Domů Sport

Charouz Racing Systém slaví, Delétraz dojel v Mugellu třetí a druhý!

Skutečně povedený víkend má za sebou švýcarský pilot Louis Delétraz v šampionátu FIA-F2. Okruh v Mugellu si bude dlouho a v dobrém pamatovat, dojel si totiž pro třetí místo v sobotním hlavním závodě, nedělní sprint pak dokonce dokončil jako druhý! Pro Charouz Racing System tak dovezl další velký úspěch a dostal se reálně do boje o titul.

Nová trať a nový pocit pro tým Charouz Racing System. V Mugellu se totiž poprvé v této sezóně pilot české stáje dostal rovnou dvakrát na stupně vítězů. Skvělý Louis Delétraz nejprve dojel třetí v hlavním závodě, což v neděli ještě o příčku vylepšil.

Páteční kvalifikace přitom nenaznačovala, že by se v měl český tým v Toskánsku tolik radovat. Delétraz dojel až dvanáctý, což ale zapříčinil Vips, který Švýcara v jeho rychlém kolem úmyslně zbrzdil. Rodák z Ženevy se však zdravě naštval.

Parádní jízdou, které pomohla výborně zvolená strategie managementu stáje, se prokousal až na velmi dobrou třetí příčku. Navíc ještě přidal nejrychlejší kolo a když se k tomu přičte znovu nejrychlejší pit stop, úspěch byl na světě. Jeho týmový parťák Piquet chyboval v boxech a dojel až třináctý, ovšem pouhé 1,1 sekundy od bodu. Tedy dvakrát škoda toho zdržení.

Sladký bonbonek pak přišel v sobotu. Delétraz dobře odstartoval a kroužil na třetím místě, po chvíli se ještě o jedno místečko posunul směrem kupředu a už před sebe nikoho nepustil. Švýcar se tak třetím a druhým místem z Mugella dostal plnohodnotně do boje o titul. Za dva týdny se jede v Rusku, pak dvakrát v Bahrajnu. A to je stále velmi mnoho bodů, které jsou ve hře.

Určitě nesmíme zapomenout ani na Piqueta, který také v neděli bojoval jako lev. Nakonec z toho bylo dvanácté místo, když předvedl několik velmi pěkných předjížděcích manévrů.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Louis jasně ukázal, že patří k nejlepším pilotům v letošní sezóně. Počínal si velmi zkušeně, prakticky neudělal chybu. V sobotu mu velmi pomohla zvolená strategie i to, že na rozdíl od některých soupeřů dobře hospodařil s pneumatikami. V neděli pak formu potvrdil. Pedro si vybírá nováčkovskou daň. Má rychlost i tempo, je dravý, ale ještě se stále učí. S tím jsme ale počítali.“

Bob Vavřík, manažer týmu uvedl: „V sobotu se nám sešlo několik věcí. V první řadě jsme pro Louise na startu zvolili dobrou strategii. Za druhé Louis měl dobrý restart po prvním safety car. A za třetí jsme opět měli nejrychlejší pit stop. V neděli zajel Louis také skvěle, takticky vše zvládl. Přidal se ale i Pedro, který také odjel velmi kvalitní závod. Každým závodem se coby nováček učí.“  

Louis Delétraz tvrdil: „Byl to dobrý víkend, dvě pódia jsou super výsledek a také hodně bodů. Gratulace určitě patří celému týmu za skvělou práci. V sobotu jsme zvolili dobrou strategii včetně restartu za safety car. V pořádku byla i práce s pneumatikami, povedlo se je šetřit. Zvládli jsme vše dobře, což se projevilo umístěním na stupních vítězů. O titulu nepřemýšlím, chci získat co nejvíce bodů, což je pro mě podstatné. Samozřejmě chci být v konečném pořadí co nejvýše.“

Pedro Piquet vysvětlil: „Kvalifikace pro nás byla velmi špatná. Dostali jsme se do velkého provozu a nezajeli jsme rychlé kolo tak, jak bychom chtěli. Nevím, jestli bych jinak v sobotu bodoval, ale povedená kvalifikace určitě pomůže startovat více vpředu. Navíc jsem měl v hlavním závodě poškozený chladič, musel jsem do boxů a tam se bohužel zdržel. Mugello jsem si ale užil, je to rychlý a náročný okruh.“

 

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru