Kryptoměny se propadly, ale vzestup se už očekává

Pokud investujete do kryptoměn, je pravděpodobné, že už jste zažili vzestup a pád a emocionální stres a překvapení, když jste viděli, jak vámi vybraná kryptoměna rychle padá. Obecně je investování do kryptoměn velkou emocionální zátěží, se kterou je třeba se vypořádat. Je tedy pochopitelné, že někteří investoři raději vycouvají. Pojďme se podívat, jak se vyrovnat s pádem ceny a jestli to má vůbec smysl.

Pád cen kryptoměn

Představte si, že hledáte kryptoměnu, do které byste investovali určitou částku, a hodnota kryptoměny klesne o 80 %. Prodali byste to, co držíte, nebo byste zatnuli zuby a počkali na další růst? Někteří lidé by své držené kryptoměny prodali se ztrátou 80 %, a to čistě ze strachu, že přijdou o všechny své peníze. To je ale dost unáhlené rozhodnutí, protože po krachu může následovat růst, který nejenže dožene vaši původní investici, ale může ji i překonat, někdy i několikanásobně.

Zároveň byste měli mít stanovený zisk, kterého chcete dosáhnout, a vytrvat ve svém rozhodnutí. Při investování nemůžete jen investovat a držet donekonečna. Opět se však nemůže jednat o prodej všeho, co držíte, lepší je část prodat (v případě většího zisku) a tu investovat jinam a stejný postup opakovat. I když kryptoměna klesne, musíte vytrvat, aby její cena mohla opět stoupnout. Chce to tedy trochu důslednosti a jasná pravidla, kterých je třeba se držet.

Existuje nějaký jiný způsob?

Neexistuje přece jen jiný, o něco lepší způsob, jak začít s investováním do kryptoměn? I přes neustálé propady na trhu kryptoměn je několik kryptoměn, které nevykazují tak vysokou volatilitu ceny. Jednou z nich je například PlatonCoin (PLTC), který si udržel svou hodnotu, i když se trh s kryptoměnami několikrát zhroutil. 

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
546 x [13%]
Aperol spritz
354 x [9%]
Cuba Libre
362 x [9%]
Piňa Colada
353 x [9%]
Daiquiri
343 x [8%]
Margarita
453 x [11%]
Cosmopolitan
361 x [9%]
Mai-Tai
374 x [9%]
Whiskey sour
406 x [10%]
Pisco sour
556 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4108

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru