Výstava Helpful Art in Covid v kotvě jde do finále

Z Česka se za poslední rok stal jeden velký anti-covidový Start Up a prostor 4. patra pražského obchodního domu Kotva přímo vybízel k realizaci expozice špičkových českých výrobků a technologií…  A tak se stalo, že na počátku května byla otevřena unikátní prodejna českého „anti-covidového“ průmyslu, ve které najdete nejširší nabídku inovativních výrobků a technologií českých firem a designérů chránících před nemocí Covid-19. Vše, co v prodejně objevíte, vzniklo v pandemickém roce. Obdobné projekty vznikly jen na dvou místech na světě, a to v Los Angeles a v Tokiu. 

Na jaře 2020 zasáhl celý svět Covid-19 a vyvolal akutní nedostatek celé řady výrobků nejen pro zdravotníky v první linii, ale I pro obyvatele České republiky. Zlaté české ručičky opět ukázaly, co umí. Rodily se na půdě českého průmyslu přímo expresně inovativní metody. Takřka přes noc vznikaly ochranné prostředky a pomůcky, na jejichž vývoji se podíleli  vědci, inženýři, lékaři a designéři. Byly využity nejnovější nanotechnologie, 3D tisky a mnohdy se tak velmi rychle spojilo to, co bylo do té doby nespojitelné.

Prodejna vznikla díky společné výzvě Pavla Šťastného, autora projektu a výstavy Helpful Art in Covid, Tomáše Vrbíka, tajemníka Úřadu Hospodářské komory ČR a Marka Svobody, ředitele Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Na výzvu zareagovaly české firmy z Asociace nanotechnologického průmyslu ČR - nanoSPACE, NANO M.ON - Fermata, Pardam Nano4fibers. Své výrobky dodaly i firmy Good mask, Palmapure, Kříž, Kubíček Visionair, Janka Radotín, Protector - Otwice, SPM - Anticovid Paper a Linet. Zapojil se také Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví - ÚNMZ a Česká agentura pro standardizaci - ČAS. Roušky si můžete vybrat i od českých designérů - Ester Geislerová a Josefína Bakošová, Pavel Beneš, Martina Nevařilová - Navarila a dalších.

„Jsem rád, že na naši výzvu zareagovalo bleskově mnoho českých firem. Prodejna se bude postupně doplňovat o další výrobky, chceme ji naplnit v komplexní šíří co nejdříve. Vyzýváme také české designéry a návrháře, aby nám poskytli do prodejny své roušky a další výrobky. Náš projekt Helpful Art in Covid je platformou pro vznik a prezentaci nových ideí a inovací, pomáhajících v boji s Covid-19,“ říká Pavel Šťastný, autor projektu Czech Anti-Covid Industry - Helpful Art in Covid.

„Informace o inovativních českých výrobcích jste mohli zahlédnout sem tam v médiích, nikdy však nebyly představeny na jednom místě „naživo“. Zde je jedinečná příležitost vidět, co naše firmy dokázaly během jediného jednoho roku. Výstava má i důležitý mezinárodní rozměr. Chceme prezentovat zahraničním partnerům, jaké skvělé věci umíme v naší zemi vyrobit,“ říká Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE Holdingu sídlícího v Praze, říká: „Jsme hrdi, že můžeme podpořit tento obchod a projekt Helpful Art in Covid. Můžeme tak vyjádřit svou vděčnost všem lidem, kteří pomáhali během pandemie Covidu-19 a zejména zdravotníkům v předních liniích. My, Generali, a autoři tohoto projektu máme jeden společný cíl - zmírnit devastující účinek pandemie koronaviru a společně přispět k obnově naší společnosti.“

Expozice se rozkládá na 800 m2 a vznikla díky podpoře Generali Česká pojišťovna a.s. a OD Kotva. V prodejně můžete platit i kryptoměnou od společnosti Platon Finance. Na provozu prodejny se podílejí studenti oboru Inovativní podnikání / Tiimiakatemia Prague na České zemědělské univerzitě s pokladním systémem Storyous.

 

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru