Navštivte interaktivní výstavu BLIK BLIK v plzeňském DEPO2015, ohlasy jsou velmi pozitivní

Digitální výstava BLIK BLIK _ Digitální hřiště, která v plzeňském DEPO2015 na ploše téměř 800 m2 nabízí malým i velkým návštěvníkům interaktivní videoinstalace, světelné a zvukové experimenty, laserové prolézačky, hry s UV světlem nebo obrovské světelné Člověče, nezlob se!, dospěla do své poloviny. Zatím ji navštívilo téměř 3 500 návštěvníků, jejichž ohlasy jsou velmi pozitivní. Výstava bude otevřena do 23. srpna. 

„Jsme velmi spokojení s tím, jaké výstava sklízí ohlasy. Baví to děti, mládež i dospělé. Navzdory tomu, že se chování návštěvníků kulturních akcí kvůli pandemii změnilo, samotnou výstavu denně navštíví 100-200 lidí, což jsou čísla, která nás vzhledem k našim původním očekáváním překvapila,” uvádí Jan Štěpán, programový ředitel DEPO2015 a koordinátor celé výstavy.

Jeho slova potvrzují i názory samotných návštěvníků. Například Martina pořadatelům napsala: „Dnes jsme se s Ondráškem byli podívat na vaší výstavě BLIK BLIK _ Digitální hřiště. Malej se na ní vyřádil tak, že hned po příchodu domů usnul. Celý druhý den mi o zážitcích z výstavy vyprávěl a prosil mě, ať tam jdeme znovu.“ A Adéla, které je 14 let, dodává: „Mysleli jsme si, že bude výstava určená jen pro úplně malé děti a o to větší bylo naše nadšení. Jako parta jsme se skvěle vyřádili. Ztratili jsme pojem o čase a ani minutu jsme se nenudili.“ Za starší generaci dodává pan Jindřich: „Hlídali jsme o prázdninách svá dvě vnoučata a přemýšleli jsme, jaký program vymyslet pro tak čiperné a hyperaktivní děti. Kamarádka nám poradila, ať je vezmeme na tuto výstavu do DEPO2015. Poslechli jsme její radu a bavili jsme se my i děti. Určitě doporučujeme.“

Čtrnáct instalací od našich předních i zahraničních studií a umělců zde ukazuje hravou zážitkovou formou možnosti současných světelných, projekčních a zvukových technologií. Název navazuje na každoroční úspěšný plzeňský festival světla BLIK BLIK, který se letos v březnu z důvodu koronavirové pandemie nemohl uskutečnit.

„Mám velkou radost z toho, že se nám i přes nestabilní situaci podařilo vytvořit něco nového a unikátního. V začátcích projektu jsme zkontaktovali všechny tvůrce, kteří spolupracovali na BLIK BLIK festivalu světla v minulých pěti letech. Řada z nich do toho s námi šla i za omezených podmínek s obrovským nadšením a s velkou chutí. Že to každého opravdu bavilo, potvrzuje i fakt, že se celá výstava podařila dokončit podle plánu a stihli jsme ji otevřít ve slíbeném termínu,“ uzavírá Jan Štěpán z DEPO2015.

Tématem interaktivní výstavy Digitální hřiště – BLIK BLIK, která je umístěna v zatemněné Autobusové hale, je hra se světlem a zvukem. Instalace si užijí jak děti, tak i jejich rodiče, kteří se přenesou do světa vizuálních experimentů, zvukových iluzí a světelné imaginace. Děti mohou objevovat pro ně nepoznané vjemy, které podnítí jejich představivost a nové zážitky.

Do realizace digitálního hřiště se zapojili domácí i zahraniční profesionálové světelného umění, jako např. INITI Playground, WroART, 3dsense nebo také studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Návštěvníci mohou například hrou na piano tvořit audiovizuální obraz nadživotních velikostí, ovládat skálu či planetu světelným mečem, vytvářet světelné obrazy pomocí lidského pohybu a jinde se stanou zachránci planety Země. Příkladem dalších unikátních instalací je analogová psí bouda s digitálním obranářem uvnitř, laserová prolézačka, hry s UV světlem, světelné malování, nebo nezvykle velká a zářivá pocta hře Člověče, nezlob se!

Expozice Digitální hřiště – BLIK BLIK se stala spolu s prodlouženou výstavou Góóól součástí uceleného letního programu DEPOVLETU v areálu DEPO2015, který má za cíl podpořit lokální kulturu, komunitu a zejména umožnit opětovné setkávání diváků s umělci.

Více informací o digitálním hřišti a dalších událostech na webu DEPO2015.

Vstupenky jsou k dostání na místě a v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo v síti GoOut.

Ceny: 150 Kč - dospělý, 100 Kč - dítě 4-15 let / senior 65+ / ZTP, 350 Kč - rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti), 80 Kč - skupiny nad 10 osob, ZDARMA - dítě do 3 let

Zvýhodněné vstupné společně s výstavou Góóól: 200 Kč - dospělý, 120 Kč - dítě 4-15 let / senior 65+ / ZTP, 400 Kč - rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti), ZDARMA - dítě do 3 let

Příklady instalací:

Nechte se také vtáhnout do instalace, kde se stanete zachránci planety Země

Playground od českých umělců INITI je interaktivní hra, při které klidně i 100 hráčů najednou zachraňuje planetu před útoky z Vesmíru. Míčky létají na obří 12metrovou projekční plochu a jenom díky spolupráci hráčů může být naše planeta zachráněna. Ostatně jako v reálném životě.

Nebo se nechte oslnit kombinací hudby a interaktivní světelné projekce

GROW od Luboše Zbranka zase nabídne prostředí hry na piano, které reaguje na hráče. Stanete se tak zároveň performerem i vizuálním tvůrcem svého unikátního koncertu. Hrajete v prostředí industriální haly a hudbou symbioticky přetransformováváte umělou architekturu v organickou strukturu. S každým úderem kláves se rozeznívá světelná krajina, která postupně v průběhu skladby vychází nad vaším pomyslným obzorem a přináší tak jedinečný zážitek vám i vašim posluchačům.

Dalšími příklady instalací je analogová psí bouda s digitálním obranářem uvnitř, laserová prolézačka, hry s UV světlem, světelné malování nebo ultra velké a zářivé Člověče, nezlob se! Instalací bude ale celá řada a je na každém, aby nový formát hřiště zakusil na vlastní kůži.                   

Seznam instalací:

 • Luboš Zbranek: GROW
 • INITY Interactive: Playground
 • WROart Media Center WroArt / Paweł Janicki a Dominika Sobolewska: Malování světlem
 • 3dsense: Roj částic
 • WROart Media Center: Chovatelská stanice
 • Lukáš Kellner / MULTILAB SUTNARKA: Zpátky na Měsíc
 • Vojtěch Žák Leischner / www.trackmeifyoucan.com: Ozvěna
 • Vojtěch Žák Leischner / www.trackmeifyoucan.com: Hemžení
 • Jan Jáchim/ NTC ZČU: "Zářivý úsměv dívky s kyticí /
 • Bright smiling girl with a bouquet"
 • Vít Trunec / FAB LAB DEPO2015: Pocta Člověče, nezlob se!
 • IVO OPL / DEPO2015: Barevné stíny
 • IVO OPL / DEPO2015: Analogová laserová prolézačka
 • IVO OPL / DEPO2015: UV kostky
 • IVO OPL / DEPO2015: UV malování
VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

21.3.2019 jsem svůj cestovatelský projekt odstartovala. Na poslední výpravu jsem se vydala v únoru 2020 a křížem krážem jsem s mojí Zuz prochodila Londýn,

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna.

Svět se změnil, takže nevím, zda ho někdy dokončím, i když slevím z původního projektu a nebudu navštěvovat nutně hlavní města, ale země jako takové...

Lenka Žáčková

Jsou to 3 roky, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru