Lahodné kávové recepty z vaší domácí kavárny Miele

Bez kávy či některé z mnoha kávových specialit si spousta z nás nedokáže představit ani jeden den. Stále častěji se tak dostávají ke slovu domácí automatické kávovary, které během chvilky vykouzlí lahodný nápoj přesně podle naší nálady. Díky mlýnku na kávová zrna či zásobníku na mletou kávu uspokojí své chuťové buňky opravdu každý.

Naším horkým tipem je stylový domácí kávovar Miele CM 6160 Silver Edition. Díky funkci OneTouch for Two připraví dva nápoje jedním stiskem tlačítka a hravě si poradí i s dokonalou krémovou mléčnou pěnou pro nejrůznější kávové speciality. AromaticSystem vás jistě přesvědčí perfektními výsledky a intenzivním kávovým aroma. O snadnou komunikaci s přístrojem se postará WiFiConn@ct. Ani s čistěním a s údržbou si nemusíte příliš lámat hlavu – vše hravě zvládnou komfortní čisticí programy. Vyberte si svou domácí kavárnu na www.miele.cz.

Perfektně připravená káva může být základem pro některý z výtečných dezertů. Inspirujte se třeba skvělým tiramisu nebo kávovým grogem, ideálním pro nadcházející sychravé počasí.

Tiramisu

Ingredience:

 • 500 g mascarpone
 • 3 lžíce cukru krupice (může být i třtinový)
 • 5 vajec (zvlášť bílky a žloutky)
 • balení kvalitních cukrářských piškotů
 • šálek silnější černé kávy (ideálně v misce, aby se v ní daly namáčet piškoty)
 • větší odlivka Amaretta
 • hořké kakao

Postup:

 1. Ve větší misce utřeme cukr se žloutky, ve druhé vyšleháme z bílků sníh. Do žloutků s cukrem důkladně vmícháme mascarpone a nakonec jemně vmícháme sníh.
 2. Do misky s kávou přidáme ještě odlivku Amaretta a opatrně v ní lehce namáčíme piškoty, které skládáme do formy. Formu můžete předtím potáhnout potravinovou folií, lépe pak dezert z formy vyndáte.
 3. Jakmile máme dno pokryté lehce namočenými piškoty, je čas na krém z mascarpone. Vrstva může být silnější. Poté naskládáme další vrstvu piškotů a krému- dokud bude stačit. Toto množství obvykle vyjde na dvě „patra“.
 4. Poslední vrstvu krému pak už jen posypeme hořkým kakaem a dáme ztuhnout do lednice, ideálně přes noc.

Recept: www.svetpodledam.cz

Foto: Kávová kuchařka Miele

Recept a foto: Kávová kuchařka Miele

Další informace o volně stojících kávovarech Miele najdete zde

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru