Módní značka Talabaya míří na dlouho očekávané EXPO 2020

Zdá se, že Česka ovládne světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji. Netrpělivě a relativně dlouho očekávaná výstava se uskuteční letos po ročním odkladu z důvodu pandemie a Talabaya, módní značka Talabaya vytvořená návrhářkou Mirkou Talavaškovou, bude u toho! Brány výstavy se otevřou 1. října 2021 v Dubaji, výstava potrvá obvyklých šest měsíců, tedy do 31. března 2022.

Už na podzim nás opět čeká jedna z nejzajímavějších a nejznámějších akcí na světě – Expo 2020. Historie této světové výstavy průmyslu a kultury jednotlivých zemí sahá do poloviny 19. století. Letos bude poprvé hostitelem arabská země. Hlavním tématem bude „sdílení a budoucnost“, podtématy pak „udržitelnost, mobilita a příležitost.“ Podle dubajského Šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma je v dnešním propojeném světě klíčová vize pokroku a rozvoje založená na společném záměru a odhodlání.

Těšit se můžete na zajímavé ekologické novinky, moderní futuristické umění a oděvy ušité z národního pokladu - českého brokátu od tradičního výrobce Hedva. Český pavilon Czech Spring, který bude postaven v sekci „udržitelnost“, je dílem mladých českých architektů společnosti Formosa AA s.r.o. a nabídne propojení futuristického designu a české kultury. Jádrem pavilonu bude unikátní systém S.A.W.E.R., který vyrábí vodu ze vzduchu a mění vyprahlou poušť v rozkvetlou zahradu. Stálou expozici pak dotvoří deset exponátů, mimo jiné od společností Lasvit, Průša Research, Crystal Caviar či od Galerie Kroupa a Lázní Darkov. 

Na první pohled sci-fi koncept doplní tradiční české pokrmy v restauraci Bohemia, pivo od Plzeňského Prazdroje, minerální vody Mattoni a hostesky oděné v modelech značky Talabaya ušitých z českého brokátu.

Módní značka Talabaya, jejíž hlavou i srdcem je módní návrhářka Mirka Talabašková, nabízí exkluzivní a lehce kombinovatelné modely, kterým vládne minimalismus a takzvaný modest styl. Při tvorbě kolekce EXPO 2020 se Mirka inspirovala českou tradicí, proto spojila své síly s výrobcem českého brokátu Hedva a nechala vzniknout jedinečným kouskům, které budou Českou republiku ve světě důstojně reprezentovat. Díky svým vazbám na Saúdskou Arábii pak Mirka dokáže propojit českou kulturu s asijskou náturou tak, aby vzniklo unikátní spojení, které navodí tu správnou atmosféru.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
590 x [13%]
Aperol spritz
383 x [9%]
Cuba Libre
397 x [9%]
Piňa Colada
382 x [9%]
Daiquiri
373 x [8%]
Margarita
487 x [11%]
Cosmopolitan
390 x [9%]
Mai-Tai
408 x [9%]
Whiskey sour
438 x [10%]
Pisco sour
586 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4434

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru