Vinařské novinky: Zlatý a stříbrný Salon vín 2022

To je hned z kraje roku veliký úspěch Vinařství pánů z Lipé. V nejprestižnější české vinařské soutěži získalo šikovné rodinné vinařství z Vracova medaile hned dvě – zlatoua stříbrnou, a to za Modrý Portugal 2017 a Ryzlink rýnský 2017, obě suchá, obě v pozdním sběru a obě z řady Sapphire Collection.

„Zlatý medailista má ve vůni směs peckovitého ovoce s marmeládovými tóny, chuť plnější a bohatou, s ovocnými nuancemi nazrálých třešní až višní, a pochází ze Strážnice ze Slovácka“, charakterizoval medailistu majitel vinařství Mgr. Lukáš Lukáš.

Do soutěže, jejíž nominační kola za jednotlivé podoblasti se uskutečnila v minulých měsících, se přihlásilo 2 402 moravských a českých vín. Ve finálovém kole posuzovala odborná porota 400 vzorků ze kterých dle přísných kritérií vybrala pouze 100 nejlepších vín Čech a Moravy pro rok 2022.

Mgr. Lukáš Lukáš, sebevědomě dodává: „Získané ocenění nám udělalo velikou radost. Mimo jiné potvrzuje naši dlouholetou strategii, kdy se u těchto linií snažíme prioritně o maximální kvalitu a výjimečnou chuť,
před množstvím a nízkou cenou. A jak se říká – jak na Nový rok, tak po celý rok, takže doufáme že i letos nezůstane jen u tohoto úspěchu“.

Obě oceněná vína jsou z prémiové řady Sapphire Collection. Vína této kolekce a Brilliant Collection, reprezentují Vinařství pánů z Lipé, ale také vína ze Slovácké oblasti a lze je ochutnat ve vinotéce pánů z Lipé ve Vracově, nebo si je objednat na e-shopu ZDE.

Od února se také pro návštěvníky celoročně otevírá Salon vín ve Valticích, kde je prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním Zlatá medaile. V krátkodobých prezentacích jsou pak k ochutnání vína s oceněním Stříbrná medaile Salonu vín, vína oceněná na zahraničních soutěžích nebo mladá růžová vína. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Salon vín – národní soutěž vín ČR je nejvyšší a největší soutěží vín v ČR. Pořádá ji Národní vinařské centrum, o.p.s. za podpory Vinařského fondu a oficiální garance Svazu vinařů ČR. Záštitu nad Salonem vín – národní soutěží vín 2022 převzal prezident České republiky Ing. Miloš Zeman, hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a dnes již bývalý ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc.

Kompletní seznam vín oceněných stříbrnou a zlatou medailí a statistiky aktuálního ročníku soutěže najdete ZDE.

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
98 x [11%]
Věrnost
83 x [10%]
Velkorysost
85 x [10%]
Laskavost
82 x [9%]
Spolehlivost
84 x [10%]
Zásadovost
83 x [10%]
Poctivost
86 x [10%]
Dostatek pozornosti
102 x [12%]
Sebedůvěra
82 x [9%]
Smysl pro humor
80 x [9%]

Celkem hlasovalo : 865

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru