Finalistky České Miss ESSENS dělají maximum pro své zdraví

Finalistky České Miss ESSENS odpovědně pracují na svých postavách. Plně si uvědomují, že jim k tomu nepostačí jen cvičení v partnerském fitness centru John Reed, dbají i na to, aby jejich těla byla zdravá. Všech 13 dívek také pravidelně navštěvuje FYZIOkliniku v Praze a pod vedením odborníků se prostřednictvím pravidelných zdravotních cvičení, ale i díky zdravotním masážím se snaží předcházet bolesti a zraněním.

Modeling je velmi náročný a často bývá i bolestivý. Čas strávený v nepřirozených pozicích před fotoaparáty se na modelkách dříve či později podepisuje, a proto je potřeba pravidelná odborná péče. Finalistky tak dostaly unikátní příležitost využít služeb kliniky a naučit se, jak si ulevit od bolesti, nebo lépe, úplně se jí vyhnout. Mezi finalistkami najdeme studentky vysokých škol, pracující ženy, ale i talentované a umělecky založené dívky. Jedna z nich je např. profesionální tanečnice a služby kliniky tak využívá na pravidelné bázi. Před časem si při tréninku zranila koleno, a tak na vlastní kůži vyzkoušela, jak zázračné ruce na FYZIOklinice mají.

„Vzhledem k mé profesi tanečnice a choreografky vystavuji své tělo mnoho let nadměrné zátěži a jako ke každému vrcholovému sportu, i k tanci bohužel patří občasné zdravotní potíže. Zhruba před měsícem a půl se mi stal vážný úraz kolene, který mi brání nejen v tanci, ale i v běžném pohybu. Na FYZIOklinice mě vřele přijali, diagnostikovali problém, započali fyzioterapii a rovnou jsme začali i se sérií rázových vln. Na každé mé návštěvě bedlivě pozorují změny a přizpůsobují jim průběh léčby, kterou zakončují zatejpováním kolene, díky kterému mám větší pocit stability a bezpečí.  Veškerý personál na FYZIOklinice je velice milý, ochotný a přívětivý, moc mi pomáhají a koleno se každým dnem lepší,“ pochvaluje si spolupráci jedna z finalistek.

Česká Miss ESSENS se nyní kvůli covidové situaci věnuje hlavně online aktivitám. Klinika ale nabízí i v této době širokou škálu služeb, při kterých jsou dodržována všechna nařízení. „Záleží nám na tom, aby se dívky cítily dobře nejen navenek, ale i uvnitř. A hlavně – aby byly zdravé. Služby FYZIOkliniky nám v tomto směru moc pomáhají," těší se z této možnosti pro finalistky Eliška Bučková - ambasadorka České Miss ESSENS.

Kromě terapií s fyzioterapeuty finalistky využívají také zdravotní masáže a lymfodrenáže. „Spolupráce s dívkami je výborná, je znát, že jim na svém těle a zdraví záleží. Fyzioterapie je obecně skvělý pomocník k nastavení správného směru, ale není všemohoucí, velká část práce závisí na pacientech samotných. Dodržuje-li člověk doporučená režimová opatření, výsledky se brzy dostaví, ale platí to i naopak. Právě v tomhle mají všechny finalistky jasno a pro fyzioterapeuta je radost s nimi pracovat,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky. Ta dnes patří mezi nejlepší kliniky, které se zaměřují na léčbu a prevenci bolestivých stavů pohybového aparátu. V oblasti fyzikální terapie je největším centrem pro léčbu rázovou vlnou v ČR a patří mezi největší v Evropě. Kromě rehabilitací a fyzioterapie v jejich nabídce naleznete např. lymfodrenáže, kinesiotaping, zdravotní masáže, ale také například velmi pokrokové urychlování hojení řezných ran.

Web: www.ceskamiss.cz

Zdroj, foto: Česká Miss ESSENS

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
546 x [13%]
Aperol spritz
354 x [9%]
Cuba Libre
362 x [9%]
Piňa Colada
353 x [9%]
Daiquiri
343 x [8%]
Margarita
453 x [11%]
Cosmopolitan
361 x [9%]
Mai-Tai
374 x [9%]
Whiskey sour
406 x [10%]
Pisco sour
556 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4108

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru