Péče o pleť v zimě má svá specifika!

Zima vyžaduje specifickou péči o pokožku, kterou nesmíte podcenit, jinak se budete potýkat s nepříjemnými následky. Pokožka je vystavena výrazným teplotním rozdílům, a to jí prostě nesvědčí. Chladný vítr, teploty hluboko pod nulou, stejně jako pobyt v uzavřených vytápěných místnostech nemají na pleť zrovna blahodárné účinky. Všechny tyto faktory vedou k dehydrataci pleti, která je pak oslabená, lehce se podráždí, má tendenci červenat a olupovat se. Dehydratace a narušená ochranná bariéra pokožky způsobují ztrátu elasticity, a tudíž i rychlejší stárnutí i tvorbu vrásek. Nezapomeňme ani na sluneční paprsky, které sice v zimě nehřejí, ale o to víc dokáží být zejména na horách zrádné a lehce pleť spálit. A letošní ne zcela oblíbený módní doplněk v podobě roušky dokáže pleť taky velmi zatížit a podráždit.

Hydratace a výživa pleti:

Dehydratace je hlavním zimním nepřítelem pleti. Vyhněte se proto čistící kosmetice s obsahem alkoholu. Lehké hydratační fluidy a gely je lépe vyměnit za hutnější vyživující pleťové krémy. Skvělé jsou přírodní pěstící pleťové oleje, které jsou současným beauty trendem. Lehce se vstřebávají, intenzivně hydratují a vyživují pleť do hloubky, aniž by ji zanechávaly mastnou.

Hydrataci a vitamíny dodají pleti v zimním období pleťové masky. Jsou efektivním intenzivním zdrojem regenerace a výživy pleti, kterou zároveň vyčistí. Masky navíc mohou řešit i specifické problémy jakými jsou akné či podráždění. Slupovací masky mohou navíc nahradit pro zimu ne zcela vhodné klasické peelingy. Výhodou masek je hloubkový a viditelný okamžitý efekt. Výživné látky masky se vstřebají do spodních vrstev pleti a posílí ji. A když si vyberete slupovací nebo jílovou masku, můžete si s ní zpříjemnit i home office nebo se v masce protáhnout při józe. Plátenkové masky využijte při večerním relaxu u filmu nebo knížky.

Masky, které v zimně dodají hydrataci i vitamíny:

24hodinová hydratační maska 7th Heaven Anti-Pollution pomáhá pleť chránit proti působení znečištěného prostředí města a poskytuje pokožce ochrannou bariéru. Pleť doslova napumpuje vitamínem E a dalšími antioxidanty. Zanechává ji viditelně zářivou, jemnou a zdravě vypadající

Maska 7th Heaven proti stárnutí z prémiové řady Renew You je elixírem pro zralou pleť. Bambusový ubrousek je napuštěný přírodním vitamínem B5, směsí z arganového oleje, výtažku bobulí z červených hroznů a aloe vera, které pleť hydratují a viditelně vyhladí. Napomáhají jí obnovit přirozenou rovnováhu a snižovat výskyt jemných vrásek.

Kombinaci jemné exfoliace a hydratace poskytuje avokádová jílová maska 7th Heaven Superfood. Je vhodná pro všechny typy pleti. Blahodárné avokádo a aloe vera dodá pleti potřebnou výživu, zatímco jemně drcená jadérka vlašského ořechu se postarají o jemnou exfoliaci. Maska zanechává pleť dokonale hydratovanou, vyživenou a rozjasněnou.

Pozor na rty:

I rty vyžadují v zimně také speciální péči. V zimně často trpí extrémním vysycháním a těžce se pak regenerují. Často si je z pocitu sucha bezděčně olízneme, čímž jim nechtěně způsobujeme více újmy. Rty popraskají a pálí. Balzám na rty je proto naprosto nezbytná součást vaší kabelky. Okamžitě ošetří a zjemní i rtěnkou nalíčené rty.

Antioxidační balzám na rty The Organic Pharmacy je novinkou na trhu. Vysoce hydratační balzám na rty okamžitě a dlouhodobě uleví suchým a žíznivým rtům. Ochrání je před nepříznivými vlivy, a navíc podpoří i přirozenou baculatost rtů. Luxusní koktejl výživných olejů a antioxidačních vitamínů okamžitě rty zabalí do dlouhotrvající péče.

 Nezapomeňte na ruce:

Ruce v zimně trpí stejně jako pleť obličeje. Jejich pokožka často extrémně vysychá a je opomíjena v pravidelné péči. Trpí víc než obličej i díky domácím pracem, mytí nádobí a covidem zvýšené nutné hygieně. Nechrání se a nedostává se jim odpovídající péče. A pokožka rukou pak ukazují víc než chceme. Každodenní péči nepodceňujte. Kvalitní hydratace a výživa dokáže ruce ochránit a omladit. 

Hydratační krém, se kterým vaše ruce znovu omládnou je StriVectin Volumizing Hand Treatment. Jeho složení s kyselinu hyaluroniovou a unikátní patentovanou technologií StriVectin NIA-114™ pokožku dokonale zjemňuje, vyživuje, hydratuje a navrací jí její pružnost i mladistvý vzhled. Navíc tento krém minimalizuje výskyt věkových skvrn a zabarvení.

A nutnou výbavou do kabelky je i inovativní čisticí a hydratační sprej na ruce HAAN, který zničí 99,9 % bakterií a virů bez použití vody. Nyní s i s možností doplnění! Je ideální k očistě a ochraně vašeho zdraví pokaždé, kdy není možné použít vodu a mýdlo. HAAN je skvělý do auta, letadla, v městské dopravě, v kanceláři nebo na nákupech. Ruce jsou po použití čisté, navíc i velmi příjemně voní a díky aloe vera jsou i hydratované. Příjemný a funkční design HAAN se vejde do každé kapsy či kabelky.

Pleťové masky 7thHeaven zakoupíte na www.pre-wo.cz  nebo v síti drogerií Rossmann, DM a Teta. Organic Pharmacy a HAAN zakoupíte na www.aurio.cz

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru