Liposukce ani lipolýza cvičení nenahradí!

Bojujete sami se sebou a už mnohokrát jste si slíbili, že začnete cvičit, shodíte přebytečná kila a do jídelníčku zařadíte zdravější potraviny? Našli jste už několikrát pádný důvod, proč to odložit? Samo od sebe se to však nestane… Může vám však pomoci liposukce, ale podle MUDr. Karla Urbana z kliniky Esthé to ale není jediný způsob: „Liposukce není náhradou za cvičení, stejně tak nenahrazuje dietní opatření, redukci váhy či zdravý životní styl. Je to metoda na dotvarování těla a odstranění tukové tkáně z partií, které mají často genetickou dispozici k nahromadění tukových buněk.“  Pro dokonalý výsledek se nejlépe jeví kombinace zdravého životního stylu, cvičení a liposukce. A právě liposukce může odstartovat cestu za tělem, ve kterém se člověk bude cítit lépe!     
Pokud se klient pro liposukci rozhodne, je potřeba provést osobní konzultaci se zkušeným plastickým chirurgem, kde se upřesní vhodnost zákroku u konkrétního pacienta, rozsah a typ liposukce, způsob anestezie a pooperační režim. Po větším rozsahu liposukce pacient zůstává obvykle jeden den na klinice a pak nosí několik týdnů stahující elastické prádlo. Efekt liposukce je trvalý. „Zákrok je jednorázový a obvykle ho není nutné opakovat,“ říká MUDr. Karel Urban. „Na Klinice Esthé provádíme klasickou, vibrační a nejčastěji Vaser ultrazvukovou liposukci. Liposukci obvykle provádíme v krátké celkové anestézii, ale při menším rozsahu odsávané plochy můžeme výkon provést i v místním znecitlivění nebo v tzv. analgosedaci,“ dodává.         
Klinika Esthé jako první v republice začala provádět nejšetrnější a nejúčinnější formu operativní liposukce současnosti, zmíněným ultrazvukem Vaser Lipo. Liposukce bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii. Řadí se k výkonům nenáročným s velmi dobrými pooperačními výsledky. Přesto doposud prováděné liposukce nebyly nikdy při tvarování postavy tak rychlé a bezpečné jako liposukce pomocí Vaser systému. Nyní je k dispozici nejnovější generace tohoto zařízení na světě.   
Při pravé ultrazvukové liposukci se jedná o operační techniku odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob. Rozrušená tkáň se při ní odsává pomocí kanyly malého průměru, která je napojena na přístroj vyvíjející podtlak. Velkou výhodou tohoto zákroku je pak trvalý efekt jednorázové procedury, protože v dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost.       
A jaký je rozdíl mezi liposukcí dříve a nyní? „Záleží samozřejmě, jaký typ liposukce se používá. Novější metody jsou šetrnější k okolním tkáním, jsou spojeny s minimálními riziky apod. V současné době se odsátí buněk kombinuje i s jemnějším způsobem jejich rozbití, odstranění a ošetření okolní tkáně. Mnohdy se stává, že laici zaměňují liposukci za lipolýzu, a to je špatně, každý zákrok funguje na úplně jiných principech,“ vysvětluje MUDr. Karel Urban. Liposukce zároveň není jen výsadou žen. „I když počet žen u liposukcí převažuje, nejsou výjimkou i muži, kteří si nechávají odsát nadbytečné tukové polštáře. U mužů se nejčastěji jedná o břišní stěnu, boky, zvětšená prsa (pseudogynekomasthie), podbradek apod.,“ dodává MUDr. Karel Urban.      
Důležité je rozlišovat pravou liposukci od lipolýzy. Té se někdy také říká neinvazivní ultrazvuká liposukce, což je zavádějící název. S liposukcí má totiž společného málo. Na rozdíl od liposukce, která tukové buňky extrahuje z těla ven, při lipolýze jsou tukové buňky jen rozštěpeny a musí se spálit při procesech látkové výměny. Po lipolýze je nutné na tři týdny omezit tučná a vysoce kalorická jídla a dopřát tělu lehkou aerobní zátěž. Jinak hrozí, že se tuk do buněk rychle vrátí. U liposukce takové riziko není.      

Kromě liposukce nabízí klinika Esthé celé spektrum specializovaných služeb estetické chirurgie. Podívejte se sami na https://www.esthe-plastika.cz/

Foto. Archiv klinika Esthé

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
573 x [13%]
Aperol spritz
372 x [9%]
Cuba Libre
387 x [9%]
Piňa Colada
373 x [9%]
Daiquiri
365 x [8%]
Margarita
476 x [11%]
Cosmopolitan
380 x [9%]
Mai-Tai
398 x [9%]
Whiskey sour
428 x [10%]
Pisco sour
577 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4329

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru