Nahrávám...


Úchvatný příběh kávy Zlaté Zrnko fascinuje nejen Italy

V Itálii nám káva prostě chutná! Věřte nebo ne, ale zcela výjimečnou kávu praží i ve slovenské Ivance pri Dunaji. „Na začátku se stala zcela nečekaná věc. V Ivance pri Dunaji se našel pražič kávy, který vyhrává ceny po celém světě, a baristka, která svou prací doslova žije. Tak vznikl tým, který na Slovensku praží kávu, za kterou by se nestyděli ani Italové. Naopak, sami sem na ni do této tiché, nenápadné ulice v Ivance občas zajdou,“ začíná napůl žertem a napůl vážně vyprávění o úspěchu značky Zlaté Zrnko majitel společnosti Václav Faltus. Asi hned v úvodu je důležité zmínit, že ač se káva a Itálie jeho životem prolínaly, až do roku 2015 nic nenasvědčovalo tomu, že bude s Italy spolupracovat, aby ve světě kávy vytvořil slovenskou značku Zlaté Zrnko, s ambicí být minimálně tak úspěšný, oblíbený a známý jako kávy Illy, Lavazza či Julius Meinl.

IT specialista a káva pro zaměstnance

Václav Faltus studoval v Bologni na nejstarší univerzitě světa. Jako student se dělil o byt s dalšími třemi spolubydlícími, nadějnými šéfkuchaři. Jeden z nich ho začal učit, co je to dobrá káva, a on postupně pronikal do tajů italského kávového světa. „Tehdy ještě ani v Itálii, ani u nás nebyly známé malé pražírny kávy, dominovaly velké značky s dlouholetou tradicí jako Illy, Lavazza, Segafredo. Asi jsem měl štěstí, že staří bardi, kteří pro tyto značky dělali, si mě oblíbili, spřátelili jsme se a brali mě jako syna. O kávovém světě jsem se dozvěděl opravdu hodně, ale svou budoucnost jsem viděl jinde,“ říká Václav Faltus. Po ukončení studia se vrátil na Slovensko a založil IT firmu, která slušně vydělávala.  

Kamarád tedy na druhý pokus donesl několik pytlů zelené kávy a zavolal V. Faltuse, aby přišel na pražičce, kterou on používal na pražení oříšků do svých čokolád, udělat kávu podle své chuti. „A tak jsem začal pražit. Přestože jsem už o kávě věděl dost, hodně jsem toho pokazil. Postupně to však bylo lepší a lepší, až jsem se odvážil nabídnout svou kávu i jiným lidem a chutnala jim.“

Svět kávy na kolečkách

V roce 2015 vznikla káva značky Zlaté Zrnko. Václav Faltus však nepražil, věnoval se nadále IT sektoru a pražičku obsluhoval jeho společník. „Měli jsme převážně kávu s původem čili kávu z různých zemí. Prvotřídní, opravdu výjimečnou, ale problém s těmito kávami tkví v tom, že mají dost specifické chutě, obvykle příliš výrazné, a proto vás nebaví pít takovou kávu několikrát denně,“ vysvětluje V. Faltus. Do kamenné prodejny v Ivance pri Dunaji a k těžkým cyklovozíkům, které s kávou Zlaté Zrnko křižovaly Bratislavu, se klienti vraceli, ale málokdy si opakovaně koupili kávu s původem. „Museli jsme si položit otázku proč. Odpověď měli naši zákazníci a já jsem je poslouchal. Káva, která jim u nás velmi chutnala, doma chutnala jinak, případně až nechutnala. Na to, aby dala každá káva ze sebe to nejlepší, je potřeba, aby byla nejen správně upražená, ale i rozemletá na konkrétní hrubost a aby se přiměřeně dlouho a vhodným způsobem extrahovala. To není tak jednoduché. Každý si chce vypít svůj chutný šálek kávy, aniž by to byla velká věda. Tu vědeckou a mistrovskou část má zvládnout pražírna,“ vysvětluje V. Faltus, který poslechl vox populi a rozhodl se rozšířit portfolio produktů.

S cukrem nebo bez?

Sám se postavil k pražičce a za asistence své baristky Moniky Matúšové začal vytvářet kávové směsi Zlaté Zrnko, které chutnají každý den v roce, v každém ročním období a také za další rok stejně dobře. Má jich aktuálně deset a nazývají se jako postavy ze Shakespearových děl. „Směs není ve světě kávy, tedy určitě ne v tom našem, hanlivé pojmenování. Skládá se z kávových zrn pocházejících od farmářů, které známe, a deset jich je proto, aby si u nás každý našel kávu takové chuti, jakou preferuje, například ovocnou, hořkou či sladkou,“ zapojuje se do vyprávění i baristka Monika a mezitím nám nabídne kávu, do které nám po prvním doušku doporučí cukr a mléko.

A to vážně? Nezkazíme tím kávu?! Nebo nás zkouší? „Určitě ne, cukr i mléko do kávy patří a to, že kávu kazí, je pouze jeden z mnoha mýtů,“ usmívá se mladá baristka. Dodává však vysvětlení: „Cukr se používá i při oficiálních degustacích kávy, připravené formou espressa, na zvýraznění ovocných chutí. A mléko používáme na zjemnění a oslazení kávy a jako základ dezertních nápojů. Nejdůležitější pro nás však je, aby každý pil kávu tak, jak mu chutná.“ O kávě jako takové umí zaníceně hovořit celé hodiny a kávy Zlaté Zrnko zná do posledního detailu, z jakých zrn jsou složeny, ze kterých zemí a jakých farem pocházejí, o tom, zda je to arabika nebo robusta, v jakém poměru a proč se ve směsi nacházejí. „I o arabice a robustě koluje několik mýtů. Nejsou to dvě odrůdy, ale dva druhy kávy a jedna není horší než druhá. Nekvalitní arabika může chutnat stejně jako kvalitní robusta. Jejich hlavní rozdíl spočívá v počtu chromozomů. Zatímco arabika jich má 44 (má až 1 500 různých chutí), robusta má pouze 22 chromozomů (asi 400 různých chutí), je však méně kyselá a má více kofeinu,“ dále nás zasvěcuje do fascinujícího světa kávy M. Matúšová. „V každé zemi se pije káva na jiný způsob, u nás se všechny tyto způsoby setkávají, pijeme espresso typické pro Itálii, filtrovanou kávu oblíbenou na severu Evropy, zalévanou kávu, která k nám přišla z Balkánu. Bylo by dokonalé, kdyby naše kultura kávy všechny tyto světy propojila a bylo by možné si u nás dát kvalitní kávu na všechny způsoby,“ přeje si.

A co úspěch?

Důkazem toho, že tým Faltus - Matúšová kávou žije a dělá ji nadstandardně dobře, je také 23 medailí z odborných soutěží kávy v Anglii a Itálii. Kávy s původem i směsi Zlaté Zrnko získaly tato ocenění během necelých tří let. To, co začalo jako dobrá káva pro zaměstnance, má s minimální marketingovou podporou takový úspěch, že majitel pražírny začal studovat behaviorální ekonomiku, aby pochopil, čemu vděčí za to, že firma se sedmi zaměstnanci každoročně zdvojnásobuje svůj obrat. Aktuálně jí už nestačí ani nová velká pražička kávy, protože měsíčně jí upraží čtyři tuny. „Zdá se, že náš koncept lidí oslovil. Nikomu nevnucujeme správnou chuť, ani způsob přípravy. Kromě kávy s původem jsme vytvořili deset druhů směsí právě proto, že jsme poslouchali, co zákazníkům chutná a jaké mají s přípravou kávy nebo s jejím trávením problémy. Portfolio jsme přizpůsobili chutím klientů a ne naopak. A ti moji Italové, kteří mě kdysi o kávě v Itálii učili, nyní často chodí na kávu do Ivanky, pozorují, jak pracujeme, a snaží se pochopit, co způsobuje naše nárůsty objednávek a tržeb,“ říká mistr pražírny, Václav Faltus.

Novinkou v portfoliu Zlatého Zrnka je káva v kapslích, které jsou s ohledem na životní prostředí vyrobené z kompostovatelného plastu. „Aktuálně máme nesmírný úspěch s personalizovanou kávou, tedy etiketou, na kterou si zákazník může dát vlastní text podle přání. Ať už je to káva pro mamku, Anku, Pepíka nebo textem na naší kávě požádáte o ruku, což se nám už také stalo,“ usmívá se V. Faltus. Díky online objednávkám a také možnosti dát si na každé balení kávy vlastní nápis, nebo si vybrat balení se zábavnými příslovími a pořekadly, která jsou inovovaná o slovo káva (Na každou kávu se vaří voda, Káva hory přenáší…).  Společnosti se podařilo udržet tržby i době koronakrize.

Kromě obchodu v Ivance pri Dunaji má Zlaté Zrnko několik prodejen po celém Slovensku a některé jejich výrobky jsou k dostání i v regálech velkoobchodních řetězců. „Dva roky jsme se snažili dostat do velkoobchodního řetězce, ale bez úspěchu. Naši kávu však pili tamní zaměstnanci a ti doporučovali, aby byla zařazena do portfolia produktů,“ spokojeně konstatuje Václav Faltus.

Momentálně se snaží získat si své místo i v Česku i jinde v zahraničí. „Mým cílem je, aby si mohli lidé běžně v potravinách koupit slovenskou kávu, která má světové kvality. Strategie cesty zdola, kdy ji chtějí firmy nebo obchodníci zařadit do svého sortimentu, protože si ji lidé žádají, se nám osvědčila a budeme v ní pokračovat.“

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
78 x [11%]
Jednu osobu
73 x [10%]
Dvě osoby
84 x [11%]
Tři osoby
69 x [9%]
Čtyři osoby
66 x [9%]
Pět - deset osob
62 x [8%]
Jedenáct - dvacet osob
70 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
74 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
89 x [12%]
Více než sto
68 x [9%]

Celkem hlasovalo : 733

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru