Pohankový koláč s tvarohem a jablky

Pohankový koláček plný živin je ideální svačinka pro děti do školy - zasytí, dodá bílkoviny jak z tvarohu, tak z pohanky a přitom děti díky nízkému GI nepřestanou dávat ve vyučování pozor… Probio mele pohanku mechanicky při nízkých teplotách, což se projeví na přirozené chuti a vyšším obsahu živin. Můžete si od nás pořídit mouku s garancí bezlepku, u níž je přísně kontrolovaná hladina lepku, která nesmí překročit 20 mg/kg a na obale to poznáte podle přeškrtnutého klásku. Nebo i pohankovou mouku u níž je množství lepku také nízké, ale laboratorně se již nesleduje. Na této mouce znak přeškrtnutého klásku nenajdete.  

Použijte formu o průměru 22 cm

Ingredience

Těsto:

 • 220 g bio pohankové mouky PROBIO
 • 1 lžíce bio třtinového moučkového cukru PROBIO
 • Špetka soli
 • 100 g bio másla 
 • 1 šťastné vejce

Náplň:

 • 250 g bio měkkého polotučného tvarohu
 • 1 šťastné vejce
 • 2 lžíce bio třtinového moučkového cukru PROBIO
 • 2 lžíce umletých oříšků – nemusí být
 • 1 lžička mleté skořice
 • 3 jablka

Postup:

 1. Mouku smíchejte s moučkovým cukrem a špetkou soli. Do těsta zapracujte máslo a vejce. Těstem vyložte koláčovou formu. Nejlépe vám to půjde tak, když těsto rozválíte na pomoučeném vále na plát silný cca 1 cm a přeložíte ho do formy, kde ho dotvarujete. Těsto je totiž křehké a mohlo by se vám v případě tenčího vyválení špatně přenášet do formy.
 2. Ve formě těsto upravte prsty tak, aby mělo zvednuté okraje do výšky zhruba 2 cm. Kde těsto vyčnívá, seřízněte ho nožem, kde naopak vidíte, že je těsta málo, přidejte. Nesnažte se docílit co nejtenčího těsta, spíš se držte síly cca 5 – 7 mm.
 3. Tvaroh prošlehejte s vejcem, cukrem, oříšky a skořicí. Rozetřete na těsto.
 4. Jablka zbavte jadřinců a nakrájejte na tenké měsíčky. Ty rozprostřete po povrchu koláče.
 5. Pečte při 190 °C 30 minut. Nechte zcela zchladnout. 
KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru