Limitovaná edice FLOR DE SAL D’ES TRENC s pravým ŠAFRÁNEM od Natural Mallorca

Nejnovější limitovaná Edice Solného květu s příměsí ŠAFRÁNU, má vynikající chuť, vůni a načervenalý nádech vzácného šafránu. Sůl se využívá v celé řadě středomořských receptů, zejména v kombinaci s rýží a mořských plodů. Doporučujeme k dochucení ryb, mořských plodů, rýže a především k  přípravě Paelly.

Flor de sal, tedy solný květ, je jednou z nejkvalitnějších solí světa – a právě teď ji můžete ochutnat v neodolatelné limitované edici s pravým šafránem. Flor de sal d´Es Trenc pochází z proslulého mallorského přírodního parku Salinas d´Es Trenc, z jednoho nejčistších evropských moří. Sběr soli má na Mallorce tradici, která se předává z generace na generaci, a tradici zde má i ekologické a dlouhodobě udržitelné hospodářství – na ostrově, kam se musí spousta věcí dovážet, si všichni váží čistého životního prostředí jako málokde jinde. Výsledkem tohoto ekologického úsilí je i tato limitovaná edice mallorského Kaviáru mezi solemi, jak se zdejšímu pokladu z mořské vody také přezdívá.

Pravý Šafrán

Šafrán používaný v této edici se pěstuje v podniku Talay Sorkh ve městě Herát v západním Afgánistánu na starých, původních obchodních cestách  Blízkého východu. Podnik se zaměřuje na etickou výrobu šafránu, zahrnuje více jak 200 zemědělců, kteří podporují 7 členů domácností s životní průměrnou mzdou. Naším posláním je prostřednictvím obchodu vytvářet obživu pro více jak 2000 sociálně vysídlených osob a také začlenění žen do pracovního společenství a sociální integrace v tomto odvětví.

BIO solný květ s pravým šafránem 60 g za 240 Kč

Na zdraví!

Flor de Sal d' Es Trenc se sbírá od května do září. Právě tehdy jsou klimatické podmínky zdejších salin nejlepší: kombinace ranních mlh, hřejivého slunce a svěžího větru vytváří na hladině solné krystalky. Ty se ručně sbírají do proutěných košů, a pak se na slunci nechávají vyschnout. Panenská nerafinovaná mallorská sůl je 100% přírodní a oproti běžné mořské soli obsahuje až 20x více hořčíku a na 80 minerálních a stopových prvků. Samotného chloridu sodného je ale jen velmi nízký – díky těmto neopakovatelným vlastnostem je FLOR DE SAL D’ES TRENC vhodná i pro osoby s vysokým krevním tlakem a dalšími kardiovaskulárními problémy.

Díky absenci jakýchkoliv přídatných látek zvýrazňuje FLOR DE SAL D’ES TRENC přirozenou chuť pokrmů. Na e-shopu Natural Mallorca ji zakoupíte nejen v její čisté podobě, ale i v limitovaných ochucených edicích, jako je třeba aktuální  šafrán či červená řepa a sušená rajčata. Kromě toho jsou k dostání také citrusová, zeleninová, pikantní a uzená panenská sůl.

Více informací ke všem produktům najdete na stránkách www.naturalmallorca.cz, kompletní nabídku solí kuchyňských i koupelových, další solné kosmetiky i tradičních mallorských ručně vyráběných solniček najdete na stránkách eshop.naturalmallorca.cz.

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru