Módní značka Talabaya míří na dlouho očekávané EXPO 2020

Zdá se, že Česka ovládne světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji. Netrpělivě a relativně dlouho očekávaná výstava se uskuteční letos po ročním odkladu z důvodu pandemie a Talabaya, módní značka Talabaya vytvořená návrhářkou Mirkou Talavaškovou, bude u toho! Brány výstavy se otevřou 1. října 2021 v Dubaji, výstava potrvá obvyklých šest měsíců, tedy do 31. března 2022.

Už na podzim nás opět čeká jedna z nejzajímavějších a nejznámějších akcí na světě – Expo 2020. Historie této světové výstavy průmyslu a kultury jednotlivých zemí sahá do poloviny 19. století. Letos bude poprvé hostitelem arabská země. Hlavním tématem bude „sdílení a budoucnost“, podtématy pak „udržitelnost, mobilita a příležitost.“ Podle dubajského Šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma je v dnešním propojeném světě klíčová vize pokroku a rozvoje založená na společném záměru a odhodlání.

Těšit se můžete na zajímavé ekologické novinky, moderní futuristické umění a oděvy ušité z národního pokladu - českého brokátu od tradičního výrobce Hedva. Český pavilon Czech Spring, který bude postaven v sekci „udržitelnost“, je dílem mladých českých architektů společnosti Formosa AA s.r.o. a nabídne propojení futuristického designu a české kultury. Jádrem pavilonu bude unikátní systém S.A.W.E.R., který vyrábí vodu ze vzduchu a mění vyprahlou poušť v rozkvetlou zahradu. Stálou expozici pak dotvoří deset exponátů, mimo jiné od společností Lasvit, Průša Research, Crystal Caviar či od Galerie Kroupa a Lázní Darkov. 

Na první pohled sci-fi koncept doplní tradiční české pokrmy v restauraci Bohemia, pivo od Plzeňského Prazdroje, minerální vody Mattoni a hostesky oděné v modelech značky Talabaya ušitých z českého brokátu.

Módní značka Talabaya, jejíž hlavou i srdcem je módní návrhářka Mirka Talabašková, nabízí exkluzivní a lehce kombinovatelné modely, kterým vládne minimalismus a takzvaný modest styl. Při tvorbě kolekce EXPO 2020 se Mirka inspirovala českou tradicí, proto spojila své síly s výrobcem českého brokátu Hedva a nechala vzniknout jedinečným kouskům, které budou Českou republiku ve světě důstojně reprezentovat. Díky svým vazbám na Saúdskou Arábii pak Mirka dokáže propojit českou kulturu s asijskou náturou tak, aby vzniklo unikátní spojení, které navodí tu správnou atmosféru.

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
89 x [11%]
Věrnost
76 x [10%]
Velkorysost
78 x [10%]
Laskavost
74 x [9%]
Spolehlivost
77 x [10%]
Zásadovost
75 x [10%]
Poctivost
78 x [10%]
Dostatek pozornosti
92 x [12%]
Sebedůvěra
74 x [9%]
Smysl pro humor
73 x [9%]

Celkem hlasovalo : 786

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru