Chupa Chups soutěží pomůže dětem. Českým Klokánkům daruje koloběžky!

Klokánek je dnes už nezbytné zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, dlouhodobě se však potýká napříč celou Českou republikou s přeplněností a nedostatkem nejen sociálních, ale i pedagogických pracovníků. Pandemie situaci ještě v těchto zařízeních zhoršila. Děti naštěstí nezůstaly bez pomoci na záda jim v dobrém dýchají ochotní vychovatelé, dobrovolníci, studenti a firmy, k nimž se připojila i oblíbená značka cukrovinek Chupa Chups. Rozhodla se věnovat dětem koloběžky české značky Yedoo. Obdobnou pomoc Chupa Chups poskytne i dětem ve slovenských dětských domovech.

Celkem 15 Klokánků v ČR s celkovou kapacitou 322 poskytuje znevýhodněným dětem zázemí a odpovědně je připravuje na reálný, život. Znepokojující zprávou je, že z celkové kapacity je volných pouze 44 míst, přitom ročně do těchto zařízení přichází na 700 nových dětí. Během lockdownů ve Fondu ohrožených dětí, zřizovateli Klokánků, evidovali několikanásobně více dětí vyžadující okamžitou pomoc, než bývalo běžné.

Co však lockdown ukázal? O jeden počítač se dělilo 8 i více dětí, řešily problémy s připojením k internetu, a na zábavu už prostředky nezbývaly. Nečekaná krize se totiž promítla do omezených rozpočtů zařízení, a právě zde se ukázala důležitost role dobrovolníků, dárců a sponzorů, kteří nezapomněli pomáhat ani během náročných covidových měsíců.

Pomoci se rozhodla i značka cukrovinek Chupa Chups, kterou důvěrně znají děti i rodiče. Chupa Chups dětem v českých Klokáncích prostřednictvím spotřebitelské soutěže daruje koloběžky lokální značky Yedoo, a podpoří tím i aktivní trávení času dětí. Pravidelnému pohybu se věnuje jen 37 % českých dětí, přitom ale právě sport má na fyzické i duševní zdraví dětí nenahraditelný vliv. Darovat dětem radost z pohybu mohou sami soutěžící. Stačí si nakoupit produkty Chupa Chups za symbolickou cenu 39 Kč a zaregistrovat účtenku. Chupa Chups následně vylosuje šťastlivce, kteří vyhrají jednu koloběžku pro sebe, a zároveň je nechá rozhodnout, do jakého Klokánku poputuje koloběžka druhá. Bez potřebné materiální a psychické podpory nemohou děti dobře prospívat…

Více informací o soutěži najdete na www.chupachups.cz.

Data vychází ze statistik Asociace Dítě a Rodina, z.s. (www.ditearodina.cz) a studie HBSC Univerzity Palackého v Olomouci a Ministerstva zdravotnictví České republiky z roku 2019 (www.zdravagenerace.cz).

Na vlně audioknih

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
46 x [11%]
Kriket
36 x [9%]
Lední hokej
42 x [10%]
Tenis
34 x [8%]
Volejbal
44 x [11%]
Stolní tenis
39 x [10%]
Baseball
40 x [10%]
Golf
43 x [11%]
Americký fotbal
47 x [12%]
Basketball
35 x [9%]

Celkem hlasovalo : 406

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru