Domů Sport

Charouz Racing System představuje jezdce pro nadcházející sezónu F2

Česká stáj Charouz Racing System s potěšením představuje sestavu jezdců pro sezónu 2021, kteří se zúčastní seriálu FIA F2. Vylepšit celkově sedmé místo týmu a pět umístění na stupních vítězů z roku 2020 se budou snažit vylepšit Davidem Beckmann a Guilherme Samaia.

Letošní sezóna Formule 2 začne v Bahrajnu 26. března, týmy čeká celkem osm zastávek v rámci kolotoče Formule 1. Po změně pravidel se však během víkendu nepojedou pouze dva závody, ale rovnou tři. Celkem tak jezdce čeká čtyřiadvacet závodů, což je slušná porce. Do kalendáře se vrací podniky v Monaku či v Baku, které byly loni zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Velké finále se jako tradičně uskuteční v prosinci v Abu Dhabi, novinkou bude okruh Jeddah v Saúdské Arábii. Výzvou ale budou i tradiční "bašty" jako Silverstone, Monza a Soči. To vše v barvách Charouz Racing System absolvují dvě nové tváře.

Dvacetiletý David Beckmann přichází z šampionátu FIA Formule 3, kde loni patřil k nejlepším se dvěma vítězstvími a pěti umístěními na pódiu. Německý pilot už si vůz F2 vyzkoušel v rámci loňských mimosezónních testů v Bahrajnu a prezentoval se velmi dobře.

Čtyřiadvacetiletý Guilherme Samaia do boxů přinese zkušenost, protože už loni seriál F2 absolvoval a seznámil se tak s vozem, pneumatikami a tak dále. Loni v prosinci Brazilec s týmem testoval na okruhu Al-Sakhir a jelikož v během testu o svých kvalitách přesvědčil, mohl u Charouz Racing System podepsat smlouvu.

David Beckmann řekl: „Jsem moc rád, že se mohu po povedené sezóně ve F3 posunout dále. Je vzrušující mít před sebou nové výzvy v novém autě. Připomíná mi to krok, který jsem dělal z F4 do F3, takže si uvědomuji, jak to bude náročné. Vnímám to však jako další krok směrem k Formuli 1, můj sen je znovu o něco blíže. Charouz Racing System je pro mě dobrá volba, od svého vstupu do F2 se ukazují ve velmi dobrém světle, jejich výsledky jsou konzistentní a je to konkurence schopný tým. Mají skvělé zázemí, některé jejich lidi už jsem potkal během testů, další znám ze svých dřívějších působení. Věřím, že před sebou máme skvělou sezónu!“

Guilherme Samaia uvedl: „Jsem nesmírně šťastný, že jsem se mohl pro nadcházející sezónu připojit k Charouz Racing System. V rámci testů by dali velkou šanci se předvést a ukázat, co na trati umím. Znovu mi dali novou energii, protože testy byly velmi dobré. Jsem opravdu vděčný za to, že mohu být součástí takto skvělé skupiny lidí. Jsem si jistý, že budeme silní, udělám pro to maximum.“

Antonín Charouz, majitel týmu, vysvětlil: „Jsem rád, že jsme pro tuto sezónu podepsali právě s Davidem a Guilhermem. Když se ohlédneme za sezónou 2020, pravděpodobně byla jednou z nejtěžších v historii motoristického sportu. Ale dokázali jsme se i tak prosadit, předvedli jsme svoji sílu. V sezóně 2021 to může být ještě lepší, protože už máme jasnější pokyny, jak postupovat a víme, co se bude dít. To nám umožňuje soustředit se jen na práci a na udržení se na správné cestě.  S Beckmannem i Samaiou jsme již spolupracovali během testů, které byly pozitivní a povzbudivé. Může být před námi hodně dobrá sezóna.“

Foto: Dutch Photo Agency

Na vlně audioknih

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
46 x [11%]
Kriket
36 x [9%]
Lední hokej
42 x [10%]
Tenis
34 x [8%]
Volejbal
44 x [11%]
Stolní tenis
39 x [10%]
Baseball
40 x [10%]
Golf
43 x [11%]
Americký fotbal
47 x [12%]
Basketball
35 x [9%]

Celkem hlasovalo : 406

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru