Pokojíček pro miminko s postýlkou, do které se zamilujete

Pokojíček pro děti, i ty nejmenší, má být krásný, harmonický a bezpečný, v jemných barvách, s oblými hranami, elegantními detaily a s chytře navrženým nábytkem z poctivého dřeva. S postýlkou tak něžnou a hezoučkou, že v ní děťátko spí jako v maminčině náruči. Právě tak si představují pokojíček pro čerstvě narozené miminko ve studiu Viabel Šárky Richtrové, zaměřujícím se na návrhy a zařizování pokojíků pro děti.

„Do pokoje nebo koutku pro miminko stačí zpočátku dobře vybraná postýlka s komodou ve stejném designu. Ideální komoda má odnímatelný přebalovací pult a další vychytávky v podobě věšáčků nebo závěsného prádelního koše, které rodičům umožňují mít při přebalování a převlékání děťátka všechno pěkně po ruce,“ radí Šárka Richtrová, specialistka na bydlení pro děti. Právě takový nábytek si teď ve studiu Viabel vybrala pro svou prvorozenou dceru Medu i modelka Renata Langmannová, na svých sociálních sítích se jím pochlubila také herečka Veronika Architeva.

Nábytek dánské značky Oliver Furniture ale podle Šárky Richtrové padne do oka většině nastávajících maminek, které se ve studiu zastaví nebo si prohlédnou jeho webové stránky. „Vůbec se jim nedivím. Za těch víc než patnáct let, pokojíčky pro děti zařizujeme i vytváříme, jsem popravdě neviděla hezčí, důmyslnější a řemeslně lépe zpracovaný nábytek pro miminka, než je právě tenhle,“ říká.

Něžná postýlka na kolečkách, rostoucí i klasická

Krásné, nadčasové a zároveň perfektně vymyšlené jsou podle Richtrové zejména miminkovské postýlky, které dánský výrobce nabízí v několika variantách. Nejnověji jako malou, roztomilou postýlku na kolečkách a s držákem pro nebesa, v níž lze mít miminko u sebe ve dne i v noci. Postýlku lze po bytě lehce a tiše přesouvat, a protože má pohyblivou bočnici a zároveň je i výškově nastavitelná, je možné ji na noc pohodlně a bezpečně přisunout k lůžku rodičů. A až dětátko vyroste, bočnici lze sundat a proměnit postýlku v roztomilou pohovku, takže v pokojíčku slouží dál.

Rodiče ale mohou zvolit také větší postýlku Mini+, ve které se děťátko pohodlně vyspí od narození až do osmi let. „Miminka jsou nejdřív maličká a sladká, rychle ale rostou, proto tahle důmyslně navržená postýlka funguje jako skládanka,“ vysvětluje Šárka Richtrová. Po jednoduché úpravě tak z miminkovské postýlky můžeme vytvořit i stejně hezké spaní pro batolátko. Pak ho proměnit v elegantní lůžko pro mladší dítě a po přidání dalšího dílu z ní sestavit i parádní vyvýšenou postel. Vybrat si lze buď čistě bílou, nebo bílou s akcenty světlého dřeva.

„Postýlku pro miminko nabízíme i klasickou a v ještě minimalističtějším a odlehčenějším designu než jsou obě předchozí varianty. Postýlka je součástí nové řady Sea Side Collection, kde kromě dalšího nábytku najdeme i zajímavě řešené postele pro starší děti. Ty lze doplnit stříškou, umožňující dětem přes den zábavu a hraní a večer klidnější usínání,“ říká Richtrová.

Skříňky, skříně, sezení

Postel a komoda je základ, bez kterého to v pokojíčku novorozeňátka nejde. Časem se ale rodiče do Viabelu vracejí pro další kousky. „Oblíbená je velká skříň na oblečení a hračky, děti jsou nadšené také z roztomilého sezení se stolkem a židličkami. Šikovná a moc krásná je také nižší šatní skříň, navržená tak, aby ji děti mohly samy používat – ta je, přiznávám, i moje srdcovka“, uzavírá Šárka Richtrová.

Zdroj: www.viabel.cz

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
570 x [13%]
Aperol spritz
369 x [9%]
Cuba Libre
383 x [9%]
Piňa Colada
370 x [9%]
Daiquiri
362 x [8%]
Margarita
472 x [11%]
Cosmopolitan
377 x [9%]
Mai-Tai
395 x [9%]
Whiskey sour
424 x [10%]
Pisco sour
574 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4296

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru