Iva Hüttnerová a Michaela Žemličková vybíraly obrázky ve výtvarné soutěži Via Salis

Žáci Základních škol, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek, se zúčastnili výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. V porotě usedly malířka a herečka Iva Hüttnerová, výtvarnice, malířka – autorka ´černobílých obrazů jedním tahem´ Michaela Žemličková z Českých Budějovic a také senátor za Jihočeský kraj a ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Tomáš Fiala. Vítězkami se staly žákyně píseckých základních škol!

Společnost Via Salis, která má na starost dostavbu dálnice D4, se letos poprvé zapojila do celosvětové aktivity své mateřské společnosti „VINCI Safety Week“ - Týden bezpečnosti. Tato iniciativa je především o zvyšování povědomí zaměstnanců a dalších zúčastněných stran o tématech souvisejících s prevencí na silnicích a bezpečností při práci.

„V tomto ročníku jsme začali u dětí a oslovili jsme všechny základní školy, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek,“ říká generální ředitel společnosti Christian Biegert.

Oslovili tak celkem 40 škol, které se mohly přihlásit do výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. Žáci prvního stupně pak měli v jednotlivých třídách za úkol nakreslit, co pro ně znamená bezpečnost a bezpečná cesta do školy.

„Protože bezpečnost silničního provozu jednou z hlavních priorit společnosti VINCI, rozhodli jsme se Týden bezpečnosti v České republice rozšířit a myšlenku podpory bezpečnosti přenést i na veřejnost,“ říká generální ředitel společnosti Christian Biegert.

Vítězný obrázek namalovala žákyně 4. třídy Základní školy J.K. Tyla z Písku Sofie Kozmová

„Obrázek je namalovaný vodovkami, což je mnohem těžší technika než pastelky. Autobus je pěkně umístěný před školou a pečlivě jsou vymalované i hory na obzoru a stará roubenka,“ komentovala vítězné dílo Iva Hüttnerová. Další členka poroty Michaela Žemličková pak ocenila smysl pro detail, který bývá často rozhodujícím faktorem při prevenci dopravních nehod. „Děti vidí svět kolem nás jinak než my dospělí, hlavně mnohem barevněji,“ dodal senátor Tomáš Fiala.

Sofie Kozmová se o hlavní výhru podělí s celou třídou. Mohou si totiž vybrat z nabídky tří zajímavých výletů či exkurzí. A nabídka je opravdu zajímavá – návštěva pražské ZOO, prohlídka Národního technického muzea nebo výlet do muzea čokolády Chocotopia. Jako bonus navíc žáci získají barevné reflexní tkaničky a reflexní pásky na ruku.

O obrázcích hlasovali v rámci akce také zaměstnanci Via Salis a DIVia stavební, kteří se akce osobně zúčastnili. Tuto cenu získala Anna Krsnokutska ze Základní školy E. Beneše v Písku.

O společnosti Via Salis

Via Salis je společný podnik společností VINCI Concessions a Meridiam, který bude v České republice řídit první PPP projekt, zahrnující projektové práce, financování, výstavbu a údržbu 32 km nové dálnice a rozšíření stávajícího 16kilometrového úseku dálnice.

www.viasalis.cz

Foto, zdroj: Via Salis

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
92 x [11%]
Věrnost
78 x [10%]
Velkorysost
80 x [10%]
Laskavost
77 x [10%]
Spolehlivost
79 x [10%]
Zásadovost
77 x [10%]
Poctivost
81 x [10%]
Dostatek pozornosti
94 x [12%]
Sebedůvěra
77 x [10%]
Smysl pro humor
75 x [9%]

Celkem hlasovalo : 810

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru