Chupa Chups soutěží pomůže dětem. Českým Klokánkům daruje koloběžky!

Klokánek je dnes už nezbytné zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, dlouhodobě se však potýká napříč celou Českou republikou s přeplněností a nedostatkem nejen sociálních, ale i pedagogických pracovníků. Pandemie situaci ještě v těchto zařízeních zhoršila. Děti naštěstí nezůstaly bez pomoci na záda jim v dobrém dýchají ochotní vychovatelé, dobrovolníci, studenti a firmy, k nimž se připojila i oblíbená značka cukrovinek Chupa Chups. Rozhodla se věnovat dětem koloběžky české značky Yedoo. Obdobnou pomoc Chupa Chups poskytne i dětem ve slovenských dětských domovech.

Celkem 15 Klokánků v ČR s celkovou kapacitou 322 poskytuje znevýhodněným dětem zázemí a odpovědně je připravuje na reálný, život. Znepokojující zprávou je, že z celkové kapacity je volných pouze 44 míst, přitom ročně do těchto zařízení přichází na 700 nových dětí. Během lockdownů ve Fondu ohrožených dětí, zřizovateli Klokánků, evidovali několikanásobně více dětí vyžadující okamžitou pomoc, než bývalo běžné.

Co však lockdown ukázal? O jeden počítač se dělilo 8 i více dětí, řešily problémy s připojením k internetu, a na zábavu už prostředky nezbývaly. Nečekaná krize se totiž promítla do omezených rozpočtů zařízení, a právě zde se ukázala důležitost role dobrovolníků, dárců a sponzorů, kteří nezapomněli pomáhat ani během náročných covidových měsíců.

Pomoci se rozhodla i značka cukrovinek Chupa Chups, kterou důvěrně znají děti i rodiče. Chupa Chups dětem v českých Klokáncích prostřednictvím spotřebitelské soutěže daruje koloběžky lokální značky Yedoo, a podpoří tím i aktivní trávení času dětí. Pravidelnému pohybu se věnuje jen 37 % českých dětí, přitom ale právě sport má na fyzické i duševní zdraví dětí nenahraditelný vliv. Darovat dětem radost z pohybu mohou sami soutěžící. Stačí si nakoupit produkty Chupa Chups za symbolickou cenu 39 Kč a zaregistrovat účtenku. Chupa Chups následně vylosuje šťastlivce, kteří vyhrají jednu koloběžku pro sebe, a zároveň je nechá rozhodnout, do jakého Klokánku poputuje koloběžka druhá. Bez potřebné materiální a psychické podpory nemohou děti dobře prospívat…

Více informací o soutěži najdete na www.chupachups.cz.

Data vychází ze statistik Asociace Dítě a Rodina, z.s. (www.ditearodina.cz) a studie HBSC Univerzity Palackého v Olomouci a Ministerstva zdravotnictví České republiky z roku 2019 (www.zdravagenerace.cz).

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru