Domů Sport

Testy F3 na Red Bull Ringu: Český tým Charouz Racing System může být spokojen

Příprava na sezónu FIA F3 začala v rakouském Spielbergu prvními předsezónními testy. Samozřejmě u toho nechyběl ani český tým Charouz Racing System s triem nováček v seriálu Reshad De Gerus, navrátilec Michael Belov a Logan Sargeant, který v loňské sezóně do poslední chvíle bojoval o titul. Po dobře odvedené práci může být na Žebráku spokojenost.
Dva dny testů byly rozděleny na dopolední a odpolední část. A pokaždé ve výsledkové listině figuroval alespoň jeden vůz Charouz Racing System v elitní desítce. V sobotu zajel Rus Belov devátý nejrychlejší čas (1:19,726), zatímco Američan Sargeant za ním zaostal jen o pár desetin na 14. místě (1:19,964). Odpoledne se oba ještě zlepšili, Sargeant byl 7. nejrychlejší díky kolu 1:19,198, Michael dvanáctý za 1: 19,406. De Gerus dělal všechno proto, aby se s monopostem co nejlépe seznámil, za den zajel 72 kol a jeho nejlepší čas byl 1:19,933.
Nedělní ráno se na Red Bull Ringem honila černá mračna, ochladilo se a dokonce začal padat sníh. Když se počasí alespoň trochu umoudřilo, piloti vyrazili z boxů a borci českého týmu byli opět hodně vidět. Belov (1:18,943) a Sargeant (1:18,981) skončili na šestém a sedmém místě, když je dělilo jen pr setin. Odpoledne se ruský rychlík zařadil na osmou příčku v čase 1:18,894, což je nejlepší výkon pro tým Charouz během těchto dvou dnů. Saergant byl 13. (1:19.204).
Mladý Francouz De Gerus udělal za volantem své Dallary-Mecachrome pěkný posun a zajel své nejrychlejší kolo (1:19,625), což nebylo vůbec daleko od mnohem zkušenějších týmových kolegů. Tentokrát jezdec z Réunionu obkroužil celkem 83 kol.
A ještě jeden důvod k radosti v české stáji mají. Oči všech se upírali na Juana Manuela Correu, který se na trať vrátil osmnáct měsíců po tragické nehodě ve Spa-Francorchamps během závodu F2. Američan se letos vrací do velkého závodění a všichni v Charouz Racing System jsou šťastni, jak dobře na tom je a že na trati ukázal svou konkurenceschopnost. 
Další testy čekají týmy v Barceloně ve dnech 21.-22. dubna. Na stejném místě se pak v květnu sezóna F3 rozběhne. Red Bull Ring bude hostit třetí zastávku seriálu 2.-4. července.
Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Chci hlavně vyjádřit velkou radost z toho, že jsem znovu viděl závodit Juana Manuela. V roce 2019 byl členem naší rodiny a víme, kolik obětí, sil a úsilí ho stálo, aby se přes nehodu přenesl a může teď pokračovat v plněné svého závodnického snu. Jsem hrdý, že je již takto konkurenceschopný a přejeme mu vše nejlepší do sezóny 2021. Budeme na trati soupeři, ale Juan Manuel zůstává navždy naším přítelem.“ 

Bob Vavřík, manažer týmu, vysvětlil: „Jsme spokojeni s prací, kterou jsme odvedli. Logan nám poskytl cennou zpětnou vazbu přesně tak, jak jsme očekávali poté, co jsme ho loni viděli bojovat o titul. Michael využil práce, kterou už u nás vykonal, mohl si vyzkoušet různá nastavení vozu. Reshad je v počáteční fázi seznamování s monopostem, nejdůležitější pro něj bylo odjet hodně kol. To se mu podařilo bez chyb. Nyní máme dostatečné množství dat k analýze před dalšími testy v Barceloně. Stejně jako majitel týmu jsem rád, že Juan Manuel je zpět. Věříme, že si na trati během sezóny užijeme pár dobrých bitev.“

Reshad De Gerus uvedl: „Byly to dva dobré dny, hodně jsem se toho naučil a autu lépe rozumím. Je třeba udělat ještě hodně práce, abychom byli připraveni na první závod. Nyní se zaměříme na testy v Barceloně.“
Logan Sargeant tvrdil: „Dva dny testování na Red Bull Ringu byly solidní a produktivní. Maximalizovali jsme náš čas na trati a vyzkoušeli jsme si několik důležitých věcí. Jsem rád, že jsem mohl pomoci, jak jsem mohl.“

Michael Belov řekl: „Jsem opravdu šťastný, že jsem absolvoval test F3 na Red Bull Ringu s Charouz Racing System. Po zimní přestávce jsem znovu potřeboval dostat sebedůvěru a s autem se sžít. Pak se dá pracovat na nastavení a tak dále. Jsem rád, že tyto dny proběhly, odvedli jsme dobrou práci. Chci také poděkovat  SMP Racing a Charouz Racing System za šanci, kterou mi dali.“

Foto: Dutch Photo Agency

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru