ANTICO BRUSCONE LAMBRUSCO prostě musíte ochutnat

Červené víno perlivé voní po lesních plodech, ostružinách a švestkách. Chuť je polosuchá, ale jemná a sametová na patře. Je ideální pro kombinaci s červenými masy a velmi dobře se hodí k sýrům např. Gran Moravia a dále k uzeninám jako jsou mortadela nebo prosciutto di Parma.

Vše má počátek v roce 1938 v restauraci pana Otella, který připravoval nejlepší dršťky (místní specialita) v kraji a kde nabízel vlastní Lambrusco, které vyráběl z hroznů nakoupených od místních pěstitelů. Brzy se přidali jeho synové Giovanni a Bruno a bylo založeno vinařství Cantine Ceci, ve kterém již působí i vnuk a vnučky pana Otella a kteří dávají nový směr a impulzy tomu, co bylo vybudováno v minulosti a připravují ještě pevnější základy těm, kteří přijdou po nich. Zaměřují se na vysokou kvalitu produktů dodávaných na enologický trh, nezanedbávají jejich inovaci jak z hlediska smyslového, tak estetického, spumante a Otello Nero Di Lambrusco jako jediní na světě plní do hranatých lahví. K hlavní expanzi podniku došlo v 90. letech, kdy jeho víno Lambrusco Terre Verdiane zaznamenalo nečekaný úspěch na trhu.

O vínu

Odrůda: Lambrusco

Barva: Purpurově červená s fialovými odlesky

Buket a chuť: lesních plodů – ostružiny a švestky. Chuť je polosuchá, ale jemná, sametová na patře.

Skladování a servírování: Skladuje se zásadně ve vertikální poloze, na chladném a tmavém místě.

Doporučená teplota servírování je 8 - 10°C, která umožňuje vychutnat nejlépe jeho intenzivní vůni a bohatou chuť. Konzumuje se mladé, ideálně během prvního roku. Kombinace s pečenými masy a také velmi vhodný doplněk k sýrům Gran Moravia a Parmigiano Reggiano a prosciutto di Parma a Mortadelle.

 

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

NECHÁTE SE OČKOVAT PROTI COVIDU?

ANO
75 x [22%]
Prozatím ne, ale uvažuji o tom
66 x [19%]
Spíše ne
74 x [21%]
Ještě nevím
63 x [18%]
Ne
70 x [20%]

Celkem hlasovalo : 348

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

21.3.2019 jsem svůj cestovatelský projekt odstartovala. Na poslední výpravu jsem se vydala v únoru 2020 a křížem krážem jsem s mojí Zuz prochodila Londýn,

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily, takže nevím, zda ho někdy dokončím...

Lenka Žáčková

Jsou to 2 roky, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

JDI nahoru