Hanka Kynychová uspořádala tradiční workshop pro děti z dětských domovů!

Proběhl již 15. ročník tradičního charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Byť se jednalo o velmi minimalistickou formu této akce, která navíc probíhala za velmi přísných hygienických opatření proběhla i v letošním roce částečně online formou, emoce a radost jsou patrné z každé dětské tváře. Cvičitelka Hanka Kynychová se svým týmem Nadačního fondu Hanky Kynychové  už patnáct let neúnavně hlásá, že volnočasové aktivy a to zejména pohyb a tanec jsou v dětských domovech potřeba. Nejen, že se děti prostřednictvím pohybu zbaví různých chmur a psychických traumat, které si nesou ze svých rodin, ale také se naučí, že úspěch přijde až po opravdové dřině a nic není zadarmo. Navíc v této době online výuky a lockdownů je třeba dětem zprostředkovat volnočasové aktivity a pohyb, aby přišly na jiné myšlenky. I tety, které se o děti v dětských domovech starají, tyto aktivity kvitují, protože dodržovat současná opatření a karantény v podmínkách dětských domovů je někdy až nadlidský výkon. Letošní ročník byl stejně jako dva předchozí pojatý jako taneční workshop jednotlivců. Část dětských domovů zapojených do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou dorazila do Fitka Hanky Kynychové a další část se zapojila online formou prostřednictvím výukových videí.

Letošní ročník byl stejně jako dva předchozí pojatý jako taneční workshop jednotlivců. Část dětských domovů zapojených do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou dorazila do Fitka Hanky Kynychové a další část se zapojila online formou prostřednictvím výukových videí.

„Je to smutné, že už druhým rokem nemůžeme s dětmi být tak, jak jsme zvyklí  - ve velké partě. Ale bohužel situace je jaká je a jsme vděční za to, že jsme se alespoň s pár domovy mohly na chvíli setkat. V loňském roce jsme se neviděli vůbec, vše proběhlo online a v rámci live streamu. Bylo to jiné, užili jsme si to, ale živý kontakt vám nic nenahradí. Pevně věřím, že při nás bude štěstí stát a partneři akce s námi zůstanou a budeme moci opět udělat další ročníky v plné parádě, tak jak jsou domovy zvyklé,“ popsala průběh akce známá česká cvičitelka Hanka Kynychová.

Kromě tanečních a pěveckých lekcí pod vedením Hanky Kynychové, Radka Fišera, Jiřího Minaříka, Lukáše Prokopa a Honzy Höniga přišla děti potěšit také zpěvačka Heidi Janků, která tuto charitativní akci podporuje už mnoho let a neváhala proto dorazit na tuto komornější verzi celé akce. „Myslím si, že to co Hanka dělá pro děti z dětských domovů, je to nejvíc, protože děti se dostanou z toho prostředí, v kterém žijí, dostanou se do styku s jinými dětmi, socializují se, což je také potřeba. A ještě navíc si zatancují, zazpívají, zablbnou si, a ještě můžou něco vyhrát. Já si myslím, že to je geniální spojení,“ vysvětlila interpretka oblíbeného hitu Když se načančám, který na akci samozřejmě také zazněl. „Akce to byla kvůli covidu malá, ale velmi milá. Děkuji, že jsem u toho mohla opět být,“ uzavřela Heidi Janků.

Velké poděkování patří partnerům akce, kteří neváhali a akci opět podpořili: Úsovsko Food – výrobce tyčinek Fit, Mora, Avon, Slim Pasta, Delikomat, Ionic Care, Leifheit, KF produkction a Fitko Hanky Kynychové.

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru