Celou řadu zvučných jmen spojil toulavý Gump

Toulavý pes Gump, podle knihy Filipa Rožka „Gump – pes, který naučil lidi žít“ vzniká nový a naprosto  půvabný, poeticky laděný rodinný film, který natáčí režisér F. A. Brabec.  Žádným tajemstvím není ani to, že hlavní role ve filmu ztvární psi z útulků nebo množíren, z nichž většina má za sebou velmi pohnutý příběh. Co se ovšem dosud nezveřejnilo je skutečnost, že se ve filmu, vedle hereckých hvězd jako je třeba Eva Holubová, Ivana Chýlková, Bolek Polívka nebo Karel Roden, objeví také kněz. Jak jistě tušíte, ne tak ledajaký.

„Bylo mi ctí, že první, kdo mi zavolal a nabídl roli ve filmu Gump, byl přímo režisér filmu František Brabec“, svěřil se římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik, který již dvacet osm let žije a působí v České republice. „V každém případě to pro mne byla velmi zajímavá zkušenost pracovat s takovými velikány, jako je právě tento režisér nebo herec Bolek Polívka. Bolek mě tak laskavě vzal pod svá herecká křídla a učil mě některá gesta. Vlastně to pro mne byla příjemná škola.“ Sympatický kněz kladně hodnotil, že je film plný naděje a má šťastný konec. „Jsem člověk, který má ve všem rád harmonii. Mám rád, když se věci odehrávají v klidu, bez negativních emocí, i když to tak ne vždy v životě jde“, dodává.

Zbigniew Czendlik přiznává, že k přijetí role má ještě jeden důvod. Líbí se mu, že pes Gump, ke kterému se lidé ne vždy chovali hezky, na ně nezanevřel. V tom je velké poslání filmu. Ukázat, že psí srdce umí odpouštět a je naplněno láskou za každých okolností. „Já mám alergii na psy a kočky, a možná vím, proč“, pokračuje kněz, který si i ve filmu Gump zahrál kněze. „Před 27 lety jsem uhodil svého vlčáka obojkem tak nešikovně, že ten vlčák zakňučel. Místo hadrového vodítka ho zasáhl i ten konec. Nechtěl jsem to tak, ale stalo se. Občas se stávají věci, které nechceme, a my s tím nic nezmůžeme… Dodnes mám výčitky svědomí a to zakňučení se mi občas vybavuje. Vím, že můj pes mi asi odpustil, ale nevím, jestli i Pán Bůh…“

Patricie Pagáčová je z natáčení filmu nadšená nejen proto, že jde o její první filmovou zkušenost a rovnou s takovými hereckými kolegy. „Miluji zvířata, doma máme dva psy. Když mi František volal a nabídl roli Káti, byla jsem úplně nadšená. A taky se mi líbí, že pejsky, co hrají ve filmu, si z velké části rozebrali lidi ze štábu. A těm, co zbyli, budeme hledat nový domov.“

Bolek Polívka má nejvíce natáčecích dnů a ve filmu se setká nejen se psy, ale také s koťátkem. „To nám dalo nejvíc zabrat“, říká a kroutí hlavou. „Na to, jakej to byl mrňous, bylo živější, než by jeden předpokládal. O mně je známo, že mám rád všechna zvířata. Kůň, pes nebo kočka… Co ale nemusím, je klíště“, dodává sice napůl v žertu, ale pak ukazuje na místo, kde se mu jedno přichytlo. Ještě, že ve štábu fungují tak šikovní lidé jako cvičitelka psů Lenka, která během okamžiku přisáté klíště odstranila - a mohlo se natáčet dál.

Rodinný film „Gump – pes, který naučil lidi žít“ bude mít premiéru ke konci letošního roku. A dle předběžných informací jde o nejočekávanější snímek roku! Nejen pejskaři se tedy mají na co těšit.

Zdroj: Helena Váňová Production

Audioknihy: Já, vrah 2

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
173 x [10%]
Leonardo DiCaprio, USA
168 x [9%]
Tom Hanks, USA
168 x [9%]
Brad Pitt, USA
169 x [9%]
Bruce Willis, Západní Německo
188 x [10%]
Morgan Freeman, USA
195 x [11%]
Christian Bale, Velká Británie
199 x [11%]
Robert Downey Jr., USA
180 x [10%]
Robert De Niro, USA
185 x [10%]
Jack Nicholson, USA
184 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1809

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru