Módní návrhářka Iveta Řádková má ráda výjimečné úkoly!

Módní návrhářka Iveta Řádková, držitelka prestižního titulu TOP STYL DESIGNER, tvoří kolekce pod značkou IVETA ŘÁDKOVÁ. Své kolekce prezentuje často i v zahraničí na veletrzích módy v Düsseldrfu, Lipsku, Rize, Talinu a zavítala i do Vídně. Má vlastní modelovou dílnu a každou sezónu přichází s autorskou módní kolekcí. Na brněnská výstavištní mola se vrací pravidelně. Letos v srpnu přímo ohromila originální tvorbou, kterou vytvořila celou z pletáže. Právě proces výroby je hlavním odlišujícím prvkem oproti předchozím kolekcím.

Vždy ve své práci klade důraz na kvalitní materiály, čisté linie, souhru barev, zpracování a nejnovější technologie. Modely zdobí i fotografie z loňské kolekce, které bylo možné díky novým technologiím kompletně přenést do pletáže. „Celá kolekce se nese v tomto duchu, a proto dostala název Portrét. Kolekce je zároveň i obrazem aktuální doby,“ přiblížila Řádková. Co se týče barev, tak zkušená návrhářka vsadila na zemité barvy. „Využila jsem hnědou, béžovou, fuchsiovou a pak samozřejmě oblíbenou kombinaci černobílé,“ doplnila uznávaná návrhářka.

Iveta Řádková je přesvědčená, že je důležité zkombinovat všechny prvky tak, aby vytvářely celistvý model. Kombinace materiálů se jednoznačně vyplatila a efektně vypadá u kabelek, pro které využila neopren a kůži, aby je odlehčila. „Zajímavé jsou i drátové náušnice, kterým pracovně říkáme drátový program do uší,“ což potvrdí odborníci i laická veřejnost. 

Při tvorbě je podle Řádkové důležité, aby do ní dal návrhář co nejvíc ze sebe samého. „Když vytváříte kolekci, tak nikdy nevíte, jestli bude úspěšná. Na začátku není jisté, jestli se bude jednat o kolekci úspěšnou z prodejního hlediska nebo zaujme na molech. Jsou i kolekce, které se dělají srdcem, ale obecně zaujmout nemusí. Vždy je však potřeba dávat do tvorby maximum.“ A jak vnímá úspěch sama návrhářka? „Úspěch pro mě přichází vždy tehdy, když se kolekce prodá a mohu vidět své modely na zákaznících. Nedělám totiž oblečení primárně pro přehlídková mola nebo výstavy, ale vytvářím nositelnou módu.“ Její přehlídky jsou na brněnském výstavišti každoročně netrpělivě očekávány. „STYL a KABO je místem, kde se potkáme s kolegy z branže a užíváme si skvělou atmosféru. Vždy máme i nějaký úsměvný zážitek, například ze zákulisí, kdy se nestíhá oblékat, ale na mole musí vypadat vše perfektně,“ vzpomíná usměvavá Řádková. „Myslím, že s kolegy jsme si navzájem inspirací. Každý dělá něco trochu jiného, má jinak zaměřený byznys a tvůrčí práci,“ dodala. 

Spoustu práce bude mít Řádková i po skončení srpnového STYL a KABO. „Čeká na mě mnoho zakázek, které musím dokončit. V podstatě hned také začnu pracovat na únorové autorské kolekci pro léto 2021,“ shrnula Řádková, která má ráda výjimečné úkoly. 

Audioknihy: Já, vrah 2

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
331 x [13%]
Aperol spritz
221 x [9%]
Cuba Libre
235 x [10%]
Piňa Colada
223 x [9%]
Daiquiri
223 x [9%]
Margarita
327 x [13%]
Cosmopolitan
241 x [10%]
Mai-Tai
204 x [8%]
Whiskey sour
221 x [9%]
Pisco sour
229 x [9%]

Celkem hlasovalo : 2455

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru