Domů Sport

F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel

Předposlední podnik šampionátu FIA F2 je minulostí. O titulu stále ještě rozhodnuto není a v Bahrajnu byli hodně vidět i piloti české stáje Charouz Racing System. Sobota se jim sice příliš nevyvedla, naopak nedělní sprint byl od obou velkou parádou. Bohužel s velmi hořkou tečkou pro nešťastného Pedra Piqueta.

Už v sobotu o sobě dal Pedro Piquet hodně vědět. Zajel do té doby možná nejlepší závod v sezóně, přesto to stačilo jen na první nebodované, tedy jedenácté místo. Tu největší parádu si však mladý Brazilec nechal na nedělní sprint. Po opatrném startu se vyhnul kolizi soupeřů a když se vlastními silami dostal před pár dalších soupeřů, najednou kroužil na třetím místě. První stupně vítězů ve formuli 2 v kariéře z toho ale nebyly. Kvůli defektu totiž musel pouhá dvě kola před cílem ze závodu odstoupit.

Zatímco Piquetovi zůstaly oči pro pláč, v cíli se naopak mohl hodně radovat jeho týmový parťák. Louis Delétraz si v sobotu vyjel až šestnácté místo a zdálo se, že na bodovanou osmičku to bude mít hodně daleko. Opak však byl pravdou. I on se totiž vyhnul šlamastikám po karambolech ostatních a díky skvělé týmové strategii dokonale využil výjezdu safety car na trať. Jeho vůz totiž dostal „zadarmo" nové pneumatiky a díky tomu se Švýcar nadechl k famózní stíhací jízdě.

Jeden soupeř za druhým se musel sklonit před Delétrazovou rychlostí. A když se dostal na čtvrtou pozici, pomohl mu na stupně vítězů už zmíněný defekt Piqueta. Kdo ví, kam by se Louis dostal, pokud by byl závod vypsán o kolo či dvě delší. V každém případě pilot české stáje předvedl jednu z nejúchvatnějších "stíhaček" v celé letošní sezóně formule 2.

Poslední dva závody čekají piloty už příští týden na stejném, byť pro tentokrát pozměněném, okruhu v Bahrajnu. Definitivně se rozhodne i titulu šampióna. Nejblíže k němu má Mick Schumacher, bez šancí není ani Callum Ilott. Už jen matematicky se mohou radovat Schwartzman a Mazepin. 

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Třetí místo Louise je skvělé, i když je mi hodně líto Pedra, protože si opravdu zasloužil dojet na stupních vítězů. I proto, že zajel solidně také v sobotu. Louis jel v neděli výborně. Škoda, že závod nebyl o kousek delší, určitě by se ještě posunul výše. Povedla se nám strategie, reakce týmu byla blesková. Těšíme se na finále příští víkend.“
Bob Vavřík, manažer stáje uvedl: „Kvalifikace se nevydařila, Ghioto Louisovi zablokoval výjezd ze čtvrté zatáčky. Sice za to pak dostal penalizace, ale stejně byl poslední. Takže to bylo spíš jen poukázání na to, že se to nesmí. V sobotu Louis neodstartoval dobře a ani závod se mu příliš nevyvedl. Nicméně Pedro jel solidně a v neděli pak potvrdil, že do šampionátu F2 patří. Z jedenáctého místa se dostal až na třetí, škoda jen smůly dvě kola před koncem. Louis jel jako jediný strategii medium-hard, vsadili jsme také na safety car a risk se vyplatil. Padlo to jako šestka v casinu.“

Louis Delétraz vysvětlil: „Páteční kvalifikace byla špatná, protože jsem byl zablokovaný, sobotní závod se pak příliš nepovedl. Naopak neděle byla skvělá. Moc gratuluji všem, kdo se podíleli na výborně zvolené strategii. Klobouk dolů i před Pedrem, který jel až do technického problému perfektní závod. Teď mám před sebou týden v Bahrajnu, kdy se budu spolu s týmem připravovat na poslední závody sezóny.

Pedro Piquet tvrdil: „Nedělní závod vycházel skvěle, pneumatiky držely a mohl jsem útočit. Až do technického problému vše vycházelo na umístění na pódiu. Myslím, že šlo o palivové čerpadlo, což už se v letošní sezóně stalo. Doufám, že příští víkend bude vše v pořádku. Zůstávám teď v Bahrajnu, užiju si pěkné počasí a ve čtvrtek zase začneme naplno makat. Věřím, že poslední víkend sezóny se povede“

Foto: Dutch Photo Agency

 

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
582 x [13%]
Aperol spritz
379 x [9%]
Cuba Libre
393 x [9%]
Piňa Colada
378 x [9%]
Daiquiri
369 x [8%]
Margarita
483 x [11%]
Cosmopolitan
386 x [9%]
Mai-Tai
404 x [9%]
Whiskey sour
434 x [10%]
Pisco sour
583 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4391

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru