Proč Jitka Asterová chodila na každý film do kina dvakrát?

Brýle má naprosto každý, ať už sluneční, dioptrické nebo jen jako módní doplněk. Už po mnoho desetiletí se jedná o trend, který mám může pomoci být zajímavější, důstojnější, přísnější či nezbytný doplněk. Jak jsou na tom s brýlemi, prozradily známé osobnosti v prostorách Optiky Slavíková v centru Prahy, kde se Jitka Asterová, Václav Kopta, Marek Taclík Muž roku Lukáš Vyšehrad a Jana Švandová sešli u příležitosti představení nové značky brýlí Tom Ford.

Herečka Jitka Asterová moc nepodléhá módním trendům a dává přednost nenápadným brýlím. Ne vždy tomu však tak bylo. „Mám ráda brýle, kdy jdu nejdřív já, a pak brýle. Před tím to bylo obráceně. Brýle jsem začala nosit kolem puberty. To byly k mání tak strašné obroučky, že jsem do kina šla na jeden film dvakrát. Nejdřív s klukem jako frajerka bez brýlí a pak podruhé sama, v brýlích zdravotních, abych viděla na plátno. Docela jsem se za brýle styděla, ale muži mi to vyvrátili. Protože to byli oni, kdo tvrdili, že mi brýle sluší. Tak mne stud brzo přešel, ale až tak po pětadvacítce,“ smála se Jitka Asterová, které se momentálně líbí návrat k „leteckým“ brýlím s kovovou tenkou obroučkou.

Václav Kopta začal nosit brýle před pár lety, prý když zjistil, že nevidí na luštění křížovek. Pořídil si hned troje s modrými obroučkami a nerad by se nechal přemluvit do jiné barvy. I když… „Nějak jsem si tu modrou oblíbil, přijde mi optimistická. Také jsem hledal výraznější design, abych nevypadal jako účetní z čistírny. Tady se mi brýle líbí, ale nechám si od paní Slavíkové poradit, protože ženské mají lepší odhad,“ uvedl Václav Kopta s tím, že nerad vybírá a zkouší, ale nakonec si pořídit brýle musí. „Jednak bez nich nevidím, potom jsem si na ně už zvykl tak, že bez brýlí si připadám takový nahatý. A pak, v papírech na autobus mám napsáno: Brýle nutné!“

Ani herec Marek Taclík se mezi regály se zbožím nehrne, i když se jedná o brýle špičkové kvality. Vybírat brýle je pro něj nadlidský výkon. „Já nesnáším nakupování a vybírání čehokoliv. Jakmile to trvá víc jak deset minut, trpím. A protože nemám u brýlí oblíbenou barvu a tvar, budu muset zkoušet a to bude trvat víc jak deset minut. To si snad bude muset někdo vzít můj ksicht a udělat to za mne,“ vtipkoval oblíbený herec a prohlížel si vystavené obroučky, protože co naplat, brýle potřebuje na blízko i na dálku a bez nich se neobejde.  

Krásná Jana Švandová opět dokázala, že je neuvěřitelný úkaz přírody. Ona brýle jednoduše nepotřebuje! „Dlouho jsem nosila brýle na čtení. Pak se ke stáří něco stalo a brýle vůbec nepotřebuji. Ale miluji sluneční brýle. Mám takové designové z Itálie, které jsem si rozsedla v autě. Dlouho jsem čekala na opravu, protože to bylo v době covidu a z Itálie nebylo možno dovézt náhradní dílky. Hodně mi vadilo, že je nemám. Ale u Slavíků si vyberu, bude mi to sice trvat dlouho, ale Jana Slavíková má se mnou trpělivost.“

Pětadvacetiletý sympaťák, Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad má oči v pořádku a brýle ještě nepotřebuje. Spíš kouká po nějakých parádních brýlích proti slunci. „Mám rád brýle pilotky. Ale nerad do nich investuji, protože je stále někde zapomínám, ztrácím a tak pořád kupuji nové, levné. Ale už bych si rád pořídil kvalitní brýle, o které se budu starat. Vždyť jedu na světovou soutěž do Panamy a tam sluneční brýle určitě potřebovat budu. A pak, když mám tmavé brýle, není vidět, kam koukám. Třeba po holkách…“ 

Majitelka Jana Slavíková, byla ráda, že se hosté v Optice Slavíková cítili dobře a brýle v nabídce prodejny se jim líbily. „Nově máme kompletní kolekci dioptrických i slunečních brýlí Tom Ford. Doplní tak sortiment naší prodejny, kde nabízíme i další osvědčené značky. Teď frčí dioptrické, jemné kovové brýle, které jsou i moje srdcovka. Každý si ale vybere podle svého vkusu,“ uvedla Jana Slavíková, jejíž Optika Slavíková nenabízí jen kvalitní brýle, ale i náležitý servis brýlí a služby, které jsou v péči o zrak potřebné.   

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru