Romantický snímek Přání Ježíškovi v kinech už za měsíc

Přesně za necelý měsíc bude uveden do kin nový český film Přání Ježíškovi. Tvůrci slibují nejromantičtější komedii letošních Vánoc se skvělým hereckým obsazením. „Je to film přesně ve stylu britské klasiky Láska nebeská. Pestrá paleta emocí, typů postav i vztahů,“ říká režisérka filmu Marta Ferencová.

„Jde o pět příběhů, které se navzájem proplétají, aby se všechny završily na Štědrý den. Všechny jsou o lásce. Někdo ji hledá, někdo ji navždy ztratil, někdo ji potká, někdo v ní už přestal věřit, ale znovu ji objeví… Věřím, že divák si užije každý z nich. Bude to nejromantičtější komedie letošních Vánoc,“ vysvětlil producent a střihač filmu Adam Dvořák.
„Moje postava Nely neskutečně touží po lásce. Ale už ztratila víru, že ji kdy najde. Víc prozrazovat nechci, ale věřím, že náš film Přání Ježíškovi zahřeje duši i srdce. Je to přesně ten správný film pro předvánoční čas,“ říká Elizaveta Maximová, která se na plátně potká například s Hanou Vagnerovou či Petrem Vaňkem. V dalších rolích se objeví Táňa Pauhofová, Richard Krajčo, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Matěj Hádek nebo Michal Isteník.
Divákům tohoto snímku tvůrci odkrývají už nyní několik zajímavostí ze zákulisí:

  • Jiří Langmajer skáče ze střechy hotelu Continental v Brně a dopadá na ulici v pražských Dejvicích.
  • Filmový Oliver a Santa Petr Vaněk jezdil během natáčení na kolotoči a ruském kole dohromady 3,5 hodiny. 
  • Filmaři potřebovali na place 50 vánočních stromků a zhruba 3500 vánočních světel a ozdob a 170 filmových kostýmů.
  • Během štědrovečerní večeře filmová rodina spořádala 65 kg řízků a 5 kg bramborového salátu.
  • Sníh pro potřeby natáčení se vyráběl z několika ingrediencí, na zem se dávalo něco jiného než na ploty a létající sníh (kromě postprodukce) vytvářel i všudypřítomný sněhostroj. Na jeho výrobu se spotřebovalo 40 kg jedlé sody, 50 tun sněhu seškrabaného při údržbě zimního stadionu, 40 litrů náplně do sněhostroje a v mrazáku se skladovalo 80 sněhových koulí.
  • Sníh byl v době natáčení pouze na vrcholcích hor, kde se natáčely jízdy autem a zasněžený les, vše ostatní je umělé či dodatečně dotočené bez herců.
  • Víc než polovina natáčení probíhala v noci.

Film vznikl v produkční společnosti Movie Adama Dvořáka a s podporou Jihomoravského filmového nadačního fondu. Do kin jej uvede společnost Bioscop 11. listopadu 2021.

Co říkají o svých rolích herci? Můžete se podívat zde.

Sváteční atmosféru filmu dokresluje i klip k titulní písni. Podívat se můžete zde.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
544 x [13%]
Aperol spritz
351 x [9%]
Cuba Libre
359 x [9%]
Piňa Colada
351 x [9%]
Daiquiri
341 x [8%]
Margarita
451 x [11%]
Cosmopolitan
359 x [9%]
Mai-Tai
371 x [9%]
Whiskey sour
404 x [10%]
Pisco sour
553 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4084

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru