Štroffeková na Miss Earth oblékne model Beaty Rajské inspirovaný českými granáty

Módní návrhářka Beata Rajská je nejen na české módní scéně pojmem. Není se čemu divit, že v modelu z její dílny ozdobí finále světové soutěž krásy finalistka České Miss Adéla Stroffeková - na finále Miss Earth oblékne kostým, který je inspirován českými granáty.

Není mnoho národů, které se mohou pochlubit tím, že je nějaký drahý kámen spojován s jeho identitou tak, jako je granát spjat s Českou republikou. „Nachází se pouze na území Českého středohoří a je specifický pro své rudé zbarvení (barva holubí krve). Právě to jsme přenesli i do národního kostýmu. Šaty navrhla Beata Rajská, korunku na základě celkového návrhu kroje vytvořila Anna Škarda a její značka Carbickova Crowns,“ prozradila produkce České Miss Essens.

Rýžování českých granátů přitom sahá až do daleké historie, zmínky můžeme najít už v pravěku. Nejčastějším způsobem, jak české granáty získat, je sběr z polí, což se také hojně využívalo ve středověku. Dnes už je to však neefektivní, mnohem účinnější je povrchová těžba. I historický kontext tak dokazuje, že Štroffekovou budou zdobit opravdu jedinečné šperky.

Korunka s diamanty

Dalším unikátním a jedinečným skvostem bude korunka. Ta je obdivuhodným uměleckým dílem, které je zdobené červenými diamanty tak, aby podtrhla symboliku národního kroje. „Je nádhera. Také šaty jsou opravdu krásné, cítím se v nich velmi dobře,“ usmívala se Adéla Štroffeková.

Vše je online, přesto je hodně práce

I když Miss Earth letos kvůli pandemii koronaviru a restriktivním opatřením proběhne distanční formou, krásná blondýnka nic nepodceňuje. „Být na takové soutěži je pro mě velkou ctí a splněným snem. Přesto , že vše proběhne online, příprav je spousta. Pravidelně musíme vedení soutěže posílat rozhovory a videa,“ prozradila něco ze zákulisí dívka, která studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, hraje na klavír a zajímá se o environmentální témata.

Modelka si i proto nemůže vynachválit tým, který jí se vším pomáhá. „Naposledy jsme točili a fotili právě kostým od Beaty Rajské. Moc se těším, jak bude soutěž pokračovat, budu se snažit reprezentovat Českou Republiku jak nejlépe dovedu.“

Foto: archiv České Miss Essens, Anna Koniaeva

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
87 x [11%]
Věrnost
73 x [10%]
Velkorysost
75 x [10%]
Laskavost
71 x [9%]
Spolehlivost
75 x [10%]
Zásadovost
74 x [10%]
Poctivost
75 x [10%]
Dostatek pozornosti
89 x [12%]
Sebedůvěra
72 x [9%]
Smysl pro humor
70 x [9%]

Celkem hlasovalo : 761

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru