Jak se osvěžit v horkých letních dnech? Vsaďte na koktejly a smoothie s chia!

Vstupujeme do druhé poloviny prázdnin, ve které zdá se nebude nouze o horké letní dny. Kromě toho, že si snad konečně užijeme zaslouženého koupání, opalování a relaxu budeme řešit i to, jak se ideálně osvěžit a ochutnat opravdovou chuť léta. A samozřejmě jak jinak, než, abychom u toho nepřibrali, moc nezhřešili, udrželi štíhlou linii a postavu pro plavkovou sezónu, na které jsme týdny dřeli. A samozřejmě, abychom se osvěžili a dodali svému tělu alespoň trochu energie. Nic ale není nemožné! Zapomeňte na sladké koktejly plné, cukru, smetany a prázdných kalorií i na přeslazené lední zmrzliny nebo ledové tříště. Zkuste poznat blíže jednu ze super potravin – chia semínka a možná budete překvapeni, jak se s nima dá kouzlit.

Chytré knihy charakterizují chia semínka jako šedá až černá semínka, která měří zhruba milimetr. I přes svoji miniaturní velikost se však mohou pyšnit téměř nekonečně pozitivními účinky na naše zdraví. Obsahují totiž potřebné omega-3 mastné kyseliny, vápník a antioxidanty. Dovedou dodat energii, bojovat proti pocitu únavu, podpořit metabolismus, ale zároveň zasytit a zahnat chuť na sladké nebo pocit žízně. Ne nadarmo se proto v posledních letech stávají doslova hitem. Můžeme je nalézt jako součást pečiva, ovesných kaší, jogurtů nebo müsli.

Věděli jste ale, že jsou součástí i vydatných letních smoothie, koktejlů nebo vychlazených pudinků, které v tomto čase dokonale osvěží a splní i naše nároky na lahodnou sladkou chuť, ale zároveň budou respektovat náš zdravý životní styl i typicky letní stravování? Seznamte se s chia shake a přesvědčte se, že i zdravé může být dobré a naopak.

Koktejl jako v Karibiku

Odstartujte nejen nový den, ale užije si i dokonalé osvěžení například u vody, díky jedinečné sladké lahůdce Chia pistáciového koktejlu, který dokonale rozmazlí vaše smysly, dodá vám energii, ale hlavně podpoří štíhlou linii. Koktejl je založen na účincích blahodárných chia semínek, ale vyniká právě chutí pistácií a dochucen je i špetkou čaje matcha. Představuje tak dokonalý koktejl plný proteinů, vitamínů a minerálů, které vás posílí a skvěle naladí pro nový den. Zároveň dodají i notnou dávku potřebné energie. Chia pitáciový koktejl je zároveň přímo stvořený pro hubnutí a vyrýsování postavy. Obsahuje totiž také syrovátkový protein, který zvyšuje pocit sytosti a zabraňuje ztrátě svalové hmoty, ale i vlákninu potřebnou pro hubnutí a omega-3 mastné kyseliny vhodné pro naši imunitu i udržení správné hladiny tuků v krvi. Nechybí v něm pochopitelně ani vápník, hořčík, vitamíny, železo, zinek, jód nebo selen. K tomu všemu neobsahuje přidané cukry ani gluten, takže kromě snídaně může být i skvělým tipem na sladkou a zdravou svačinku, stejně tak je vhodný na letní dovolené, výlety nebo cestování, kdy jej lze za pomoci shakeru jednoduše připravit i mimo domov. Jednu odměru (30 g) stačí rozmíchat s 0,3 litrů mléka nebo vody a rovnou konzumovat. Jedno balení Chia pistáciového koktejlu navíc vystačí na 15 porcí. Cena je 399 Kč.

Pravá vůně a chuť českých lesů

Potěšte své chuťové pohárky dokonalou sladkou pochoutkou, novinkou Chia Smoothie lesní plody od Chia Shake. Lahodné a osvěžující sladké smoothie s nádechem léta je plné pravého lesního ovoce a superpotraviny chia semínek, ale i vitamínů, minerálů, bílkovin, vlákniny a kolagenu. Je tak doslova dokonalým svěžím koktejlem živin a chuti, který dodá energii, potřebnou výživu a podpoří zdraví i štíhlou linii. Chutné smoothie je založeno na mrazem sušených jahodách, malinách a borůvkách, obsahujících antioxidanty, vitamín C a mangan, a celkově tak chrání buňky a podporuje imunitu. Chia smoothie navíc vyniká vysokým obsahem proteinů a vlákniny, díky kterým skvěle zasytí a zažene hlad, a navíc má i nízký obsah cukrů a sacharidů, což oceníme zejména při hubnutí nebo podoře štíhlé linie. Doplněno je dokonce o prospěšný kolagen, pozitivně působící na pleť, zpomalující stárnutí, podporující krásu a zdraví nehtů a vlasů nebo pomáhající udržovat zdravé a pevné kosti a zmírňující bolesti kloubů. K tomu všemu smoothie neobsahuje lepek ani přidaný cukr. Chia smoothie lesní plody v sobě celkově zahrnuje všechny pro organismu potřebné živiny a napomáhá i s hubnutím. Představuje tak ideální nápoj, který vyniká lahodnou chutí a dokazuje, že i zdravé může být dobré a hubnutí je možné i bez vynechání sladké chuti. Navíc příchuť lesní plody dokonale evokuje léto a jeho nádech, ať už si jej vychutnáváme v letních měsících nebo kdykoli během roku. Nenáročná je i jeho příprava. Stačí jednu odměrku (30 g) důkladně rozmíchat ve shakeru se 200 ml studené vody, nechat 2 minuty odstát a lahodné letní ovocné smootie plné zdraví a chuti je na světě. Chia Smoothie lesní ovoce od Chia Shake je rovněž skvělým tipem na dovolenou, cestování a výlety, kdy jej snadno pomocí shakeru připravíme téměř kdykoli a kdekoli. Navíc jedno jeho balení vystačí na 15 porcí, takže nám může vyřešit i svačinky na týdenní dovolenou nebo rychlé osvěžení po sportu či v horkých dnech. Cena 499 Kč.

Svačinka po sportu

Rozmazujte své chuťové buňky dokonalou sladkou pochoutkou Chia pudingem mango, který zasytí, osvěží, dodá energii, a hlavně podpoří štíhlou linii. Proteinový Chia punding mango je založen na vysokém obsahu bílkovin, blahodárných účincích chia semínek, prospěšných vitamínech C, A, E, D a B nebo draslíku, hořčíku, selenu, zinku, železu, jódu a dalších minerálech. Vyniká exotickou letní a osvěžující chutí manga, která přímo evokuje nádech prázdnin a dovolených. Navíc neobsahuje lepek ani přidaný cukr. Skvěle tak podpoří i štíhlou linii, jak její udržení, tak napomáhá k dosažení vysněné postavy. Organismu zároveň dodá potřebnou energii a je tak vhodný například jako svačinka před i po sportu. Nenáročná je i jeho příprava. Stačí jednu odměrku (30 g) rozmíchat se 100 ml studené vody a dát na jednu až dvě hodiny vychladit do lednice a dokonalý svěží dezert plný zdraví a chuti je na světě. Chia puding mango od Chia Shake je zároveň i skvělým tipem na letní dovolenou, kdy jej snadno pomocí shakeru připravíme i na cestách nebo kdekoli mimo domov. Navíc jedno jeho balení vystačí na 10 porcí, takže může pomoci vyřešit i svačinky na týdenní dovolenou. Cena je 399 Kč.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
537 x [13%]
Aperol spritz
348 x [9%]
Cuba Libre
354 x [9%]
Piňa Colada
344 x [9%]
Daiquiri
338 x [8%]
Margarita
447 x [11%]
Cosmopolitan
357 x [9%]
Mai-Tai
368 x [9%]
Whiskey sour
401 x [10%]
Pisco sour
550 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4044

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru