Domů Sport

Skvělý začátek sezóny F2 pro Charouz Racing System: Beckmann si dojel pro třetí místo!

Český tým Charouz Racing System má po úvodním víkendu FIA Formula 2 skvěle našlápnuto do nové sezony. Na mezinárodním okruhu v Bahrajnu si David Beckmann vyjel v prvním závodě třetí místo, body bral i ve druhém sprintu. 

V kvalifikaci si nováček David Beckman vyjel pěkné 9. místo. Díky obrácenému startovacímu pořadí, které bylo letos použito v rámci nového víkendového formátu poprvé, tedy odstartoval do úvodního sprintu z první řady. Němec předvedl velmi solidní jízdu. Téměř celý závod se držel mezi nejlepšími a při svém debutu ve formuli 2 si zaslouženě dojel pro umístění „na bedně“.
Své schopnosti předvedli i jeho kolega Samaia. Brazilec startoval ze 17. pozice a precizní jízdou se probojoval na 9 místo. Celkově se však umístil až na 12. příčce - kvůli pětivteřinové nejen klesl z bodovaných pozic, ale ve druhém sprintu nemohl využít obráceného pořadí startovního pole.
Druhá sobotní jízda se odehrála v záři reflektorů. Tým Charouz Racing System využil safety car na trati a využili strategie dvojité zastávky v boxech. Díky novým měkkým pneumatikám v závěrečné části se Beckmann dostal z 12. na konečné 7. místo a nasbíral tak další velmi cenné body. Samaia se z 16. místa vyšvihl až na 11. pozici.
Hlavní závod, který se nově přesunul na neděli těsně před Velkou Cenu Formule 1, byl velmi náročný především kvůli vysoké teplotě a nutnosti šetřit pneumatiky. Beckmann bojoval o další bodované umístění, skončil ale na 11. místě, zatímco Samaia dojel 16.. Oba piloti však získali do dalších závodů letošní sezóny cenné zkušenosti o technické stránce i o novém formátu F2.
Seriál FIA F2 pokračuje v ulicích Monaka o víkendu 20. – 22. května.
David Beckmann řekl: „Svůj debutový víkend jsem si užil. Celý tým odvedl skvělou práci a sezonu jsme zahájili umístěním na podiu. Ve druhém závodě z toho znovu byly body, o totéž jsem se snažil v neděli. Byl jsem ale první pilot, který zajel do boxů a moje pneumatiky v posledních kolech dost trpěly. Naopak soupeři těžili z výjezdu safety car. Ale po tomto závodě v Bahrajnu ještě více věřím v potenciál našeho týmu v této sezoně.“

Guilherme Samaia tvrdil: „V sobotu to bylo nahoru a dolů. V prvním závodě jsem se dostal na dobrou 9. pozici, ale kvůli časové penalizaci jsem do druhého sprintu nemohl odstartovat z první řady. To mě stálo hodně. Ve druhém závodě jsem přesto skvěle odstartoval, myslím, že jsem byl osmý u první zatáčky, ale byl jsem vytlačen z trati a ztratil tak půdu pod nohama. Ze 17. pozice jsem se ocitl na 11. místě. Hlavní závod byl kvůli horku těžký a safety car nám trochu zničil strategii. Dnes nám trochu chybělo tempo, ale budeme tvrdě pracovat, abychom se se zlepšili. Děkuji týmu za dobrou práci a s trochou štěstí jsem si jist, že bych v Monaku mohl získat své první body."
Antonín Charouz, majitel týmu, uvedl: „Jsme velmi spokojeni s výsledky prvního víkendu v Bahrajnu. Potvrdilo to naši dobrou práci, kterou jsme odvedli s Davidem a Guilhermem během zimní přestávky a v testech. Zahájení sezóny s Davidovým pódiem bylo skvělé, protože jsme získali hodně bodů. Ale především si můžeme být jistí, že máme velký potenciál. Máme před sebou několik týdnů, abychom se připravili na Monako a pokračovali v dobrých výkonech.“

Foto: Dutch Photo Agency

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru