Nová Harley-Davidson® Icons Collection jako oslava amerického motocyklového designu

Harley-Davidson představil nový program Icons Collection, který každoročně nabídne limitovanou edici modelů s výrazným charakterem. Na počest amerického stylu budou oživeny klasické designy Harley-Davidson nebo nově ztvárněny vize budoucnosti motocyklů.

Icons Collection bude každoročně obsahovat dva nové modely a každý bude vyroben pouze v jediné limitované sérii. Výroba takového modelu se již nikdy nebude opakovat. Každý motocykl v Icons Collection bude mít jedinečné pořadové číslo a jeho majitel dostane certifikát pravosti.

„V souladu se strategií Hardwire jsme se zavázali představit řadu motocyklových modelů, které ještě zvýší atraktivitu a zvýrazní historické dědictví značky Harley-Davidson,“ říká Jochen Zeitz, prezident a generální ředitel Harley-Davidson. „Proto je mi ctí představit nový plán limitovaných modelů Icons Collection, série jedinečných adaptací produkčních modelů v designech připomínajících naši slavnou minulost a skvělou budoucnost.“

První model nové Icons Collection

Harley-Davidson® Icons Collection odstartovala představením modelu Electra Glide® Revival™, retro-klasického motocyklu pro milovníky historie a jedinečného nadčasového designu. Globální produkce modelu Electra Glide Revival bude omezena na jednorázovou sérii 1 500 číslovaných motocyklů, které by měly dorazit k autorizovaným dealerům Harley-Davidson ještě na konci dubna s prodejní cenou 25 381 Eur (bez DPH).

Vzhled motocyklu Electra Glide Revival je inspirovaný modelem Electra Glide z roku 1969, který jako první Harley-Davidson nabídl polokapotáž Batwing. Tento prvek se stal ikonou ve světě motocyklů a jednoznačným designovým znakem strojů Harley-Davidson. Přestože se jej mnozí snažili napodobit, stále zůstává výrazným odlišujícím znakem mnoha současných modelů Harley-Davidson. V roce 1969 byly volitelná polokapotáž a boční brašny nabízené pouze v bílém laminátovém provedení a Electra Glide Revival tento vzhled replikuje pomocí bílého lakování Birch White. Klasický vzhled dotváří dobový znak na nádrži a nápis Electra Glide na předním blatníku. Electra Glide Revival bude v nabídce v jediné barevné verzi po vzoru originálních barev z roku 1969. Dvoubarevná nádrž kombinuje modrou Hi-Fi Blue a černou Black Denim, které jsou odděleny bílým pruhem Birch White. Boční panely a přední blatník jsou lakované modrou barvou Hi-Fi Blue.

„Žijeme ve velmi dynamické době a jsme svědky neustálých změn,“ říká Brad Richards, viceprezident pro Styling&Design ve společnosti Harley-Davidson. „Model Electra Glide Revival je oázou klidu a jistoty mezi turbulencemi každodenního světa. Nabízí spojení se základní DNA značky Harley-Davidson, která vytvořila fenomén Grand American Touring.“

Mezi hlavní designové prvky modelu Electra Glide Revival patří jednomístné sedlo s černobílým potahem a chromovaným rámem. Pod ním se nachází nastavitelná jednotka odpružení, také ve stylu modelů Harley-Davidson FL z šedesátých let. Nostalgický vzhled dále posilují chromovaná vyplétaná kola a širokými pneumatikami s bílými bočnicemi a chromované prvky na předním blatníku, bočních rámech, krytu sání, vidlicích a přídavných světlech. Klasika nikdy nevypadala lépe!

Milwaukee Eight® 114

Model Electra Glide Revival je poháněný motorem Milwaukee-Eight 114 V-Twin s podmanivým výkonem a klasickým zvukem a charakterem Harley-Davidson.

  • Zdvihový objem: 1 868 ccm (114 palců)
  • Točivý moment: 160 Nm @ 3250 ot/min
  • Čtyřventilové hlavy válců (dva výfukové a dva sací ventily, celkem osm ventilů); lepší průtok vzduchu k motoru přispívá k vyššímu výkonu.
  • Dvě zapalovací svíčky na válec zlepšují zapalování směsi a maximalizují výkon při nízké spotřebě.
  • 6rychlostní převodovka Speed Cruise Drive® nabízí převody pro pohodlné a hospodárné přesuny po dálnici.

Vlastnosti modelů Harley-Davidson Touring

Electra Glide Revival se vyznačuje klasickým stylem, uvnitř ale ukrývá moderní konstrukci a technologie. Základem je extrémně pevný rám řady Harley-Davidson Touring, který je konstruován pro zatížení zavazadly i pro spolehlivý přenos výkonu motoru. Podvozek je navržen pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. Pomocí otočného ovladače lze hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení a zajistit optimální pohodlí a jisté řízení. Přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu a podporuje plynulou jízdu a dobrou ovladatelnost.

Klasická kapotáž Batwing obsahuje čirý štítek a otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí. Elektronický tempomat zpříjemní dlouhé cesty, halogenový světlomet a přídavná boční světla zajistí perfektní osvětlení a posilují nostalgický styl tohoto modelu Revival.

Systém infotainmentu Boom!™ Box GTS s barevnou dotykovou obrazovkou doplňují dva vestavěné reproduktory. K dispozici je pokročilý systém navigace a ovládání pomocí hlasových povelů (po spárování s kompatibilní náhlavní soupravou do přilby) plus kompatibilita s aplikacemi Android Auto™ a Apple CarPlay®.

Ve standardní výbavě je také sada bezpečnostních funkcí Harley-Davidson RDRS s technologiemi pro řízení výkonu motocyklu v souladu s dostupnou trakcí při rozjezdech i brzdění:

  • Brzdový systém C-ABS (Cornering Enhanced Antilock Brake System)
  • Systém propojených brzd C-ELB (Cornering Enhanced Electronically Linked Braking)
  • Systém kontroly trakce C-TCS (Cornering Enhanced Traction Control System)
  • Systém řízení prokluzu DSCS (Drag-Torque Slip Control System)
  • Asistent rozjezdu do svahu HHC (Hill Hold Control)

Další informace o modelech Harley-Davidson Icons Collection a modelu Electra Glide Revival najdete na adrese: http://h-d.com/icons

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
573 x [13%]
Aperol spritz
372 x [9%]
Cuba Libre
387 x [9%]
Piňa Colada
373 x [9%]
Daiquiri
365 x [8%]
Margarita
476 x [11%]
Cosmopolitan
380 x [9%]
Mai-Tai
398 x [9%]
Whiskey sour
428 x [10%]
Pisco sour
577 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4329

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru