Max Mara S/S 2022 se nechala inspirovat životem rebelky

Ian Griffiths, kreativní ředitel značky Max Mara a arbitr italské elegance, hledal inspiraci pro jaro/léto 2022 v časech beatniků, odmítačů norem z hnutí americké mládeže na přelomu 50. a 60. let 20. století. Přesněji se inspiroval francouzskou spisovatelkou a dramatičkou Françoise Saganovou a jejím nejslavnějším románem „Bonjour Tristesse“, který známe pod názvem „Dobrý den, smutku“, který kdysi otřásl společenskou daností.

Griffiths se nechal příjemně ovlivnit životem divoké teenagerky se musela vzdát každoroční rodinné letní dovolené a musela se doma učit, ona však dala prostor především své představivostí. Její imaginární léto a neutuchající zvídavost vedla až k existencionálním otázkám a stala se leitmotivem nevšedních kolekcí.

Max Mara tvořila na vlně propracovaného příběhu lásky, paradoxů a intrik, ve kterém byla morálka nadbytečnou. Vše se odehrávalo na pozadí krásných vil, odlehlých pláží, rychlých aut, jachet, exkluzivních klubů i kasin. Max Mara nabídla světu nové pojetí pracovních kalhot, bund a kombinéz, rybářského pláště, roztržené halenky, chlapeckých střihů i boyfriend kousků, které doplňují sandály s robustními podrážkami dotvářející dokonalý look špatné dívky, přesto vše je kolekce jasným ztělesněním moderního ženství.  

Paleta barev není úplně typická pro ikonickou značku. Modely jsou v odstínech mandarínově oranžové, žluté, pískové, námořní modři až po černou. Svůj prostor dostala celá řada materiálů, ale speciální pozornosti se těšil denim. Použití tohoto tradičně mladistvého a ležérního materiálu v tak čistých provedeních vyvolávalo pocity vzpoury i sofistikovanosti.

Kolekce představily například Gigi Hadid, Joan Smalls či Irina Shayk

BACKSTAGE/PEOPLE © PIERNICOLA BRUNO

BACKSTAGE © PIERNICOLA BRUNO

Mysl těla - Buněčná inteligence a paměť

https://www.thomasverny.cz/#program

Zima na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
145 x [11%]
Věrnost
129 x [10%]
Velkorysost
122 x [9%]
Laskavost
132 x [10%]
Spolehlivost
125 x [10%]
Zásadovost
117 x [9%]
Poctivost
125 x [10%]
Dostatek pozornosti
162 x [12%]
Sebedůvěra
123 x [9%]
Smysl pro humor
126 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1306

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru