O Zemi musíme pečovat! Je to náš domov…

Šetření elektřinou, třídění plastů, neplýtvání vodu, to jsou jen některé základní kroky, které může každý z nás udělat pro ochranu prostředí, ve kterém žijeme. Abychom mohli tato základní pravidla nenuceně předat i těm nejmenším, připravila společnost Procter & Gamble speciální galaktickou hru pro děti a jejich rodiče. Při postupném plnění kroků si rodiny užijí spoustu zábavy a přirozeně získají návyky, které ochraňují naši planetu. Planetu, která je naším domovem.

Společná vesmírná mise dětí a rodičů začíná postupným plněním úkolů. Všimli jste si na procházce odpadku pohozeného v lese? Neváhejte ho zanést do koše. Víte, jak správně vyhazovat plasty do žlutého kontejneru? A o kolik vody více spotřebujte při koupání ve vaně ve srovnání se sprchou? Na všechny otázky odpoví hra P&G, kterou si můžete stáhnout na www.mujsvet-pg.cz/krasnaplaneta.

Po splnění každého úkolu děti zakreslí lesy, řeky a obyvatele, zkrátka vše, co by nemělo chybět na jejich vysněné planetce. Pokud ji pak pošlou naskenovanou zpět, můžou se zúčastnit soutěže o balíček se zásobou produktů Procter & Gamble. Procter & Gamble zároveň za každou planetu zaslanou do 16. ledna přispěje WWF (Světovému fondu na ochranu přírody), který díky věnovaným penězům pomůže přírodě v našem regionu.

„Příroda nám poskytuje všechno, co nezbytně potřebujeme k našemu životu a velmi na ni spoléháme. Rostoucí tlak na přírodní zdroje však způsobuje, že přírodní bohatství ztrácíme závratnou rychlostí. Důležité je podotknout, že jsme první generací, která má dostatek informací o tom, co se děje a jak ohrožujeme svět a budoucnost našich dětí. Vítáme proto každou iniciativu, která inspiruje ke změně návyků při našem běžném fungování. Pokud chceme dětem odevzdat zdravou planetu, udržitelnost by měla být součástí našich každodenních životů. Společně krok za krokem dokážeme mnoho. Do plnění jednotlivých úloh v rámci připravené hry se velmi rádi zapojí i naši kolegové s malými dětmi. Konec konců, děti jdou často příkladem i nám dospělým,“ říká Miroslava Plassmann z WWF.

„S našimi produkty se rodiče i jejich děti setkávají při mnoha každodenních činnostech. Ať už jde o praní prádla, čištění zubů nebo mytí nádobí, vždy je u toho pravděpodobně jeden z našich produktů. Jsme si tedy plně vědomi naší odpovědnosti, kterou máme, a rádi bychom rodiče a děti pozvali, aby se do ochrany životního prostředí pustili společně s námi. Dá se říci, že planetu Zemi si od našich dětí vlastně půjčujeme, tak se pojďme podílet na tom, abychom jim ji vrátili v pořádku a ony se o ni mohly co nejlépe starat pro další generace,“ zve k účasti Barbora Kratochvílová, ředitelka marketingu P&G v České republice.

Hru P&G Naše krásná planeta si můžete stáhnout na www.mujsvet-pg.cz/krasnaplaneta, kde také najdete kompletní pravidla. Je vhodná pro děti do 10 let. Zúčastnit soutěže se lze do 16. ledna 2022.

Audioknihy: Já, vrah 2

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
170 x [10%]
Leonardo DiCaprio, USA
166 x [9%]
Tom Hanks, USA
164 x [9%]
Brad Pitt, USA
166 x [9%]
Bruce Willis, Západní Německo
185 x [10%]
Morgan Freeman, USA
192 x [11%]
Christian Bale, Velká Británie
196 x [11%]
Robert Downey Jr., USA
177 x [10%]
Robert De Niro, USA
182 x [10%]
Jack Nicholson, USA
181 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1779

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru