Imunitní systém je v ohrožení i během léta. Jak zůstat v kondici?

Přestože léto není období typické pro zvýšený výskyt viróz, i tak jde o dobu, kdy bychom měli svůj imunitní systém udržovat v kondici. Typické letní přívalové deště, které nás mohou znenadání překvapit třeba na několikakilometrovém výšlapu, mohou mít za následek mírné nachlazení. Časté koupání v bazénech zase pro ženy přináší riziko opakovaných kvasinkových infekcí, jež slunečným dnům ubírají na kráse. Výjimkou nejsou ani infekce způsobené drobnými poraněními, které si při venkovních aktivitách snadno přivodíme. Podpora imunity se tak stává základním kamenem našeho pevného zdraví, díky němuž si léto užijeme na maximum.

Důležité je potlačit špatné návyky a do svého života zavést ty správné. Kromě pravidelného pohybu, omezení užívání tabákových výrobků a konzumace alkoholických nápojů se naše dobrá kondice točí kolem jídelníčku. Přestože v letním období nemáme nouzi o čerstvé ovoce a zeleninu, i tak je dobré doplňovat důležité vitamíny a minerály formou potravinových doplňků, které našemu tělu dodají maximum blahodárných látek. Ideální jsou ty od značky Himalyo, které pochází z čisté přírody a neobsahují žádné syntetické konzervanty ani zahušťovadla.

A které rostliny jsou pro podporu imunity nejlepší? Určitě rakytník a kustovnice čínská neboli goji, z jejichž ručně sbíraných plodů v bio kvalitě značka Himalyo vyrábí širokou škálu zdravých produktů. Kromě samotných sušených plodů si můžete vychutnat i 100 % šťávy, oleje a extrakty, pro děti jsou pak skvělou variantou rakytníkové „gummies“.

Plody goji jsou tradiční čínskou medicínou považovány za elixír mládí a krásy, obsahují totiž vysoký podíl nutrientů. Svému tělu pravidelným užíváním lehce doplníte celou řadu minerálů jako je hořčík, železo, zinek či vápník, ale i důležité antioxidanty a vitamíny skupiny B, A, C a E.

Vysokohorská odrůda rakytníku tibetského má díky vysokému obsahu vitamínu C významný vliv na imunitu, ale i dobrý stav srdce a trávicího traktu. Podporuje také krásný vzhled pokožky a potlačuje pocit únavy a vyčerpání. Kromě vitamínu C v plodech naleznete i další vitamíny – A, B, D, E a K, dále také antioxidanty a mastné kyseliny, které se do jídelníčku vyplatí zařadit.

Na vlně audioknih

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
7 x [10%]
Kriket
7 x [10%]
Lední hokej
7 x [10%]
Tenis
6 x [9%]
Volejbal
8 x [12%]
Stolní tenis
7 x [10%]
Baseball
7 x [10%]
Golf
6 x [9%]
Americký fotbal
7 x [10%]
Basketball
6 x [9%]

Celkem hlasovalo : 68

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru