Z beznaděje k Herášku: Aneb co vznikne z celodenní péče o dceru?

Jeho dcera se narodila s vzácnou genetickou vadou, kterou na celém světě trpí pouhých několik stovek lidí. V Česku je dnes sedmnáctiletá Simonka jediná. Kombinované postižení, epileptické záchvaty, gastroenterologické a proktologické potíže a tak dále. Je toho hodně, s čím se musí Petr Šméral a jeho dcerka vypořádat. Zvládají to, a dokonce společně tvoří. Petrův nápad se zhmotnil do podoby nového snacku Herášku.
Sami dva jsou od roku 2011. Nejprve to vypadalo, že Simonka bude žít v rámci možností normálně. Chodila do školy, jezdila na výlety, do přírody. V roce 2017 se však její stav rapidně zhoršil a Petr stál před životním rozhodnutím. Opustil svůj dosavadní život a všechen čas začal věnovat své největší lásce - dceři. Simonku nechal doma a stará se o ni 24 hodin denně. Šílené stavy se střídaly s beznadějnými, chvíle optimismu se velmi rychle změnily v otázky, co bude dál. 

Možná to zní neuvěřitelně, ale nejen, že tihle dva spolu dnes skvěle fungují, ale nevěřili byste, co z takové non stop péče může vzniknout za super nápad. Ten Petrův se zhmotnil do podoby nového snacku Herášku, který je vyrobený z hrášku a slunečnicového oleje. Když je pak vysmažený do oříškově křupavých kuliček, vznikne neuvěřitelná dobrota (více informací najdete na herasek.cz). 

„Svým receptem a technologií výroby bych rád propojil svět rodičů, kteří pečují o děti se speciálními potřebami. Tento produkt totiž nemá na trhu konkurenci stejně, jako tito rodiče,“ usmívá se Petr. A jak už jste jistě poznali, on opravdu ví, o čem mluví. I proto vzniká nový spolek "Rodiče a pečují o děti se speciálními potřebami". A ruku na srdce, všichni tihle lidé si zaslouží obrovský obdiv.

Už za dva týdny se rozeběhne kampaň na největším crowd fundingovém portálu Hithit, kde bude Petr Herášek prezentovat. V rámci této kampaně teď vymýšlí nejrůznější odměny, které v rámci toho bude moci zpeněžit. Balíčky s Heráškem? Hm, dobré, chutné, ale trošku nudné, nemyslíte? Ale co třeba stát se na den smažkou (tedy vyzkoušet si smažené Herášku?)? Nebo večeře s majitelem (žádné rande, samozřejmě) či motivační setkání? Co dál? Napadá vás něco? Tak napište Petrovi, co se vám honí hlavou na mail petr.smeral@herasek.cz. Pomůžete opravdu dobré věci!

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru