Nahrávám...

Domů Sport

Na scénu vstupuje nový Quad Storm racing tým

Začínat tady psát jako na každém jiném webu by nebylo in, jak říkají mladí teenageři. Na začátku toho bylo soukromé ježdění Nelly Caisové. Následovalo založení teamu Čtyřkolky Šumava, kde přibyli další závodníci Adam a Jenda. Díky Ollie 301 (Olga Roučková) se dva lídři týmu Karel a Josef seznámili na závodě seriálu Last Adventure. Z obyčejného seznámení se stalo přátelství a různé nápady týkající se všeho kolem závodů na čtyřkolkách. „Shodli jsme se na tom, že krom Offroad maratonu a Bati capu včetně závodů MX zde není nic, co by se dalo jezdit. A také hlavní kámen úrazu tohoto sportu je malá propaganda mezi ty nejmenší děti a jejich rodiče. A došlo k tomu, že by možná nebylo od věci založit team a pokusit se něco udělat pro mladé začínající jezdce a tento sport. Jsou nějaké plány a projekty, které máme v hlavě a doufáme, že se nám jich podaří docílit," vzpomíná na vznik týmu manager týmu Karel Neuman.

Racing BOX Quad Storm racing team:

Nelly Caisova #888 - Yamaha 250,450
Adam Veselý #58 - Can am Ds 450 
Maki Krejzlová #36 - Access 100
Josef Kafoněk ml. #44  -Hummer 110
Josef Kafoněk #999 - Yamaha 700
Jan Velička #163 - Yamaha 700

Juniorských týmů mezi čtyřkolkovými kategorii není mnoho, o tom není pochyb. Juniorů na 4kolkách stále přibývá a my tu máme právě Quad Storm racing tým, který rovnou vyzpovídáme:

Nový tým, nové cíle, proč se zaměřujete na juniorské kategorie?

„Základ byl, pokusit se udělat něco pro mladé jezdce. Víme moc dobře, že kromě Offroad maratonu, MX a Bati cupu zde není co závodit. Pro ty nejmenší tady toho v ČR opravdu moc není, ale zjistili jsme, že v Biřkově se jezdí závody pro ty nejmenší ČPP cup. Je to úžasný seriál pro ty nejmenší a nejmladší začínající závodníky na čtyřkolkách. Je to tak perfektní a do detailu promakaný závod, kde si každý najde svou třídu, ve které by chtěl závodit. Je to především závod, kde jezdí i levné dětské čtyřkolky tzv. číny. Rozdělení tříd je široké a hlavně pro děti důležité odměny. V každé třídě totiž dostávají poháry a medaile. Prostě fantazie. Nic lepšího jsme neviděli. V jejich závodním depu se nachází okolo 40-ti malých závodníků a to je pecka." 

Představte nám vaše Juniory:
„V mladších Juniorech absolvují domácí šampionáty Maki #36, Kafoněk ml. a Kafoněk ml. #44. Maki pojede závody Biřkově, kde zkusí zaútočit opět na bednu a pomalu se začne seznamovat s tratěmi na Offroad maratonu. Kafoněk ml. pojede Čpp Cup v Biřkově kde se bude snažit udělat mistra své kategorie. Další dva členové týmu naskočí do zahraničních závodních sérií, ale také do českých sérií Offroad Maraononů, MX Batti Cupu. První z dvojice je Adam Veselý, který se vloni postavil na bednu hned v několika šampionátech, a letos má velkou šanci obhájit svá prvenství. Druhá závodnice ze starších Juniorů je Nelly Caisová. Která pojede svůj oblíbený Offroad maraton, kde by si chtěla udělat mistra ve třídě do 500 ccm, v rámci tréninku pojede Batti cup. Chtěli bychom se zúčastnit nějakého prestižního Evropského závodu v dálkovém rallye." 

Vy máte v týmu i starší jezdce, ti pojedou jaké závody?

„Nejstarší členové týmu Jan Velička a Josef Kafoněk budou startovat v mezinárodním mistrovství FIM Europe Baja, ale také v domácím seriálu Offroad Maraton. Pojedou několik závodů Evropské Baji v Polsku a Maďarsku. Kde budou sbírat cenné zkušenosti.  Pepa se ještě zúčastní celého Offroad maratonu."

Budete ještě přibírat nové závodníky?
"Ohledně této otázky jsem trošku na vážkách samozřejmě bych chtěl postavit v našem teamu v dětech klučičí sestavu a holčičí 3x3, ale nechci přecenit své síly. Nechám tomu volný průběh, a uvidíme, jestli se nám team rozroste nebo si vystačíme se stávajícím počtem dětí. Co se týče dětí, chtěl by jsem vytvářet kvalitu a ne kvantitu a vychovat pro tento sport kvalitní a dobré závodníky, závodnice což se nám zatím daří, samozřejmě ne mojí zásluhou, ale zásluhou děti které mají chuť jezdit a rozvíjet se."

Když by si s vámi jezdci chtěli zatrénovat, šlo by to?
"Samozřejmě ta možnost tu je si s námi zatrénovat tomu se vůbec nebráním akorát je to s námi trošku složitější jelikož jsme rozházeni po polovině republiky a snažíme se odjet co nejvíce závodů tak na společné tréninky zbývá málo času tento rok by jsme chtěli udělat pro děti několik tréninku a minimálně 2 soustředění za pomocí našich předních závodníků jako je Ollie racing team, David Susa a dalších. Vše je zatím v jednání a uvidíme, kdo nám přislíbí účast na soustředění."

Fotky: Tým, Tomáš Prachař

 

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
44 x [10%]
Jednu osobu
44 x [10%]
Dvě osoby
54 x [12%]
Tři osoby
42 x [9%]
Čtyři osoby
43 x [10%]
Pět - deset osob
38 x [9%]
Jedenáct - dvacet osob
45 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
43 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
49 x [11%]
Více než sto
42 x [9%]

Celkem hlasovalo : 444

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru