Barbora Šporclová Kodetová překvapila svým zpěvem, který byl emočně přímo našlapaný

Barbora Šporclová Kodetová, známá česká herečka a manželka houslového virtuosa Pavla Šporcla se nenechává vyvést z míry prapodibnou dobou, které nám vládnou. Ve volném čase se věnuje rodině, přípravám na budoucí vystoupení, svému nově objevenému talentu a… zdraví. My jsme Barboru potkali na Žilní klinice primáře Oty Schütze na pražských Vinohradech, kam šla na kontrolu křečových žil.  

Zdraví je na prvním místě. Je základním kamenem, na němž stavíme vztahy i kariéru. Své o tom ví i krásná herečka Barbora Šporclová Kodetová. Křečové žíly, ke kterým má díky genetickým predispozicím zděděných po rodičích sklony, je třeba hlídat. „Jak můj otec, tak moje maminka měli křečové žíly. Je to genetická predispozice, není to nic příjemného ani hezkého. K panu primáři docházím už přes 5 let na doporučení mé maminky. Obě jsme u něj prodělaly kosmetickou operaci drobných křečových žil a odstranění metliček, výkony byly vždy naprosto bez problémů. Přece jen jsem herečka a byla bych limitována, kdybych nemohla nosit krátké sukně. Také se ráda cítím dobře. A ráda vím, že nikde nehrozí nějaký zdravotní problém,” řekla Barbora. „U Báry se na pravé noze jednalo pouze o drobné křečové žíly a mikrovarixy – metlice, ale za to ve velkém plošném rozsahu. Báru chválím, že chodí pravidelně, protože jen tak je možné udržovat nohy bez nevzhledných žilek, nehledě na možné komplikace. Žilky mohou prasknout a krvácet, v horším případě se mohou v jejich místě utvářet plošné pigmentace,” chválil MUDr. Schütz Barboru. Herečka využila toho, že pracovní povinnosti, které za běžných okolností má, jsou pozastaveny, může se tedy věnovat i věcem, které normálně nejsou prioritou.

Jednou takovou až donedávna upozaděnou věcí je i Barbořin zpěv. „Víte, já jsem vždy zpívala, ale nikdy by mě nenapadlo, že se zpěvem budu živit. Zpívala jsem si jen pro radost. Až když mě náhodou slyšela zpívat naše přední sopranistka, držitelka tří Thálií, Jana Šrejma Kačírková, a dodala mi sebevědomí, jsem se odhodlala začít trénovat a pracovat na sobě s cílem udělat si koncert k narozeninám,” přiznala se herečka.

Oslava narozenin, kde Barbora i vystupovala se svým zpěvem, se uskutečnila v září. Od té doby už jsme měli možnost Báru vidět například na charitativním koncertě k 31. výročí sametové revoluce, který probíhal online a kde Barbora vystupovala po boku svého životního partnera Pavla Šporcla. Barbora naznačila, že to určitě nebylo naposledy. „Na podzim už jsem měla mít několik svých vystoupení a momentálně pracuji na třech samostatných programech. Ke zpěvu přistupuji s pokorou. Na hlase pracuji denně a vím velmi dobře, že 30 let praxe nedoženu. Vycházím proto z možností, které mám a osobních, chcete-li lidských, zkušeností. A doufám, že budu mít možnost předat své city, pocity, životní názor ostatním. Uvidíme, kam mě tato nová etapa mého života dovede,” rozjímala herečka.

Pro nikoho nebude překvapením, že v tak nadané rodině i nová generace inklinuje k umění všeho druhu. „Naše dcery jsou všechny umělecky nadané. Otázka je, do jaké míry budou pilné a půjdou si za svými sny. Lily je už veliká, přesto zatím také ještě přesně neví, kterým z výtvarných oborů se živit. Violettka je něžná bytost. Housle a zpěv, ale i pedagogická činnost, nebo dokonce fotografie, by mohly být jejím posláním. A Sophie? Ta má tolik talentů…je velmi muzikální. Zatím chce být ale herečkou a zpěvačkou. Ta jediná zatím vypadá, že má jasný a konkrétní cíl,” smála se Barbora. Aby taky ne, dívky mají v rodině dlouhou uměleckou historii – tak například dědeček Jiří Kodet byl známý český herec a prastrýc Kristián Kodet dodnes vystavuje své obrazy v předních českých galeriích.

Po zákroku pan primář Schütz upozornil Barboru na jednu věc. „Odstranění metlic je nyní, po další sklerotizaci, kompletní. Ovšem kvůli dědičné dispozici, kterou zatím nejsme schopni ovlivnit, je nutné počítat s tím, že se metlice mohou po čase vrátit.” To Barbora ví a ujistila nás, že na kontroly chodí pravidelně.

„Těším se, až se nám vrátí zpět normální život. Věřím, že z této doby vyjdeme jako národ posíleni,” vyjádřila se a slova nám bere přímo z úst. My jen ještě dodáváme, že se snaží být pozitivní, ale rozhodně se již dnes těší na sluníčko, na práci, na rozesmáté diváky po představení, ale také na to, až dcery budou moct bez překážek chodit do školy. Těší se i na kávu s kamarádkami, stejně jako ony.  

FOTO: Žilní klinika, 1 x Lenka Hatašová, archiv Báry Šporclové Kodetové

Na vlně audioknih

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
46 x [11%]
Kriket
36 x [9%]
Lední hokej
42 x [10%]
Tenis
34 x [8%]
Volejbal
44 x [11%]
Stolní tenis
39 x [10%]
Baseball
40 x [10%]
Golf
43 x [11%]
Americký fotbal
47 x [12%]
Basketball
35 x [9%]

Celkem hlasovalo : 406

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru