Domů Sport

Skvělý Delétraz na Silverstone vyjel pro Charouz Racing další pódium!

Nedělní sprint formule 2 v Silverstone udělal svému jménu opravdu čest. Po výjezdu safety car rozhodla o vítězství poslední tři kola. Pro Charouz Racing System i českého fanouška je skvělou zprávou, že si pro druhé třetí místo v sezóně dojel Louis Delétraz. A když k tomu připočítáme i jeho šestou příčku ze sobotního hlavního závodu, je z toho pro stáj i samotného Švýcara pěkný přísun bodíků.

Do nedělního sprintu nastoupili oba piloti stáje Charouz Racing System s bodovanými místy na dosah. Delétraz do závodu vyrážel ze třetího místa, Piquet si dobrým sobotním výkonem řekl o jedenáctou startovní pozici. Zatímco Švýcar chtěl zvýšit svůj bodový stav z dosavadních 36, hodlal si Brazilec zapsat body vůbec poprvé v sezóně. Tento cíl se podařilo splnit na půl. 

Před sezónou se potichoučku hovořilo o tom, že by Delétraz mohl zaútočit na mistrovský titul. Tato meta zřejmě reálná nebude, je však jasné, že do boje o elitních pětku určitě zasáhnout může. Tím spíš, pokud bude předvádět takové výkony, jako na Silverstone. Už sobotní závod naznačil, že se může v klidu měřit s nejlepšími. Chvíli jel dokonce na třetím místě, aby nakonec dojel na velmi pěkné šesté příčce. V nedělním sprintu pak vše gradovalo. Po bláznivém závěru, který ovlivnil výjezd safety car, si pro umístění na bedně nakonec přeci jen dojel. Po rakouském sprintu do byla jeho druhá pomyslná bronzová příčka v sezóně.

Nutno také říct, že kdo třeba před startem ročníků F2 a po prvních podnicích odepisoval druhého pilota Charouz Racing System Pedra Piqueta, dnes musí svůj pohled přehodnotit. Brazilec si sice pro premiérové body stále ještě nedojel, ovšem jeho rychlost naznačuje, že to nebude dlouho trvat. V sobotu mu k elitní desítce chyběla necelá vteřina. Také v neděli atakoval top 10, ale po penalizaci za nedodržení stop and go v bláznivém závěru byl nakonec klasifikován až jako sedmnáctý.

Další podnik letošní sezóny FIA Formule 2 začíná na stejné trati už za necelý týden, tedy 7.-9. srpna a ponese název „Výročí GP 70 let F1".

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Louis dokázal, že patří k nejrychlejším jezdcům. Možná mohl myslet ještě výše, z konečného třetího místa však máme samozřejmě radost. Silverstone mu sedí. Věřím, že to potvrdí příští víkend, kdy se jede na stejné trati. Pedro má rychlost, v sobotu jel dokonce na kolo rychleji, než Louis. Chybí mu už jen trochu závodnického štěstí.“

 

Bob Vavřík, manažer týmu uvedl: „Máme body, což je důležité. Ale pořád je co zlepšovat, zejména kvalifikace. Neustále na nich pracujeme. Takže se nedá říct, že bych byl spokojen. Pedro mohl dojet lépe, ale dostal penalizaci za stop and go, což je třicet sekund. V tomto případě to byla lepší varianta postihu, tím spíš v posledním kole. Uvažovali jsme o tom, že povoláme i Louise na výměnu pneumatik, ale inženýři se nakonec rozhodli pro strategii, která jim vycházela lépe. Navíc nebylo jasné, kdy safety car zajede.

Louis Delétraz vysvětlil: „Třetí místo bylo maximum, čeho jsem mohl v neděli dosáhnout. Jinak dva závody, celkem dost bodů, takže jsem spokojený. Pořád ale kousek chybí, což snad napravíme už v příštím závodě a vyhrajeme. Je potřeba zlepšit kvalifikaci, což bude znamenat zlepšení v sobotním závodě. To je nejdůležitější úkol, který máme před sebou. Teď si odpočinu, zanalyzujeme data, trošku potrénuju, abych byl co nejlépe připraven.“

Pedro Piquet tvrdil: „Body byly opravdu blízko. Bohužel jsem měl po oba dny problémy, které znamenaly, že jsem za nimi o pár pozic zůstal. V prvním závodě jsem měl dobré tempo, ale ztráta několika míst na začátku mě stála lepší výsledek. V neděli jsme si s týmem v závěru nerozuměli. Mysleli jsme, že safety car vyjede o kolo dříve, pak jsem se snažil ztrátu dohnat a překročil jsem čas. Ale bylo to riziko, které jsme museli podstoupit. Teď mám tři dny volna, což v Anglii znamená, že si zajdete do pěkných parků a budete doufat, že nebude pršet.“

Foto: Dutch Photo Agency

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru