Štroffeková na Miss Earth oblékne model Beaty Rajské inspirovaný českými granáty

Módní návrhářka Beata Rajská je nejen na české módní scéně pojmem. Není se čemu divit, že v modelu z její dílny ozdobí finále světové soutěž krásy finalistka České Miss Adéla Stroffeková - na finále Miss Earth oblékne kostým, který je inspirován českými granáty.

Není mnoho národů, které se mohou pochlubit tím, že je nějaký drahý kámen spojován s jeho identitou tak, jako je granát spjat s Českou republikou. „Nachází se pouze na území Českého středohoří a je specifický pro své rudé zbarvení (barva holubí krve). Právě to jsme přenesli i do národního kostýmu. Šaty navrhla Beata Rajská, korunku na základě celkového návrhu kroje vytvořila Anna Škarda a její značka Carbickova Crowns,“ prozradila produkce České Miss Essens.

Rýžování českých granátů přitom sahá až do daleké historie, zmínky můžeme najít už v pravěku. Nejčastějším způsobem, jak české granáty získat, je sběr z polí, což se také hojně využívalo ve středověku. Dnes už je to však neefektivní, mnohem účinnější je povrchová těžba. I historický kontext tak dokazuje, že Štroffekovou budou zdobit opravdu jedinečné šperky.

Korunka s diamanty

Dalším unikátním a jedinečným skvostem bude korunka. Ta je obdivuhodným uměleckým dílem, které je zdobené červenými diamanty tak, aby podtrhla symboliku národního kroje. „Je nádhera. Také šaty jsou opravdu krásné, cítím se v nich velmi dobře,“ usmívala se Adéla Štroffeková.

Vše je online, přesto je hodně práce

I když Miss Earth letos kvůli pandemii koronaviru a restriktivním opatřením proběhne distanční formou, krásná blondýnka nic nepodceňuje. „Být na takové soutěži je pro mě velkou ctí a splněným snem. Přesto , že vše proběhne online, příprav je spousta. Pravidelně musíme vedení soutěže posílat rozhovory a videa,“ prozradila něco ze zákulisí dívka, která studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, hraje na klavír a zajímá se o environmentální témata.

Modelka si i proto nemůže vynachválit tým, který jí se vším pomáhá. „Naposledy jsme točili a fotili právě kostým od Beaty Rajské. Moc se těším, jak bude soutěž pokračovat, budu se snažit reprezentovat Českou Republiku jak nejlépe dovedu.“

Foto: archiv České Miss Essens, Anna Koniaeva

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
590 x [13%]
Aperol spritz
383 x [9%]
Cuba Libre
397 x [9%]
Piňa Colada
382 x [9%]
Daiquiri
373 x [8%]
Margarita
487 x [11%]
Cosmopolitan
390 x [9%]
Mai-Tai
408 x [9%]
Whiskey sour
438 x [10%]
Pisco sour
586 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4434

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru