Chupa Chups soutěží pomůže dětem. Českým Klokánkům daruje koloběžky!

Klokánek je dnes už nezbytné zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, dlouhodobě se však potýká napříč celou Českou republikou s přeplněností a nedostatkem nejen sociálních, ale i pedagogických pracovníků. Pandemie situaci ještě v těchto zařízeních zhoršila. Děti naštěstí nezůstaly bez pomoci na záda jim v dobrém dýchají ochotní vychovatelé, dobrovolníci, studenti a firmy, k nimž se připojila i oblíbená značka cukrovinek Chupa Chups. Rozhodla se věnovat dětem koloběžky české značky Yedoo. Obdobnou pomoc Chupa Chups poskytne i dětem ve slovenských dětských domovech.

Celkem 15 Klokánků v ČR s celkovou kapacitou 322 poskytuje znevýhodněným dětem zázemí a odpovědně je připravuje na reálný, život. Znepokojující zprávou je, že z celkové kapacity je volných pouze 44 míst, přitom ročně do těchto zařízení přichází na 700 nových dětí. Během lockdownů ve Fondu ohrožených dětí, zřizovateli Klokánků, evidovali několikanásobně více dětí vyžadující okamžitou pomoc, než bývalo běžné.

Co však lockdown ukázal? O jeden počítač se dělilo 8 i více dětí, řešily problémy s připojením k internetu, a na zábavu už prostředky nezbývaly. Nečekaná krize se totiž promítla do omezených rozpočtů zařízení, a právě zde se ukázala důležitost role dobrovolníků, dárců a sponzorů, kteří nezapomněli pomáhat ani během náročných covidových měsíců.

Pomoci se rozhodla i značka cukrovinek Chupa Chups, kterou důvěrně znají děti i rodiče. Chupa Chups dětem v českých Klokáncích prostřednictvím spotřebitelské soutěže daruje koloběžky lokální značky Yedoo, a podpoří tím i aktivní trávení času dětí. Pravidelnému pohybu se věnuje jen 37 % českých dětí, přitom ale právě sport má na fyzické i duševní zdraví dětí nenahraditelný vliv. Darovat dětem radost z pohybu mohou sami soutěžící. Stačí si nakoupit produkty Chupa Chups za symbolickou cenu 39 Kč a zaregistrovat účtenku. Chupa Chups následně vylosuje šťastlivce, kteří vyhrají jednu koloběžku pro sebe, a zároveň je nechá rozhodnout, do jakého Klokánku poputuje koloběžka druhá. Bez potřebné materiální a psychické podpory nemohou děti dobře prospívat…

Více informací o soutěži najdete na www.chupachups.cz.

Data vychází ze statistik Asociace Dítě a Rodina, z.s. (www.ditearodina.cz) a studie HBSC Univerzity Palackého v Olomouci a Ministerstva zdravotnictví České republiky z roku 2019 (www.zdravagenerace.cz).

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
58 x [11%]
Věrnost
50 x [10%]
Velkorysost
50 x [10%]
Laskavost
47 x [9%]
Spolehlivost
50 x [10%]
Zásadovost
50 x [10%]
Poctivost
50 x [10%]
Dostatek pozornosti
57 x [11%]
Sebedůvěra
48 x [9%]
Smysl pro humor
48 x [9%]

Celkem hlasovalo : 508

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru