Jak se musí změnit trhovcův život v časech nouzových?

Trhy nejsou, a tak milí „závisláci“, na české zelenině, alou do hypermarketů a supermarketů! Nařízení vlády pro konání farmářských trhů není v silách některých organizátorů splnit, proto někteří přistoupili k dočasnému zrušení. Uzavřeny běžnému provozu jsou i ty nejvyhlášenější, například pražské Farmářské tržiště Náplavka a Farmářský trh Heřmaňák.

Vše tedy běží v nouzovém režimu, ale máte-li zájem o zeleninu od Šťastných, stačí si ji objednat předem prostřednictvím formuláře: https://bit.ly/388fE78. Pro zeleninu si pak můžete dojít, bude na vás čekat připravená v taškách, ve kterých bude: mrkev karotka, ředkvičky, pórek, brambory, cibule, česnek, celer, petržel, červená řepa, kapusta a jarní naťová cibulka. Ve formuláři můžete vybrat buď velikost L (středně velkou tašku v hodnotě 250,- Kč), nebo XL (velkou tašku pro rodinu v hodnotě 350,- Kč). Pak už stačí jen v sobotu 7.11. v čase 8:30 - 12:00 hodin vyzvednout a zaplatit na Heřmaňáku (Řezáčovo náměstí).

Na místě budou k dostání ještě různé druhy zeleniny, budou i řezané byliny, pak-choi, hladkolistá petržel, květák, saláty, koriandr, dýně hokkaido, bílá vodnice, a to do vyprodání zásob. K dostání budou jen kusovky, nic váženého. Šťastní budou vybavení třemi pokladnami, pro větší rychlost a kratší čekání.A jaká, že je ta rutina trhovcova, která je nyní také v nouzovém režimu?

S trochou nadsázky, jak to chodí a jaké byly její začátky nám převyprávěla mladá paní Tereza.

„Jako poslední přivdaný člen do rodiny zelinářovi, mi chvíli trvalo se zorientovat. K zorientování patří hlavně pochopení různých principů, pravidel, a hlavně nakouknutí za prodejní pult z druhé strany. V době mých začátků trhovcova prodávání jsem byla, s odstupem času, nutno podotknout, příliš mluvná možná až vlezlá. Teď už vím, že na otázku: Chcete utrhnout nať? existují jen tři odpovědi. Ano, nemám králíka. Ne, mám morče. Ne, pravidelně krmím labutě…  Další otázky člověka mírně zaskočí, a tak trénují jeho pozornost. Po kolika jsou ty ředkvičky? Hmm, počkejte hned je spočítám, nevím, kolik jich je dohromady. Co má společného mangold a mango? Pravidelnou vlnou dotazů bývají saláty. Proč je ten salát mokrý? Který z nich je nejlepší? Ty červené jsou určitě hořké, že? Slibuji, že už konečně přestanu nabízet barevnou mrkev, ne, raději knihu! Co je to Pach Koj? Jak chutná? A ten česnek určitě není českej… Nakonec všeho dobrého: Proč se jmenujete Šťastné saláty, to má být nějaký veselý marketing? I přes různou frekvenci otázek a odpovědí beru jako svoje poslaní radit, jak správně uchovávat v ledničce a čekám až dostanu patent za svou utěrkovou metodu. Pravda a láska vždy zvítězí a naše kedlubny nejsou dřevnatý!“

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru