Pět tipů, jak nevšedně zabalit dárky pod stromeček

Balení dárků je pro někoho kreativní zábava, pro jiného nepříjemná součást předvánočních příprav. Jak originálně, jednoduše a rychle zabalit dárek?

Dárky samo balí kolem 70 procent Čechů, dvě procenta nebalí dárky vůbec a ostatní to nechávají na profesionálech. Ti, kteří se rozhodnou dárky zabalit sami, se každoročně rozhodují mezi balicím papírem nebo dárkovými taškami. „Zpravidla záleží na tvaru baleného dárku, například knihy se balí poměrně snadno, neforemné dárky ale lépe vypadají v dárkových taškách a šperkům sluší dárkové krabičky. Spousta lidí chce, aby už obal dárku vypovídal o tom, že jim na obdarovaném záleží. Takovou službu ale většinou koupená krabička neudělá,“ řekl Martin Stibor, zakladatel společnosti Korálky.cz, největšího e-shopu v Česku s komponenty k výrobě šperků.

Dárek s rolničkou

Rolnička je jedním ze základních symbolů Vánoc. Využívá se jako ozdoba i dekorace, použít se ale dá i jako součást originálně zabaleného dárku.

Materiál: jutový provázek, krabička na šperk s puntíky, rolnička, ozdobná větvička, nůžky

Postup: Několikrát krabičku omotejte provázkem a při poslední otáčce navlékněte rolničku. Provázek vzadu zavažte na pevný uzlík. Za provázky zastrčte větvičku a je hotovo.

Krabička s andělem strážným

I obal je součástí dárku. Proč ho nevyužít k tomu, abychom darovali něco navíc? Připevněte ke krabičce třeba vlastnoručně vyrobený talisman v podobě anděla strážného.

Materiál: béžová krabička na šperk, mosazný bižuterní drát 0,8 mm, akrylové perly, andělská křídla, štrasová rondelka, štípací kleště

Postup: Uštípněte si drátek a balíček s ním obmotejte, jako byste pracovali se stužkou. Místo mašličky jen vzájemně drátky zakruťte a opět balíček obmotejte. Na jeden z konců navlékněte postupně větší korálek - křidélka - menší korálek - rondelku a drátek přes krabičku přetáhněte. Na spodní straně opět oba konce zakruťte a přebytečný drátek uštípněte.

Balíček s hvězdičkou z pryskyřice

Pokud pracujete s pryskyřicí, mějte vždycky po ruce formičky, do kterých můžete vylít pryskyřici, která vám zbyde. Z ní pak můžete vytvořit originální vánoční ozdobu a umístit ji přímo na dárek.

Materiál: zlatá krabička na šperk, zlatý bižuterní drát 0,3 mm, pryskyřice imitující sklo, silikonová forma s vánočním motivem, modrý perleťový pudr do pryskyřice, štípací kleště, tavná pistole

Postup: Pryskyřice potřebuje pro úplné vytvrdnutí 48 hodin. Proto si ozdobu raději přichystejte v předstihu. Balíček můžete obmotat drátkem, provázkem nebo mašlí. Na vybrané místo pak ozdobu přilepte tavnou pistolí a je to.

Nezapomeňte na jméno

Když už je dárek zabalen, zbývá na něj napsat, pro koho je určen. Elegantně zabalenému dárku ale jméno napsané fixem nesluší. Použijte na jmenovku korálky s písmenky.

Materiál: krabička na šperk, stříbrný bižuterní drát 0,3 mm nebo jutový provázek, plastové nebo dřevěné korálky s písmenky, štípací kleště/nůžky

Postup: Na tenký drátek navlékněte jméno obdarovaného z plastových korálků nebo na jutový provázek jméno z dřevěných korálků. Jeden konec drátku/provázku si držte ze zadní strany krabičky a volný konec libovolně obmotávejte, aby se dosáhlo abstraktního vzoru. Pokud jste spokojeni, drátek uštípněte/provázek ustřihněte a oba konce k sobě spojte zakroucením/svázáním.

Cedulka na taštičku

Díky samotvrdnoucí hmotě FIMO Air vytvoříte originální ozdoby nebo cedulky se jménem, které dárku dodají na originalitě. Speciální hmota se konzistencí podobá keramické hlíně, ztvrdne díky tomu, že ji necháte pár dní odpočívat, žádná trouba není potřeba. Hmotu po vytvrdnutí můžete navíc namalovat akrylovými barvami.

Materiál: FIMO Air, párátko, vykrajovátko, váleček

Postup: Kousek hmoty rozválíte na cca 3 mm vysoký plát. Vykrajovátkem z něj vykrojíte požadovaný tvar. Vezmete si párátko a jako první do tvaru uděláte dírku na protažení provázku. Dejte pozor, aby dírka byla opravdu skrz. Poté pomocí párátka do hmoty napíšete jméno obdarovaného, krátký vzkaz nebo věnování. Potom už stačí jen počkat, až hmota ztvrdne. Cedulku poté připevníte provázkem, stužkou nebo drátkem.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
590 x [13%]
Aperol spritz
383 x [9%]
Cuba Libre
397 x [9%]
Piňa Colada
382 x [9%]
Daiquiri
373 x [8%]
Margarita
487 x [11%]
Cosmopolitan
390 x [9%]
Mai-Tai
408 x [9%]
Whiskey sour
438 x [10%]
Pisco sour
586 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4434

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru