Bubeník Tokhi natáčel s adeptem na cenu Grammy

V rámci výzvy oficiální hudební kanceláře SoundCzech, která podporuje české umělce a jejich tvorbu v zahraničí, natočil český hudebník Tokhi svou skladbu na velmi vzácný a relativně nový hudební nástroj, handpan. A protože mělo jít o spolupráci se zahraničním interpretem, a aby skladba nejen hudbou bořila hranice, vybral si spoluhráče světových kvalit. Spoluautorem nového tracku je věhlasný perkusista a umělec Alexandre Lora, který byl se svým uskupením Trio Brasileiro dokonce nominován na cenu Grammy v kategorii „Best World Music Album".

„Když se mi naskytla podobná příležitost ani chvilku jsem nepřemýšlel nad tím, koho bych měl oslovit. Alexe znám mnoho let, několikrát mi pomohl s výběrem nástroje. Orientovat se ve všech modelech a stupnicích, nenechat se napálit cenou, nekoupit handpan od špatného výrobce - to vše je pro začínající hráče velmi složité. Alex mi často ukázal cestu a jsme tak přáteli mnoho let," vysvětlil Tokhi, jak spolupráce vznikla a dodává:  "Úplně poprvé jsme se viděli, když vystupoval v Praze se svým triem a Anat Cohen, jazzovou klarinetistkou z Izraele, žijící v New Yorku. Bylo to v Jazz Docku a byl to krásný koncert."

Alexandre vybral nástroje podle tónů, které mu Tokhi poslal. Specifikem handpanu je, že každý nástroj se liší a dva různé k sobě vůbec nemusí ladit. A následně začal aranžovat svůj part. „Nahrávku jsme si několikrát poslali, vždy s připomínkami, a když se nám zdálo, že je to ono, natočil jsem svůj "hlas" do základu, které Alex poslal společně se stopou clicku. Je neuvěřitelné, jak dnes můžete udělat skladbu s někým, kdo žije na druhém konci planety, aniž by člověk musel opustit své město,“ popisuje Tokhi průběh vzniku skladby, která právě díky tomu, že vznikla touto cestou nese název „Anyhow Connected".  Celý hudební počin je natočen na handpan slovenského výrobce Singing Steel, Alex používá izraelské nástroje Yishama.

Mimo premiéry na YouTube kanále Alexandra Lory bude nový single brzy dostupný na všech streamovacích platformách.

Skladba „Anyhow Connected" je dostupná na YTB

">

 a brzy také na všech streamovacích platformách.

Na vlně audioknih

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
46 x [11%]
Kriket
36 x [9%]
Lední hokej
42 x [10%]
Tenis
34 x [8%]
Volejbal
44 x [11%]
Stolní tenis
39 x [10%]
Baseball
40 x [10%]
Golf
43 x [11%]
Americký fotbal
47 x [12%]
Basketball
35 x [9%]

Celkem hlasovalo : 406

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru