Levandulové údolí vás zve na dušičky, posvícení i zabijačku

Listopadový program je v Levandulovém údolí v Chodouni ve středních Čechách opět plný zábavy, skvělé gastronomie, soutěží a produktů z BIO Levandule Chodouňské z čisté přírody pro posílení imunity. Procházky po vápencových mořích i okolní tajuplné brdské lesy na vás a vaše blízké přenesou příjemnou atmosféru a pohodu, kterou teď všichni potřebujeme víc než dřív. Otevřeno je každý víkend, o svátcích a prázdninách od 10:00 do 17:00. Vstup do areálu je zdarma. Bezproblémový parking v místě je zajištěn, nedaleko je také zastávka vlaku. Více na www.levanduloveudoli.cz a na FCB a IG.

Co si pro vás tým Levandulového údolí přichystal na listopad přichystal?

Víkend 6. – 7. listopadu: Duše a dušičky

10:00 – 17:00

Na podzim jsme si pro vás přichystali zbrusu novou procházku po vápencových mořích spojenou se zábavnou hrou pro zamilované páry, týmy i celé rodiny. „Duše a dušičky“ vás zavedou do staré Prahy doby císaře Rudolfa II., velkého milovníka alchymie. I my v Levandulovém údolí milujeme alchymii a vědu v podobě využití bylin, kořenů i plodin z čisté přírody.

Pohostíme vás dobrotami z podzimní tykve, plody našich sadů najdete v báječných koláčích a dezertech a vychutnat si můžete i horkou i studenou čokoládu ve specialitách s levandulí a dalšími bylinami i ovocem.

Listopadové dušičkové počasí přímo vybízí k posezení u ohně v naší hale,  při světle z lucerniček a svíček, s aromalampami s čistou BIO Levandulí,  BIO meduňkou a biodynamickými ovocnými esencemi, které rozsvítí smutnou podzimní náladu. Vyzkoušet můžete i blahodárné účinky aromaterapie v „aromadomečku“.

Přijeďte, relaxujte pohybem i chutí, poslechem hudby i čichem, zkrátka všemi smysly.

Víkend 13. – 14. listopadu: Posvícení v Levandulovém údolí
10:00 – 17:00

Pochutnejte si na tradiční svatomartinské huse s našimi domácími knedlíky a výtečným červeným a bílým zelím. Ke slovu se dostanou také jablka, šípky, švestky i hrušky v koláčích. Ingredience samozřejmě pocházejí z volných chovů a farem se stejnou filosofií, jako je ta naše.

Pravé posvícení vždy doprovází i dobré víno – a my jsme pro tuto příležitost připravili jako novinku Levandulové víno! Ochutnat můžete i levandulový svařák či grog, vaječný koňak nebo mojito.

Zasmějete se u nové hry "Duše a dušičky pro dospělé" z dob císaře Rudolfa II., milovníky alchymie. V dílně si třeba namíchejte svůj BIO čaj do krásné dózy, kterou sami nadekorujete. Příjemnou hudbou navodíme relaxační atmosféru, kterou doplníme o svíčky, lucerny a pohodu a klid s aromaterapií v Duhové hale v Levandulovém údolí.

Domů si pak můžete odvézt skvělé BIO ingredience pro dny podzimní pohody a vaření a pečení se svými blízkými.

Víkend 20. – 21. listopadu: Ladovská zabijačka v Levandulovém údolí

10:00 – 17:00

Ctíme tradice a zvyky našich předků, a tak i u nás v těchto dnech zavoní na talířích jelítka a jitrnice, čerstvý prejt a krvavá polévka. Chybět nebudou pokrmy z krup či tlačenka, zelí i kyselé okurky a samozřejmě vyhlášený Hořovický pecen.

Sváteční atmosféru doplní i teplé levandulové nápoje v „ostřejší“ i nealko variantě. Zábavu najdete v dílnách i na stezce "Duše a dušičky" spolu s procházkou po vápencových mořích u BIO levandulových polí.

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru