Lahodné kávové recepty z vaší domácí kavárny Miele

Bez kávy či některé z mnoha kávových specialit si spousta z nás nedokáže představit ani jeden den. Stále častěji se tak dostávají ke slovu domácí automatické kávovary, které během chvilky vykouzlí lahodný nápoj přesně podle naší nálady. Díky mlýnku na kávová zrna či zásobníku na mletou kávu uspokojí své chuťové buňky opravdu každý.

Naším horkým tipem je stylový domácí kávovar Miele CM 6160 Silver Edition. Díky funkci OneTouch for Two připraví dva nápoje jedním stiskem tlačítka a hravě si poradí i s dokonalou krémovou mléčnou pěnou pro nejrůznější kávové speciality. AromaticSystem vás jistě přesvědčí perfektními výsledky a intenzivním kávovým aroma. O snadnou komunikaci s přístrojem se postará WiFiConn@ct. Ani s čistěním a s údržbou si nemusíte příliš lámat hlavu – vše hravě zvládnou komfortní čisticí programy. Vyberte si svou domácí kavárnu na www.miele.cz.

Perfektně připravená káva může být základem pro některý z výtečných dezertů. Inspirujte se třeba skvělým tiramisu nebo kávovým grogem, ideálním pro nadcházející sychravé počasí.

Tiramisu

Ingredience:

 • 500 g mascarpone
 • 3 lžíce cukru krupice (může být i třtinový)
 • 5 vajec (zvlášť bílky a žloutky)
 • balení kvalitních cukrářských piškotů
 • šálek silnější černé kávy (ideálně v misce, aby se v ní daly namáčet piškoty)
 • větší odlivka Amaretta
 • hořké kakao

Postup:

 1. Ve větší misce utřeme cukr se žloutky, ve druhé vyšleháme z bílků sníh. Do žloutků s cukrem důkladně vmícháme mascarpone a nakonec jemně vmícháme sníh.
 2. Do misky s kávou přidáme ještě odlivku Amaretta a opatrně v ní lehce namáčíme piškoty, které skládáme do formy. Formu můžete předtím potáhnout potravinovou folií, lépe pak dezert z formy vyndáte.
 3. Jakmile máme dno pokryté lehce namočenými piškoty, je čas na krém z mascarpone. Vrstva může být silnější. Poté naskládáme další vrstvu piškotů a krému- dokud bude stačit. Toto množství obvykle vyjde na dvě „patra“.
 4. Poslední vrstvu krému pak už jen posypeme hořkým kakaem a dáme ztuhnout do lednice, ideálně přes noc.

Recept: www.svetpodledam.cz

Foto: Kávová kuchařka Miele

Recept a foto: Kávová kuchařka Miele

Další informace o volně stojících kávovarech Miele najdete zde

Audioknihy: Já, vrah 2

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
150 x [11%]
Aperol spritz
139 x [10%]
Cuba Libre
143 x [10%]
Piňa Colada
137 x [10%]
Daiquiri
144 x [10%]
Margarita
140 x [10%]
Cosmopolitan
153 x [11%]
Mai-Tai
126 x [9%]
Whiskey sour
135 x [10%]
Pisco sour
148 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1415

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru