Barbora Šporclová Kodetová překvapila svým zpěvem, který byl emočně přímo našlapaný

Barbora Šporclová Kodetová, známá česká herečka a manželka houslového virtuosa Pavla Šporcla se nenechává vyvést z míry prapodibnou dobou, které nám vládnou. Ve volném čase se věnuje rodině, přípravám na budoucí vystoupení, svému nově objevenému talentu a… zdraví. My jsme Barboru potkali na Žilní klinice primáře Oty Schütze na pražských Vinohradech, kam šla na kontrolu křečových žil.  

Zdraví je na prvním místě. Je základním kamenem, na němž stavíme vztahy i kariéru. Své o tom ví i krásná herečka Barbora Šporclová Kodetová. Křečové žíly, ke kterým má díky genetickým predispozicím zděděných po rodičích sklony, je třeba hlídat. „Jak můj otec, tak moje maminka měli křečové žíly. Je to genetická predispozice, není to nic příjemného ani hezkého. K panu primáři docházím už přes 5 let na doporučení mé maminky. Obě jsme u něj prodělaly kosmetickou operaci drobných křečových žil a odstranění metliček, výkony byly vždy naprosto bez problémů. Přece jen jsem herečka a byla bych limitována, kdybych nemohla nosit krátké sukně. Také se ráda cítím dobře. A ráda vím, že nikde nehrozí nějaký zdravotní problém,” řekla Barbora. „U Báry se na pravé noze jednalo pouze o drobné křečové žíly a mikrovarixy – metlice, ale za to ve velkém plošném rozsahu. Báru chválím, že chodí pravidelně, protože jen tak je možné udržovat nohy bez nevzhledných žilek, nehledě na možné komplikace. Žilky mohou prasknout a krvácet, v horším případě se mohou v jejich místě utvářet plošné pigmentace,” chválil MUDr. Schütz Barboru. Herečka využila toho, že pracovní povinnosti, které za běžných okolností má, jsou pozastaveny, může se tedy věnovat i věcem, které normálně nejsou prioritou.

Jednou takovou až donedávna upozaděnou věcí je i Barbořin zpěv. „Víte, já jsem vždy zpívala, ale nikdy by mě nenapadlo, že se zpěvem budu živit. Zpívala jsem si jen pro radost. Až když mě náhodou slyšela zpívat naše přední sopranistka, držitelka tří Thálií, Jana Šrejma Kačírková, a dodala mi sebevědomí, jsem se odhodlala začít trénovat a pracovat na sobě s cílem udělat si koncert k narozeninám,” přiznala se herečka.

Oslava narozenin, kde Barbora i vystupovala se svým zpěvem, se uskutečnila v září. Od té doby už jsme měli možnost Báru vidět například na charitativním koncertě k 31. výročí sametové revoluce, který probíhal online a kde Barbora vystupovala po boku svého životního partnera Pavla Šporcla. Barbora naznačila, že to určitě nebylo naposledy. „Na podzim už jsem měla mít několik svých vystoupení a momentálně pracuji na třech samostatných programech. Ke zpěvu přistupuji s pokorou. Na hlase pracuji denně a vím velmi dobře, že 30 let praxe nedoženu. Vycházím proto z možností, které mám a osobních, chcete-li lidských, zkušeností. A doufám, že budu mít možnost předat své city, pocity, životní názor ostatním. Uvidíme, kam mě tato nová etapa mého života dovede,” rozjímala herečka.

Pro nikoho nebude překvapením, že v tak nadané rodině i nová generace inklinuje k umění všeho druhu. „Naše dcery jsou všechny umělecky nadané. Otázka je, do jaké míry budou pilné a půjdou si za svými sny. Lily je už veliká, přesto zatím také ještě přesně neví, kterým z výtvarných oborů se živit. Violettka je něžná bytost. Housle a zpěv, ale i pedagogická činnost, nebo dokonce fotografie, by mohly být jejím posláním. A Sophie? Ta má tolik talentů…je velmi muzikální. Zatím chce být ale herečkou a zpěvačkou. Ta jediná zatím vypadá, že má jasný a konkrétní cíl,” smála se Barbora. Aby taky ne, dívky mají v rodině dlouhou uměleckou historii – tak například dědeček Jiří Kodet byl známý český herec a prastrýc Kristián Kodet dodnes vystavuje své obrazy v předních českých galeriích.

Po zákroku pan primář Schütz upozornil Barboru na jednu věc. „Odstranění metlic je nyní, po další sklerotizaci, kompletní. Ovšem kvůli dědičné dispozici, kterou zatím nejsme schopni ovlivnit, je nutné počítat s tím, že se metlice mohou po čase vrátit.” To Barbora ví a ujistila nás, že na kontroly chodí pravidelně.

„Těším se, až se nám vrátí zpět normální život. Věřím, že z této doby vyjdeme jako národ posíleni,” vyjádřila se a slova nám bere přímo z úst. My jen ještě dodáváme, že se snaží být pozitivní, ale rozhodně se již dnes těší na sluníčko, na práci, na rozesmáté diváky po představení, ale také na to, až dcery budou moct bez překážek chodit do školy. Těší se i na kávu s kamarádkami, stejně jako ony.  

FOTO: Žilní klinika, 1 x Lenka Hatašová, archiv Báry Šporclové Kodetové

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru