Velikonoční pistáciové dortíky podle Petry Burianové

Domácí pečení s Božkov Vaječný Pistácie podle Petry Burianové, vítězky velké pekařské soutěže byste rozhodně měli vyzkoušet i vy.

Ingredience:

Těsto:

130g másla

130 g hnědého cukru

2 vejce

6 lžic Božkov Vaječný Pistácie

120 g vlašských ořechů

100 g sušených brusinek

1 lžička prášku do pečiva (4 g)

150 g polohrubé mouky

Špetka soli          

Krém:

300g smetana 33%

150 g bílá čokoláda v peckách

2 lžíce pistáciové pasty

2 lžíce Božkov Vaječný Pistácie

125 g smetanového sýra

Ozdoba:

Čokoláda 54 % (trochu vymražené vodky)

Dražé nebo marcipánová vajíčka

Sedmikrásky

Drcené pistácie

Postup:

Změklé máslo řádně vyšleháme do pěny. Přidáme cukr a opět prošleháme. Postupně přidáme vejce a opět našleháme. Ořechy a brusinky nasekáme nahrubo. Promícháme s moukou, solí a kypřícím práškem. Do našlehané hmoty přidáme likér a suchou směs. Jemně promícháme a rozdělíme do pečících košíčků asi po 50g. Košíčky pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů asi 20 minut.

Základ na krém je dobré si připravit den předem. Do misky si odvážíme bílou čokoládu a odměříme pistáciovou pastu. Smetanu přivedeme těsně pod bod varu a přelijeme jí čokoládu v misce. Směs metličkou řádně promícháme. Na závěr můžeme ještě promixovat ponorným mixérem. Zakryjeme folií a dáme do lednice aspoň na 12 hodin zaležet. Po vychladnutí celou hmotu prošleháme, přidáme smetanový sýr a krátce ještě prošleháme. Na vychladlé dortíky naneseme pomocí ozdobné špičky krém. Do malé skleničky si nalejeme trochu vymražené vodky a sáčkem nebo stříkačkou nastříkáme do vodky rozehřátou čokoládu. Okamžitě ztuhne a můžeme ji lehce vyjmout a položit na krém.

Závěrem dekorujeme dle fantazie dražé nebo marcipánovými vajíčky, květy nebo kousky pistácií.

Něco málo k novince z Božkova

Božkov Vaječný Pistácie

Vaječný likér s příchutí pistácií vyniká svoji lahodnou a dokonale vyváženou chutí oblíbené pistácie. Jemně nazelenalá barva symbolizuje jarní atmosféru a Velikonoce.

Objem: 0,5 l

Obsah alkoholu: 15 %

Doporučená cena: 129,90 Kč

Zdroj receptu a fotografie moučníku Petra Burianová

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru