií padla celá řada investičních jistot, avšak poptávka po realitách neklesla, přesto se v Česku realitní trh téměř zastavil díky netrpělivě očekávaným legislativním změnám, které přislíbila ministryně Schillerová. Ekonomický růst se pozastavil přesto si kvalitní nemovitosti i v této době najdou svého kupce, ale jen za předpokladu vysoké stavební, architektonické i estetické kvality. „Vizí společnosti Luxent je nabídnout synergii obchodních zkušeností doplněnou o znalosti a cit pro opravdové potřeby komerčních projektů, developerů a milovníků umění v privátních nemovitostech,“ říká Emil Kasarda, majitel společnosti.

Na trhu prémiových nemovitostí můžete objevit skutečné skvosty, které září jako diadém. Nabídka kvalitních realitních rezidenčních nemovitostí se tak ukazuje jako skvělá investiční volba. Co nakoupíte v současné době, se vám jednou vrátí dvakrát. „Jakmile nás klienti poznají a začnou s námi pracovat, umíme je nadchnout. Tehdy na vlastní kůži poznají, proč má Luxent na trhu silnou pozici – nedominuje svou velikostí, ale kvalitou nemovitostí a jedinečným přístupem v oblasti služeb a ochotou udělat vždy něco navíc,“ ještě dodává Emil Kasarda.

Podle čeho poznáte kvalitní nemovitost?  Není nutné hledat žádné složitosti. Jedním z nejdůležitějších parametrů pro stanovení ceny je lokalita, dobrý výhled, dobrá dopravní dostupnost, u bytů je ještě důležité, zda mají terasu či balkon, jsou ve vyšším podlaží, mají parkovací místo nebo zda je zeleň v okolí. Cenu určuje také úroveň architektonického, projektového, stavebního provedení, ale také designové dokončení, přístup majitele a samozřejmě realitní kanceláře. Zájemci prémiových nemovitostí posuzují kvalitu komplexně, a především požadují profesionální přístup realitního makléře. Svoji roli samozřejmě sehrává genius loci, věci mezi nebem a zemí.

Vláda v těchto dnech schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti, navíc u všech smluv uzavřených do konce roku 2021 budou nadále možné daňové odpočty u hypoték. Zákon, který má opět rozhýbat trh s nemovitostmi, musí ještě schválit Poslanecká Sněmovna. Novela zákona by měla mít zpětnou účinnost, což znamená, že lhůty pro podání přiznání do 31. března, kterou ministerstvo z důvodu pandemie odložilo do konce srpna. Daň z nabytí nemovitostí by nehradili ani ti, kteří koupili nemovitost nebo pozemek v prosinci 2019, ale pokud už daň uhradili, budou jim peníze vráceny.

Pozn.: Daň z nabytí nemovitosti dnes činí čtyři procenta z kupní ceny a od roku 2016 ji platí kupující. Platí se ze staveb i pozemků. Neplatí se z novostaveb a jsou od ní osvobozeni ti, kteří nemovitost získali v dědictví či darem.

Exkluzivní prodejce
Luxent s.r.o.
Pařížská 131/28
Praha 1 - Josefov, 110 00
www.luxent.cz

FOTO: Projekt MOLO LIPNO v prodeji u realitní kanceláře Luxent.

FOTO: EMIL KASARDA majitel společnosti Luxent.

 

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
573 x [13%]
Aperol spritz
372 x [9%]
Cuba Libre
387 x [9%]
Piňa Colada
373 x [9%]
Daiquiri
365 x [8%]
Margarita
476 x [11%]
Cosmopolitan
380 x [9%]
Mai-Tai
398 x [9%]
Whiskey sour
428 x [10%]
Pisco sour
577 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4329

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru