Koncert: JAROSLAV SVĚCENÝ 60

Dne 6. listopadu 2021 se Smetanovou síní Obecního domu v Praze rozezní houslové tóny jubilanta Jaroslava Svěceného. Gratulační koncert, který byl ze všeobecně známých důvodů dvakrát přeložen, je nabitý pestrobarevnou hudbou, originálními dramaturgickými nápady a výjimečnými hosty nejen z klasické hudby. Celoživotní houslistovou náplní bylo a je přibližovat tzv. vážnou hudbu všem generacím a napříč žánry. I proto se na koncertě vedle renomovaných ,,klasiků“ objevíi slovenští interpreti a zpěváci Miro Žbirka, Vašo Patejdl, Cigánski Diabli nebo třeba český rockový kytarista a skladatel Michal Pavlíček. Ani 30 koncertů by nestačilo, pokud by chtěl Jaroslav představit všechny projekty, u jejichž zrodu stál, a tak uslyšíte a uvidíte alespoň některé z nich. V žádném případě však nebudou chybět vzácné housle 18.a 19.století, jejichž historií a stavbou se tento interpret celý život zabývá, neboť je, jak známo, v tomto oboru i mezinárodně uznávaným znalcem.

Celý večer natáčí Česká televize, produkce se opět ujal houslistův kamarád Petr Salava, který úspěšně připravil i houslistovo předchozí jubileum.

Petr Salava                                    Jaroslav Svěcený

Na vlně audioknih

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
7 x [10%]
Kriket
7 x [10%]
Lední hokej
7 x [10%]
Tenis
6 x [9%]
Volejbal
8 x [12%]
Stolní tenis
7 x [10%]
Baseball
7 x [10%]
Golf
6 x [9%]
Americký fotbal
7 x [10%]
Basketball
6 x [9%]

Celkem hlasovalo : 68

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru