Správná péče o zdraví začíná u střev

V průběhu našeho života řešíme řadu situací, týkajících se našeho zdraví. Dbáme na zdravý životní styl, nekouříme, snažíme se omezit tučné výrobky, do jídelníčku zařazujeme více ovoce, zeleniny a luštěnin. Chodíme na pravidelné lékařské prohlídky, někdo opravdu pravidelně, někdo jen když začne mít nějaké zdravotní obtíže.

Jedním z nejdůležitějších orgánů, se zásadním vlivem na naše zdraví, je střevo, vlastně celý trávicí trakt obecně, kterému věnujeme jen malou pozornost. Je to jeden z nejsložitějších a nejpracovitějších systémů, který je pro naše zdraví klíčový. Je to naprosto dokonalý systém ovlivňující nejen naši imunitu a tělesné funkce ale i naší psychiku. Míra kvality našeho trávení totiž ovlivňuje náš zdravotní a psychický stav.

A jak tedy mít v pořádku trávicí trakt, jak dobře trávit a tím si zachovat dobré zdraví a psychickou pohodu a podporovat tak naší imunitu? Naše zdraví je odrazem naší imunity. Imunita přímo souvisí se stavem střeva a střevních bakterií. Střeva jsou vlastně naším největším imunitním orgánem, protože zde je největší počet buněk imunitního systému. Vědci již dávno prokázali přímou souvislost mezi imunitou a stavem střeva.

Pokud upravíme vhodně naší stravu, prostředí střeva méně zatěžujeme, uchováme si potřebné látky a živiny, které naše tělo potřebuje a tím pádem i snáze vylučujeme.

Za prvé bychom tedy měli jíst stravu, která je pro nás přirozená, tzn. Co nejméně průmyslově zpracované potraviny, které jsou zbavené důležitých živin a následně i zatěžují svou nepřirozenou formou náš trávicí systém.  Dále bychom měli jíst dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin a celozrnné potraviny. Ideální jsou pro čištění střev i různá semena a ořechy.

Někteří odborníci dokonce radí začlenit pravidelně do našeho stravování i houby.

„Velmi zajímavá je specifická schopnost hub upravit často poškozenou střevní stěnu a tím zajistit správnou vstřebatelnost živin a zároveň bránit prostupu patogenů do organismu. Nejznámější je asi hlíva ústřičná, která je takřka univerzální." Říká Ing. Přemysl Jirák, který se profesně specializuje na epigenetiku a imunomodulaci v rámci celostní medicíny. Věnuje se mykoterapeutické praxi na klinice přírodní medicíny v Praze a dále pak odbornému výzkumu a praktickému využití medicinálních hub ve spolupráci ve spolupráci s dalšími odborníky, včetně Akademie věd ČR

V dnešní době již můžeme zařadit houby do našeho jídelníčku celoročně. Ti, kteří neradi chodí na houby nebo nemají tu možnost přijít snadno k čerstvým houbám, si můžou houby objednat sušené namleté nebo i formou kapslí. Jednu z takových možností nabízí na našem trhu i společnost EpicellFood, kde si klienti mohou vybrat dokonce již předem připravenou kombinaci medicinálních hub a bylin a výrazně tak prospějí nejen svému trávicímu traktu, ale také svému imunitnímu systému.

„Houby by měly být celoročně nedílnou součástí našeho jídelníčku“ říká Markéta Dvořáková, specialistka na léčebnou výživu, nutriční poradenství a epigenetickou výživu. „Správně vyvážená strava v kombinaci s houbami a bylinkami je nejen důležitá pro naše trávení, ale pro naše zdraví obecně“ dodává Markéta Dvořáková, která přednáší a vede kurzy zdravé výživy. Pracuje s klienty a vyvíjí nové typy funkčních potravin, kde využívá své zkušenosti k dokonalé symbióze použitých potravin.

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru