Tančící dům poprvé ve své historii nechal nahlédnout do svých útrob

Tančící dům je skutečný architektonický unikát, který najdete v srdci Prahy. Je tomu již 30 let, co byl předložen první návrh, a tak je, co slavit. Při této příležitosti měli hosté VIP DANCING HOUSE – Million Dollar View Party v sobotu 20. června 2020 mimořádnou možnost projít si stavbu od střechy po sklep.

Historicky poprvé bylo možné nahlédnout do systému vzduchotechniky či topného systému domu. Ikonu české porevoluční architektury si prohlédli v doprovodu VIP hostů, mezi kterými nechyběla herečka Veronika Žilková s dcerou Agátou Hanychovou, ale ani MMA fighter Karlos Vémola, skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič bauer, herec Lukáš Bech, česká rally závodnice Ollie Roučková či krásné missky. Atmosféra na večírku byla zalita energií díky kolumbijské zpěvačce a tanečnici Chika TORO, která se dělila o pódia s uznávanými umělci jako je například Popek Monster a Silvestre Dangond.

 

(skoro 6 mio zhlédnutí)

Myšlenka Václava Havla postavit na nároží Jiráskova náměstí dům s výhledem, který by sloužil veřejnosti jako umělecká galerie a zároveň by zaplnil prázdnou proluku po náhodném leteckém náletu na Prahu v roce 1945, se zrodila před třiceti lety. Podobu, tehdy naprosto nadčasové ikoně moderní architektury, vtiskli v roce 1990 architekti Vlado Milunić a Frank Gehry. Tančící dům nebyl přijímám odbornou ani laickou veřejností vstřícně. Vyvolával a dodnes vyvolává rozporuplné reakce, avšak dnes je již řada těch, kteří uznávají, že se zrodil fenomén české porevoluční architektury.  Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tančící dům se veřejnosti otevřel v roce 1996 a ještě téhož roku získal prestižní ocenění amerického časopisu Time v kategorii design roku.

Příležitost prozkoumat technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky a vnitrobloku ikony české porevoluční architektury má široká veřejnost již od 9. června až do 31. srpna 2020. „Prohlídka technického zázemí a nepřístupných prostor začíná v Galerii Tančící dům a vstupné na „Technický okruh“ je zahrnuto v rámci vstupného na výstavu Bořka Šípka „Retrospektiva“. „Technický okruh“ má celkem osm částí a začíná ve druhém podzemním podlaží, kde je strojovna a končí na střeše. Lidé budou moci nahlédnout i do hotelových pokojů a otevřena je i nová terasa s neobvyklým výhledem na Pražský hrad, která nabízí i pohled do vnitrobloku na byt, kde roky žil bývalý prezident Václav Havel,” vysvětluje ředitel galerie Tančící dům, Robert Vůjtek. Tančící dům je známý hlavně díky umělecké galerii a vyhlídce na hrad, jen málo se ví, že celá čtyři patra od roku 2016 slouží jako hotel, který má celkem 40 designových hotelových pokojů.

Pokračovat budou i letní párty plné energie na střeše Tančícího domu můžete navštívit každý pátek, které mu jistě vrátí, co mu korona vzala. Můžete se těšit na vystoupení například DJs a moderátorů Expres FM, Roxtara s Adolfeenem, Varhana Orchestroviče Bauera, MMA fightery a celé řady dalších, léto je dlouhé…

Galerie Tančící dům

Jiráskovo náměstí 6, Praha 3

www.galerietancicidum.cz

IVO TOMAN

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

NECHÁTE SE OČKOVAT PROTI COVIDU?

ANO
38 x [20%]
Prozatím ne, ale uvažuji o tom
37 x [19%]
Spíše ne
40 x [21%]
Ještě nevím
36 x [19%]
Ne
39 x [21%]

Celkem hlasovalo : 190

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily, takže nevím, zda ho někdy dokončím...

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

JDI nahoru