Bubeník Tokhi natáčel s adeptem na cenu Grammy

V rámci výzvy oficiální hudební kanceláře SoundCzech, která podporuje české umělce a jejich tvorbu v zahraničí, natočil český hudebník Tokhi svou skladbu na velmi vzácný a relativně nový hudební nástroj, handpan. A protože mělo jít o spolupráci se zahraničním interpretem, a aby skladba nejen hudbou bořila hranice, vybral si spoluhráče světových kvalit. Spoluautorem nového tracku je věhlasný perkusista a umělec Alexandre Lora, který byl se svým uskupením Trio Brasileiro dokonce nominován na cenu Grammy v kategorii „Best World Music Album".

„Když se mi naskytla podobná příležitost ani chvilku jsem nepřemýšlel nad tím, koho bych měl oslovit. Alexe znám mnoho let, několikrát mi pomohl s výběrem nástroje. Orientovat se ve všech modelech a stupnicích, nenechat se napálit cenou, nekoupit handpan od špatného výrobce - to vše je pro začínající hráče velmi složité. Alex mi často ukázal cestu a jsme tak přáteli mnoho let," vysvětlil Tokhi, jak spolupráce vznikla a dodává:  "Úplně poprvé jsme se viděli, když vystupoval v Praze se svým triem a Anat Cohen, jazzovou klarinetistkou z Izraele, žijící v New Yorku. Bylo to v Jazz Docku a byl to krásný koncert."

Alexandre vybral nástroje podle tónů, které mu Tokhi poslal. Specifikem handpanu je, že každý nástroj se liší a dva různé k sobě vůbec nemusí ladit. A následně začal aranžovat svůj part. „Nahrávku jsme si několikrát poslali, vždy s připomínkami, a když se nám zdálo, že je to ono, natočil jsem svůj "hlas" do základu, které Alex poslal společně se stopou clicku. Je neuvěřitelné, jak dnes můžete udělat skladbu s někým, kdo žije na druhém konci planety, aniž by člověk musel opustit své město,“ popisuje Tokhi průběh vzniku skladby, která právě díky tomu, že vznikla touto cestou nese název „Anyhow Connected".  Celý hudební počin je natočen na handpan slovenského výrobce Singing Steel, Alex používá izraelské nástroje Yishama.

Mimo premiéry na YouTube kanále Alexandra Lory bude nový single brzy dostupný na všech streamovacích platformách.

Skladba „Anyhow Connected" je dostupná na YTB

">

 a brzy také na všech streamovacích platformách.

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru