Domů Sport

Velká cena Belgie F2 přinesla body: úspěšný byl Delétraz

Šampionát FIA F2 je pro českého fanouška od začátku sezóny velmi atraktivní podívanou. Piloti týmu Charouz Racing System totiž předvádějí velmi zajímavé výkony a pravidelně atakují přední příčky. Vyniká v tom zejména Louis Delétraz, který se na body prosadil v obou závodech v rámci Velké ceny Belgie. Ovšem ani jeho parťák Pedro Piquet nepředvedl vůbec špatný výkon.

Loni se na okruhu ve Spa stala obrovská tragédie, když při nehodě během závodu přišel o život Anthoine Hubert a těžce se zranil Juan Manuel Correa. Logicky se tak během Velké ceny Belgie vzpomínalo. Dobrou zprávou byl fakt, že Correa, kterému hrozila amputace nohy, do Spa dorazil a pokud vše půjde podle plánů, Američan by se chtěl v příští sezóně vrátit do kokpitu. Samozřejmě mu přejeme, aby se to splnilo!

Sobotní závod ukázal dobré tempo jezdců Charouz Racing System. Oběma pilotům vyšel parádně start, Švýcar se dostal na čtvrté místo, Piquet kroužil jako sedmý. Zatímco Brazilec nakonec doplatil na ne úplně dobré hospodaření s pneumatikami, což se u nováčka v seriálu dá pochopit a skončil až dvanáctý, Delétraz se nenápadnou jízdou do cíle dostal čtvrtý. V nedělním sprintu tak klidně mohl bojovat o stupně vítězů.

V neděli to chvíli vypadalo velmi nadějně. Delétraz se po několika kolizích dostal na průběžné druhé místo a stačilo málo, aby soupeřům poodjel. To se však bohužel nestalo, Švýcar ztratil dobré tempo a postupně se propadal. Ke konci závodu však přeci jen ještě chytil „druhý dech" a dokázal se posunout na solidní šesté místo. Pedro Piquet dojel mimo body dvanáctý přesto, že držel velmi slušnou rychlost. 

Další závody jsou na programu už příští víkend na legendárním okruhu v Monze.

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Všichni jsme mysleli na Anthoine Huberta a s radostí jsme přivítali Juana Manuela. Jsme moc rádi, že už přemýšlí o návratu do kokpitu. Pokud jde o závody, sprint vypadal z našeho pohledu lépe, než nakonec skončil. Louis mohl být na stupních vítězů, v nabité konkurenci je ale šesté místo slušné. Pedro měl opět dobré tempo, jako nováček se ale musí ještě hodně učit.“

Bob Vavřík, manažer týmu uvedl: „Budeme vyhodnocovat data, abychom věděli, co se stalo, když Louis předjel Tictuma. Bylo zvláštní, že se propadl ze druhého místa až na osmé během velmi krátké doby. Víkend jinak hodnotím pozitivně, Pedro se závod od závodu zlepšuje, tým je velmi motivován na další víkend a připraven bojovat o další body. Potěšilo nás, že dorazil Juan Manuel. Má náš obdiv, že se sem vydal. O loňské nehodě se ale příliš nemluvilo, všichni to mají ještě v živé paměti. V sobotu se na startu držela minuta ticha a v devatenáctém kole všichni vzdali hold potleskem.“

Louis Delétraz vysvětlil: „Tento víkend jsme závodili pro Anthoineho, pro nás všechny to bylo hodně speciální. Sprint byl hodně těžký. Šel jsem poměrně tvrdě na druhou pozici, ale bohužel jsem neměl dobré tempo. Je šílené, jak se tento závod liší od toho sobotního. Ten jsme zajeli velmi dobře, musíme si teď sednout a vše analyzovat. Opravdu hodně se těším do Monzy. Věřím, že nám trať bude vyhovovat a můžeme tam uspět.“

Pedro Piquet vysvětlil: „S kvalifikacemi dlouhodobě bojujeme, i když tentokrát jsme neměli špatné tempo. Závody jsem neměl špatně rozjeté, hlavně v sobotu to vypadalo dobře. Na dlouhých rovinkách ale nebyla rychlost, což byla v předchozích závodech naše silná stránka. Bylo fajn krátce se potkat s Juanem Manuelem Correou. Je příjemné vidět, že je zpět a že je na tom stále lépe. Věřím, že když budeme mít dobrou maximální rychlost, budeme v Monze bojovat o dobrá umístění. Na brzdách je náš vůz silný, což bude důležité.“

Foto: Dutch Photo Agency

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru