Víme, jak lépe vysávat, jen tak bude vaše domácnost po celý rok jako ze škatulky

Jestliže se na seznamu vašich novoročních předsevzetí objevuje položka „Mít lépe uklizenou domácnost“, pak věřte, že to nemusí hned znamenat více času s vysavačem v ruce. Můžete mít doma krásně čisto a přitom se nesedřít. Poradíme vám, jak odstraňovat prach efektivně, abyste si ušetřili čas a námahu.

 1. Základem je výběr správného vysavače

„Výběr správného přístroje pro váš domov bude mít velký vliv na usnadnění práce a rychlost, s jakou můžete uklízet,“ radí Tom McVey, inženýr ve společnosti Dyson. Roli při výběru hraje jak celková velikost domu, tak i typy podlah, které se v útrobách vašeho domova nacházejí. Například některé vysavače jsou zkonstruovány s ohledem na tvrdé povrchy, ale bojují s nečistotami na kobercích s tlustým vlasem.

 1. Každý nástavec má své „superschopnosti“ – využijte je!

Univerzálnost vysavače zajistí správné nástavce, které vám umožní odstranit prach nejen z podlah, ale také z mnoha dalších povrchů, kde se v domácnosti usazuje prach. Velkým přínosem jsou při úklidu akumulátorové tyčové vysavače, protože vás nelimituje nepraktický kabel, takže můžete s přístrojem snadněji manipulovat a dosáhnete do všech koutů. Zároveň mohou fungovat jako ruční vysavač. „Může to nějakou dobu trvat, ale výběr správné hlavice nebo příslušenství pro danou práci může mít velký vliv na výkon a snadné použití,“ upozorňuje Tom McVey ze společnosti Dyson. Díky správnému použití nástavců snadno vyčistíte matrace i těžko dostupná místa, jako jsou prostory za nábytkem, radiátorem nebo vrchní strana polic či kuchyňských skříněk, anebo naopak prostory pod nízkým nábytkem či postelí.

 1. Optimalizujte výkon

Většina přístrojů má možnosti nastavení v závislosti na typu podlahy a optimalizaci výkonu. Například akumulátorový tyčový vysavač Dyson V15 Detect ale umí navíc automaticky přizpůsobit výkon počtu a typu nečistot. Odhalit i neviditelnou špínu dokáže díky laserové technologii a částice pečlivě změří 15000krát za sekundu pomocí akustického piezoelektrického snímače, který převádí vibrace na elektrické signály a přesně zobrazuje velikost a počet nečistot na LCD displeji v zadní části. Protože přizpůsobuje výkon podle znečištění, efektivně využívá energii. Díky náhradní „zacvakávací“ baterii dokáže vysávat až 120 minut.

 1. Vysávejte správně

Pomalejší vysávání dává přístroji více času na odstranění nečistot, zejména špíny a skrytého prachu. Více průchodů po ploše zajistí kvalitní vysání, dle výzkumu společnosti Dyson stačí ovšem zopakovat pohyb na jednom místě dvakrát či třikrát. Prach se skládá z řady složek, včetně roztočů, alergenů, bakterií a virů, které se mohou ukrývat i hluboko v čalouněném nábytku a kobercích. Důležité proto je, aby měl přístroj kompletně utěsněný filtrační systém a uzamkl tyto nečistoty a alergeny ve svých útrobách.

Odstraňte jednoduše prach nejen na podlaze, ale i ve všech koutech domácnosti. Dyson V15 Detect zachytí 99,99 % částic o velikosti 0,3 mikronu a vypouští ven čistší vzduch.

 1. Starejte se o svůj vysavač

Pravidelná údržba vysavače podle pokynů v návodu (např. mytí filtrační jednotky či vyprazdňování koše) zajistí, že bude odvádět tu nejlepší práci co nejdéle – což vám dlouhodobě ušetří čas a peníze! Filtrační jednotka totiž zachytává mikroskopický prach, který se může hromadit a ovlivňovat výkon. Pomozte udržet sací výkon tím, že budete filtrační jednotku mýt alespoň jednou za měsíc, nebo častěji, pokud je vysavač používán intenzivněji. Také přeplnění sběrné nádoby může snížit sací výkon. Chcete-li jej zachovat, vyprázdněte nádobu, jakmile nečistoty dosáhnou značky MAX.

Vysavač Dyson V15 Detect pořídíte za 22 990 Kč na www.dyson.cz.

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
54 x [11%]
Věrnost
45 x [10%]
Velkorysost
47 x [10%]
Laskavost
44 x [9%]
Spolehlivost
48 x [10%]
Zásadovost
47 x [10%]
Poctivost
46 x [10%]
Dostatek pozornosti
53 x [11%]
Sebedůvěra
43 x [9%]
Smysl pro humor
43 x [9%]

Celkem hlasovalo : 470

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
 • Musí být vypálen na území USA 
 • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
 • Minimální doba zrání jsou dva roky
 • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru