Tokhi v nouzovém stavu rušil na pražských Vinohradech hrou na unikátní nástroj

Známý český bubeník Tokhi během nouzového stavu nezahálel a neustále trénoval a tak trochu si rozházel sousedy. V hudbě se dokáže ponořit hodně hluboko, že ztrácí pojem o čase, je to prostě muzikant s velkým potenciálem. To je vlastně skvělé, ale jen do té doby, než začal více využívat nástroj zvaný handpan. Došlo to tak daleko, že na pražských Vinohradech se začali lidé bouřit… Hraní v noci se však nesetkalo s pozitivními reakcemi. Bubeník, který pravidelně spolupracuje s předními českými muzikanty, tak jednou ráno u poštovních schránek našel vzkaz: „Handpan je sice krásný nástroj, ale prosíme, zkoušejte jindy, než mezi 01:00 a 06:00 hodinou ranní. Děkujeme.“ Nutno dodat, že vzkaz byl plný pozitivních emotikonů, což svědčí o tom, že je nejen oblíbený v hudebních kruzích, ale i mezi sousedy, kteří jsou ochotni leccos tolerovat. Ale co je moc, to je moc. „Je zvláštní, že mám i hlasitější nástroje nebo třeba gong na sound healing je určitě hlučnější a nikdy si nikdo neztěžoval a zrovna handpan sousedy ruší,“ napsal Tokhi do komentářů pod fotku na svůj Instagram, kde vzkaz od sousedů zveřejnil.

Handpan už není tak raritním nástrojem, ale i tak v Čechách najdete pouze hrstku hudebníků, kteří se tomuto nástroji věnují. „Handpan je čím dál populárnějším nástrojem v tom ohledu, že už někde někdo něco podobného zaregistroval. Není to taková vzácnost jako ještě pár let zpátky, ale je velmi málo umělců, kteří naplno využívají potenciál tohoto zázraku, nebo mají skutečně kvalitní instrument. Skutečně kvalitní nástroje tohoto typu totiž rozhodně nepatří k těm nejlevnějším,“ vysvětluje Tokhi.

Naučit se hrát na handpan není těžké, pokud ovšem oplýváte hudebním talentem. Samozřejmě je podle lídra kapely Groove Army nutný trénink a kvalitní příprava: „Je to velmi zvláštní kombinace melodického a zároveň perkusivního nástroje, je tedy potřeba obsáhnout obě stránky. Osobně tedy nemám problém s rytmickými paterny, ale snažím se teď opravdu komponovat, používat akordy a melodické postupy a to je pro mě novinka.“

Před pár týdny se Tokhi se svojí kapelou Groove Army objevil v novém hudebním klipu houslisty Pavla Šporcla, s kterým je váže dlouhodobá spolupráce navazující na tour Sporcelain, jež v roce 2012 odstartovala jedinečné spojení bubnů a houslí. Na spolupráci Tokhi a Pavel Šporcl navázali v loňském roce, kdy byl houslový virtuos speciálním hostem na koncertu Groove Army v Lucerna Music Baru. Zde také vznikla společná skladba a hlubší spolupráce, která však byla kvůli koronavirové karanténě přerušena a několik společných akcí se přesunulo. Stejně tak jako premiéra klipu zmiňované společné skladby, který však spatří světlo světa již brzy. Kdo v loňském roce navštívil unikátní koncert, ví, že se má opravdu na co těšit! A třeba se v budoucnu dočkáme i spojení handpanu a houslí, když Tokhi tak poctivě trénuje…

Na vlně audioknih

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
7 x [10%]
Kriket
7 x [10%]
Lední hokej
7 x [10%]
Tenis
6 x [9%]
Volejbal
8 x [12%]
Stolní tenis
7 x [10%]
Baseball
7 x [10%]
Golf
6 x [9%]
Americký fotbal
7 x [10%]
Basketball
6 x [9%]

Celkem hlasovalo : 68

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru