Češi vyrazili na sportoviště. Jdou shodit nadbytečná kila, která přibrali v „koronačasech“

Češi ve velkém vyrazili na sportoviště. Výrazně roste počet lidí, kteří nyní – po dlouhých lockdownech – chodí do fitness center a dalších sportovních areálů, zvyšuje se zájem o plavecké bazény. Chceme se totiž dostat znovu do kondice, kterou jsme ztratili. Podle průzkumu společnosti Edenred Češi přiznávají, že se kvůli častým omezením v posledním roce výrazně méně hýbali a nepravidelně jedli. Výsledek? Polovina z nás přibrala na váze, v průměru 2,5 kilogramu.

Náhlý zájem o sport to má celé pomoci zvrátit.  „Desetitisíce uživatelů volnočasových benefitů nyní změnily své spotřebitelské chování. Vůbec největší změnu spojenou s výrazným nárůstem počtu transakcí sledujeme od 14. června 2021. To byla se již otevřela všechna vnitřní sportoviště. Oproti období předchozích 14 dní od 31. května narostl počet transakcí ve sůportovních areálech prostřednictvím benefitních karet a poukázek 69 %. V období od poloviny do konce května byl kvůli výrazným omezením zájem lidí o sportovní aktivity ve vnitřních prostorách sportovišť ještě minimální.“ říká personální ředitelka společnosti Edenred Karolína Häuslerová.  V létě Edenred očekává velký zájem o bazény a plovárny, podobně jako loni při krátkém uvolnění. „Letní sezona byla loni dokonce tak silná, že za celý rok se i přes dlouhodobá omezení tržby v plaveckých centrech a bazénech celkově propadly meziročně jen o pětinu,“ uvádí personální ředitelka Edenredu Karolína Häuslerová. 

Češi přitom nyní cítí, že mají co dohánět. V průběhu lockdownů jsme totiž museli tělesné aktivity výrazně omezit. 54 % lidí v průzkumu Edenredu uvedlo, že se v době pandemie hýbalo výrazně méně, 13 % dotazovaných dokonce uvedlo, že se nehýbali vůbec, protože byli stále doma.

Chyběl ale i běžný, každodenní pohyb, třeba i cesta na oběd do restaurace. Zatímco před pandemií se u pracovního stolu stravovalo jen 18 % Čechů, v době pandemie to bylo 27 % Čechů.

To vše ve výsledku vedlo k tomu, že Češi výrazně přibrali. Plných 56 % lidí podle průzkumu Edenredu (prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos) přiznalo, že za poslední rok přibrali na váze, a to průměrně o 2,5 kg.  Čtvrtina Čechů přibrala o více než čtyři kila, 5 % z nás má dokonce o více než 10 kg.

Současná situace je alarmující – již před koronavirem zaujímali Češi podle Světové zdravotnické organizace 7. místo v žebříčku nejobéznějších Evropanů. „Pevně věříme, že návrat na sportoviště Čechům pomůže. Je ale třeba, aby se lidé také pravidelně a kvalitně stravovali. Věříme, že návrat do práce a stravování v restauracích a jídelnách k tomu rovněž napomohou,“ doplňuje Häuslerová.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
544 x [13%]
Aperol spritz
351 x [9%]
Cuba Libre
359 x [9%]
Piňa Colada
351 x [9%]
Daiquiri
341 x [8%]
Margarita
451 x [11%]
Cosmopolitan
359 x [9%]
Mai-Tai
371 x [9%]
Whiskey sour
404 x [10%]
Pisco sour
553 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4084

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru