Domů Knihy

Jak se z toho nezbláznit. Vychází kniha rozhovorů o tom, jak žít radostně i v těžkých časech

Jak si i v těžkých dobách udržet vyrovnanost a dobrou náladu? Co se děje s lidmi, když jsou dlouhodobě vystaveni strachu a stresu? Co má společného covid s kůrovcem? Dá se utrpení proměnit v moudrost a sílu? Jak funguje modlitba? A kde čerpat nápady i energii? Odpovědi a inspiraci pro všechny, na které doléhá tíha doby, přináší nová kniha Jak se z toho nezbláznit sestavená z poutavých a čtivých rozhovorů s devíti významnými osobnostmi jako je například psychiatr Radkin Honzák, psycholožka Barbora Janečková či kněz Zbigniew Czendlik. Titul autorů Jana Dražana a Jana Perglera vychází v Nakladatelství ZEĎ.

V knize Jak se z toho nezbláznit se sešla unikátní společnost: známý český psychiatr Radkin Honzák, geolog, klimatolog a spisovatel Václav Cílek, kněz Zbigniew Czendlik, lékař Jan Hnízdil, česká dietoložka Margit Slimáková, politik a šlechtic Karel Schwarzenberg, influencer Karel „Kovy“ Kovář, farářka Martina Viktorie Kopecká a psycholožka Barbora Janečková. Ti všichni se shodují v tom, že době, kterou zažíváme neobvyklá, a naše psychické zdraví v ní může dostat pořádně zabrat. A prozrazují i své vlastní návody, jak se z toho nezbláznit…  

„Doba, kterou zažíváme, nás vystavuje často nečekaným zkouškám, a této knize najdeme různé pohledy na to, jak si s nimi poradit. Vyzpovídali jsme v ní devět osobností, jejichž zkušenost, názor i nadhled nám ukazují to nejpodstatnější: jak se z toho nezbláznit a jak si i přes všechny nesnáze udržet zdravý rozum, abychom v životě neztráceli radost a naději,“ říkají Jan Dražan a Jan Pergler, oba zkušení novináři, kteří jsou současně vydavateli i autory knihy.    

„Umět být vděčný a umět se radovat je to podstatné. Vědět, že trní k růži patří, umožňuje dobré prožitky, jimž můžeme říkat stavební kameny psychosomatické pohody,“ je přesvědčen psychiatr Radkin Honzák. A upozorňuje, že „krize – a v té se nacházíme – je z hlediska dramatu bodem obratu“.

 Moc přírody, rituálů i dobré nálady

V rozhovorech se čtenáři dozvědí třeba to, proč Karel Schwarzenberg vděčí za své bydlení Saddámovi Husajnovi, a jak prostředí, v němž se nacházíme, ovlivňuje nejen naše chování, ale i chuť k jídlu. Zjistíme také, jakou roli hrají v našem životě rituály a jak zásadní pro naši psychiku je příroda.

„Je důležité si uchovat trošku zdravého rozumu a prostě se z toho nezbláznit, protože to je to nejhorší, co by nás mohlo potkat. No tak co? Stejně svět bude pokračovat, slunce se bude otáčet. Co kdyby se slunce zastavilo? No to by bylo horší. Že se zastaví ekonomika, to není konec všeho. Dokud se Země točí kolem Slunce, zatím všechno funguje,“ říká s humorem kněz Zbigniew Czendlik

V době, kdy strach z neznámého mnohé lidi ochromuje do té míry, že se začali bát kontaktu se svými blízkými, a budoucnost se leckomu jeví jako nejistá a nepředvídatelná, radí psycholožka Janečková: „Pro dobrý život je důležité, abychom se dokázali ne nebát, ale bát se únosně, a i přes svůj strach dělat věci, které považujeme za dobré. Statečný není ten, kdo se nebojí, ale ten, kdo se bojí, a stejně jde do ‚boje‘ za dobrou věc.“

Jak se z toho nezbláznit. Jan Dražan, Jan Pergler, 290 stran, cena v knihkupectví 298 Kč, v e-shopu 268 Kč. 

www.knihyzed.cz

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru